Opuka v půdě - zásaditost



Petra20 - (5) - 19.156 (?) 
1.9.2013 12:09, zobrazeno: 6305x

Dobrý den, prosím o rady ty, kteří mají půdu na zahradě stejně jako my těžkou, jílovitou a plnou opuky. Půda se mi nezdá příliš úrodná, nicméně většině rostlin se na zahradě daří. Jednou jsme si ale chtěli na zahradu dát rododendrony, ale soused nám radil že se jim určitě nebude dařit, protože opuka je zásaditá, a tak i celá půda je zásaditá a tudíž nevhodná pro rododendrony. Na internetu jsem ale nikdy nějakou velkou spojitost s opukou a zásaditou půdou nenašla. Jak to tedy je? Dělá opuka půdu zásaditou a tudíž bychom se měli zaměřit spíše na pěstování rostlin, kterým zásadité půdy nevadí? Děkuji za rady. 

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 38.136 (?), 1.9.2013 13:10

Opuk je mnoho druhů, ale hlavní složkou je uhličitan vápenatý. Zvětráváním se uvolňuje. Tedy půda obsahuje hodně "vápna", má alkalickou reakci. Když polejete suchou hroudu octem, tak bude pravděpodobně šumět.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 230.150 (?), 2.9.2013 21:55

Podívejte se po okolních zahradách. Jak jsou na tom oni s rhododendrony, azalkami, vřesy, kanadskými borůvkami, apod. - Prostě jestli se ve Vašem okolí daří kyselomilným rostlinám, anebo zda rostou špatně, žloutnou, klempírují... Jsou to už větší, staré keře, nebo jen mladé výsadby, které se stáří nedožijí?

Já jsem rhododendrony v opukové půdě nikdy pěstovat nezkoušel a nevzpomínám si, jestli v okolí byly.

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika