Papriky a feferonky



m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 155.12 (?)
6.11.2011 21:43

Samara - jedná se o sladké tenké kozí rohy, velmi úrodné a skoré odrůdy. Semo ji nam stránkách nemá ale doufám že ji nevyřadí. Spolu s otřejší odrůdou Beros ji pěstuji již několik let k naprosté spokojenosti.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Alkohol esence - vše pro domácí výrobu lihovin, piva i vína včetně kvasnic, aromat, filtrací, soudků.
Stránky: 1,  2   
host - 145.195 (?), 15.9.2009 17:44, zobrazeno: 64853x

nemá někdo recept na zavařování celých paprik (beraních rohů) a celých feferonek (kozích rohů)??? Míla M

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 128.44 (?), 15.9.2009 19:43

Zavařujem do běžného okurkového láku (Nova). Podle času a nálady vydloubu trochu semínek a blanšíruju, nebo ne. Blanšírované se lepší stočí do sklenice. Přidáváme kousekk cibule. Pěstujem odrůdu Beros, je pro nás akorát pálivá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 47.100 (?), 16.9.2009 14:22
Já to dělám takto: Papriky umyju a dám povařit do připraveného nálevu -(dělám ho s pomocí Deka nebo Dr.Oetkera, jak kdo má rád) - aby změkly a lépe se dávaly i do menších sklenic. Kromě trošky cibule dávám i kousky křenu i kopru a bobkový list. Nakonec je zaliju nálevem a zavíčkuju. Letos jsou velké, tak jsem je muselá dávat do 4l sklenic
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
tatnda - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1196) - 164.136 (?), 16.9.2009 14:32

narazil jsem na toto, ale v zásobě mám nálev z okurek, tak ho používám,zrovna mám kozí rohy v hrnci...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 186.98 (?), 17.9.2009 9:49

Podle tohoto receptu jsem nakládal kozí rohy odrůdu Beros a mohu říct, že se velmi povedly... ale jistě by se dal vylepšit, úpravou množství cukru, nebo sladidla.
Deko jsem přestal používat od doby, co se ke mě dostalo několik balíčků deka, jež ve složení nemělo uvedeno žádný kon. prostředek. Byla to jen hořčice, sůl, koření. To mu říkám drzost tohle prodávat.

Karlos.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 5.149 (?), 5.11.2011 23:21

Zavřuji stejně jako někteří z diskutujících beraní rohy Beros. dávám je do sklenic 0,3 l. Se skládáním do sklenic nemám žádný problém. Nálev používám stejný jako na okurky (přidávám hořčičné semínko, nové koření, pepř a cibuli. Do každé skleničky naliji lžičku oleje pro zjemnění. Steriluji 15 minut při 80 °C. Do některých přidám jednu feferonku (žlutou Kristián nebo červenou Damián) pro silnější povahy.

           Mr Big

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 224.36 (?), 5.11.2011 23:55

Ja som urobil taky pokus, co ma inspirovali feferonky niekde v restike uz ani neviem kde.  Namiesto octu zarobena kyselina citronova s cukrom a solou... dost silny koncentrat. Feferonky to zjemni a je to pochutka. Mozno trosku nakladnejsie ale zas feferonky nerobime litre.

Otazka pre Mirka. Spominal, ze pestoval kapie zo semena plodov predavanych z Liedlu. Prave dnes ich mali, velmi chutne cervene s predlzenym tcarom... a chcel by som sa ho spytat ci z nich nieco bolo, ked saich pokusal pestovat. Kapie su v chladnicke, mozno by som skusil aj ja.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 155.12 (?), 6.11.2011 0:13
Papriky takto pěstuji již třetím nebo čtvrtým rokem stále z původních semen. Před sezonou dejte pár semínek naklíčit ať víte na čem jste. Červené turecké kapie mi rodí výborně, řecké zelenobílé rohy ani nenaklíčily. Možná je to tím že červené papriky jsou vyzrálé.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
miroslav partl - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (90) - 144.246 (?), 6.11.2011 21:18

Já bych potřeboval nějaký kozí rohy, co nepálí. Nemáte někdo nějakou zkušenost?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 155.12 (?), 6.11.2011 21:43

Samara - jedná se o sladké tenké kozí rohy, velmi úrodné a skoré odrůdy. Semo ji nam stránkách nemá ale doufám že ji nevyřadí. Spolu s otřejší odrůdou Beros ji pěstuji již několik let k naprosté spokojenosti.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika