Stanovina na altánek a houpačku



vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 65.50 (?)
5.1.2012 15:28

Můžete-li, dejte kontakt všem. Plátno nad houpačkou se mi skoro rozpadlo za 2 roky (a to bylo přes zimu schované), takže taky budu hledat nové. Osobně bych netrval na nepromokavosti. Chránit má spíš jen před sluncem, když prší s větrem, houpačku neochrání a za deště se beztak nehoupeme.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Stránky: 1,  2   
host - 186.139 (?), 23.4.2011 12:45, zobrazeno: 38642x
Dobrý den. Máte zkušenosti s tím, že jste si někde koupili stanovinu na altánek? Já včera projížděla několik hodin internet, ale nějak se v tom nemůžu vyznat. Co jsem našla stanoviny, tak jedině s oky. Myslela jsem, že koupíme normálně metráž stanoviny a našijeme si z ní střechu na altánu a houpačce, protože dosavadní originální stanovina po pár letech zplesnivěla. Poradíte mi, kde ji koupit? PVC nechci. Děkuji.
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 3.122 (?), 23.4.2011 13:37
shánějte Airtex, mají jej v Technolenu Lomnice nad Popelkou, případně poradí s jiným materiálem
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 186.139 (?), 23.4.2011 14:21
Je ten Airtex voděodolný? Co jsem našla na netu, tak je to elastický materiál a bojím se, že by se vytahal. Jinak díky za tip.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Marvella - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (820) - 35.114 (?), 18.5.2011 12:32

Dobrý den, materiál Vám neporadím, ale máme na zahradě již 15 let celoročně indiánské týpí a celtovina pořád úžasně drží. Letos jsme měniny jen provazy, ale plátno je netknuté. Možná by bylo dobré zapátrat z čeho přesně se týpí vyrábí. Marcela

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 128.72 (?), 18.5.2011 10:59

Dobrý den, v Řempu mají pogumovanou textilii o šířce 150 cm různých barev, zkuste se podívat na jejich stránky, jestli Vám to bude vyhovovat. Petra

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 65.50 (?), 18.5.2011 12:47

Týpý je chytře vymyšlené.  Stan má tak prudký spád, že po něm steče voda i když je potažené promokavým plátnem, či bizoní kůží.  Situace u pergol a houpaček je jiná. Mnohé jsou konstruovány tak, že za čas se plátěná krytina prověsí a po dešti na nich stojí voda.
   Pogumovaná textilie, není-li v super kvalitě, ponechaná dlouhodobě na slunci brzy steří, z té bych měl obavy.Praktická, byť ne příliš vzhledná je PE plachtovina (tkaná folie), kterou se kryjí skládací altány.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Marvella - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (820) - 35.114 (?), 18.5.2011 17:23

Máte pravdu s tím spádem, ale bizonní kůži nemáme:). Pogumované textilie bych se ale bála též, navíc bych dala přednost "přírodnímu" vzhledu plátna. Dřív jsem kupovala na kempingové židličky plátno klasicky v látkách, byl akorát velký rozdíl v tloušce-pevnosti plátna. Marcela

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 52.104 (?), 25.7.2011 18:19

Tak toto jsem také chtěla řešit, protože naše houpačka dopadla úplně stejně! Na internetu jsem včera našla jeden tip a vzhledem k tomu, že jsem měla cestu do zlína, tak do spytihněvi to bylo co by kamenem dohodil a měla jsem štěstí - velký výběr barev a prý zaručená stálebarevnost! Já jsem koupila - tkanina polyester 250 g/m2 a cena 120 kč/m. Je kvalitnější než ta původní.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 193.80 (?), 5.1.2012 12:03

dobrý den, prosím můžete napsat kontakt na prodejnu do spytihněvi. mám podobný prodej s houpačkou a nikde se nemohu dopátrat slušného materiálu

Děkuji Horáková

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 65.50 (?), 5.1.2012 15:28

Můžete-li, dejte kontakt všem. Plátno nad houpačkou se mi skoro rozpadlo za 2 roky (a to bylo přes zimu schované), takže taky budu hledat nové. Osobně bych netrval na nepromokavosti. Chránit má spíš jen před sluncem, když prší s větrem, houpačku neochrání a za deště se beztak nehoupeme.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika