Muškáty ze semínek



host - 77.130 (?)
26.2.2015 17:34
Děkuji, zvolím jeden z nich.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 244.2 (?), 13.2.2015 10:17

Myslím si, že Vaše starosti jsou přehnané, salát i pelargonium zonale snášejí poměrně širokou škálu podmínek tepla a vlhka. Zakrytí je vhodné, pokud vlhkost v bytě je pod 40%r.v.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 77.130 (?), 13.2.2015 12:13
Děkuji za toto sdělení, všichni, včetně prodavačky mi říkali, že je to skoro věda, pěstovat je v domácích podmínkách. Proto jsem si radši koupila to velké zahradnické balení, abych aspoň 30 sazenic měla. :) bydlíme v domku, tak vlhkost snad bude vyšší než 40%. Moc děkuji!
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 244.2 (?), 13.2.2015 13:06

Věda je spíše posbírat vlastní semínka z odrůd. které jsou převážně partenokarpické. Navíc se květy pro lepší vzhled rostliny a ochotu nakvétat po odkvětu vylamují. Pro sběr semínek pak musíte tomu dát více času, každé květenství prohlídnout, hluché vylomit celé a to co má nasazeno "možná" 1-3 semínka jen kosmeticky upravit, aby tam zůstaly ty plodné "pahýly". Nakonec si i pohlídat, aby Vám ochmýřené semínko neulítlo ...

Jinak velké balení nevadí, klíčivost si podrží cca 5 let. Ze semínek jsou většinou ty parkové výsadby, které se vysazují po odkvětu macešek či tulipánů a napodzim se nechají vymrznout.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 77.130 (?), 13.2.2015 20:53
Vysela jsem radši všechny... ráda se podělím se sousedkama, aspoň budou mít radost :) a já pak taky...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.135 (?), 20.2.2015 10:24

Semena Nohel, 8 kusů v balíčku, vyseto 16, února, klíčila po 3 dnech, dnes 6 rostlinek venku. Věda to není, akorát to dlouho trvá. Když vytvoří první listy, rostliny dlouho sedí a nenarůstají. Dopěstovat do květu v prvním roce se povede jen v opravdu dobrých podmínkách.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 77.130 (?), 26.2.2015 12:20

Já už mám u většiny jeden pravý lístek, někde už leze druhý, tak je chci o víkendu přesadit, ale nejsem si jistá, jestli už mají přijít do substrátu pro muškáty a nebo ještě do toho pro výsev. Spíš se kloním k tomu muškátovému, kvůli živinám... Nikdy jsem nepěstovala květiny, tak si připadám trochu mimo :-) Děkuji za Vaše rady a zkušenosti.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 244.2 (?), 26.2.2015 15:26

Doporučuji prosátý muškátový, na sítu s okem 1 až 1,5 cm aby se odstranily takové ty hrubě vláknité chuchvalce kůrové drti. Můžete také použít pěstební substrát B, což je vlastně taky takový prosátý muškátový určený práve pro profesionální hrnkování sadby. 


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 77.130 (?), 26.2.2015 17:34
Děkuji, zvolím jeden z nich.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 77.130 (?), 27.2.2015 9:48
Ještě moc prosím o radu, jestli rostlinku zasadit trochu hlouběji než jsou teď, jako třeba rajčata sázím až po první lístky nebo jen prepichnout a zasypat do výše kořínků? Nikde jsem o tom nic nenašla... :-) děkuji za shovívavost :-) a vstřícnost...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 244.2 (?), 27.2.2015 11:41

nejlepší je řídit se zahradnickým citem. Ano dají se sázet malinko hlouběji, aby se nekácely, ale jako u rajčat to zase nemá smysl - vytváření kořínků na stonku není tak významné jako u rajčat a u některých cv. k tomu ani nedochází. Protože prvnní spodní lístky do doby výsadby na záhony v květnu také zbytní (zaschnou), budete pak také rostlinu sázet opět maličko hlouběji, aby nepoléhaly. 

Ve výsledku pak bude fiktivní místo klíčení semínka cca 4 cm pod úrovní záhonu (pro srovnání s rajčetem je to až 5× méně).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika