Pajazmín - Philadelphus x virginalis‚ Schneesturm



host - 218.129 (?)
9.8.2010 14:02

ahoj, ja som svoj pajazmin -philadelphus kupila pred dvoma rokmi, prvy rok som ho pristrihla, ale tento rok strihany nebol, lebo som nebola doma v jari az v juli som prisla. problem je v tom, ze moj pajazmin ma nejaku chorobu, lebo sa mu stacaju listy pozdlz dovnutra a tri konariky som musela odstrihnut, lebo boli suche. tie ostatne su riedke na listy a cely ker ma nepravidelny taky akokeby vyschynajuci tvar. neviem ako mu mam pomoct, ci kupit po porade s odbornikom nejaky postrek, alebo ho teraz zastrihnut na vysku 30 cm. najradsej by som tak urobila, lebo tie vady na konarikoch su az od polovice hore. dolna polovica je celkom husta a pekna. poradite mi, prosim?

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

thedy - (24) - 154.17 (?), 14.1.2010 21:20, zobrazeno: 13438x

Chcel by som sa opýtať, či hore menovaný pajazmín je vhodné pravidelne strihať.Dočítal som sa, že sa nestrihá, pretože kvitne a preto by to bola hlúposť.Ale mne osobne by vyhovovalo mať z neho hustý živý plot.To, že by nekvitol by mi nevadilo.Len neviem, čí tým, že ho budem často strihať, niečo nepokazím.Napríklad, že nebude dobre rašiť.

Ďakujem

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
panidana - (29) - 96.2 (?), 14.1.2010 21:43

Dobrý den, soused mého bratra má živý plot kolem chaty z tohoto keře, plot je už docela starý (patrně to nebude přímo vámi uvedený kultivar) pravidelně stříhaný, velice hustý, jako habrový. Pravda, že nekvete, nebo jen tu a tam. Když byl plot mladý a málo zastřihovaný nádherně kvetl a kouzelně voněl. To je vše co k tomu můžu říct...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Chalupář - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (303) - 111.132 (?), 15.1.2010 9:09

První roky brzy na jaře důrazně stříhat, na výšku řekněme do 30 cm, aby plot zhoustl. Teprve po několika letech nechat růst, kvete na loňských a starších výhonech. Když to stříhat nebudete, pokvete sice dřív, ale plot bude řídký. Mně 2-3letý philadelphus dělá letorosty o výšce víc než metr, neboli to po ostříhání obráží jak zjednané.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 218.129 (?), 9.8.2010 14:02

ahoj, ja som svoj pajazmin -philadelphus kupila pred dvoma rokmi, prvy rok som ho pristrihla, ale tento rok strihany nebol, lebo som nebola doma v jari az v juli som prisla. problem je v tom, ze moj pajazmin ma nejaku chorobu, lebo sa mu stacaju listy pozdlz dovnutra a tri konariky som musela odstrihnut, lebo boli suche. tie ostatne su riedke na listy a cely ker ma nepravidelny taky akokeby vyschynajuci tvar. neviem ako mu mam pomoct, ci kupit po porade s odbornikom nejaky postrek, alebo ho teraz zastrihnut na vysku 30 cm. najradsej by som tak urobila, lebo tie vady na konarikoch su az od polovice hore. dolna polovica je celkom husta a pekna. poradite mi, prosim?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika