Zakládání tzv. květnatých luk



   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                  
host - 35.37 (?) 
23.11.2016 13:29

Květnatou louku jsem chtěla na zahradě založit, ale doma mi to neprošlo. Půda může být vlhká i suchá a pokud možno chudá. Doporučuje se pěstovat případně rok brambory.

Viděla jsem likvidaci kopretinových luk - posekáním před květem. Dnes se seká před Medardem. Je také nutné nemulčovat.  EM

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.135 (?), 23.11.2016 15:11

Každý rok seču zahradu první sečí někdy začátkem června. Vždy jsou tam rozkvetlé kopretiny. Evidentně jim to nevadí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 240.228 (?), 23.11.2016 16:44

Pane Ferdo... otázkou je, jak dlouho ná, ty louky ještě vydržífrown Myslím, že kopretiny se sečí nezlikvidujou, ono jde spíše o rostliny, které se přesévají. Konvalinka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 9.143 (?), 23.11.2016 19:42

Chtěla bych si taky založit malou až miniaturní květnatou loučku. Na zahradě, kterou jsme koupili, kvete trávník docela hezky, protože asi nikdy nebyl moc udržovaný, takže chci jen dosázet další druhy z okolní přírody.

Líbila by se mi "louka" spíš jako větší záhon obehnaný nízkým vrbovým (nebo jiným proutěným) plůtkem. Ale potřebuju, aby se tak dvakrát třikrát za rok dalo místo posekat a nechat tam na víkend parkovat auta. Takže plůtek by měl být přenosný, aby se dal uklidit a pak znovu postavit. Plůtky, které jsem se pokusila uplést sama (neuměle, přesto i tak vypadají dobře) se přenášet nedají, protože se při pokusu o přenesení okamžitě rozpadnou. Ale kamarádka viděla, že je kdesi prodávali, bohužel na trhu a ne v obchodě, navíc na opačném konci republiky, a přístě už tam nebyly. Znamená to ale, že existují. Poradí někdo, kde by se daly sehnat? Hanča

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Elena - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (55) - 136.2 (?), 23.11.2016 21:13

Návod na založení květnaté louky na tomto fóru již několikrát byl, hledám, nalézti nemohu, jen tohle - zadejte si do vyhledávače květnatá louka, je tam pár užitečných rad - odkaz mi nejde vložit.

Hančo na plůtek z vrbového proutí zkuste kouknout na stránky Veroniky nebo jim podobných občanských sdružení, tam by mohlo něco být. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.38 (?), 24.11.2016 5:48
Tá naša vyzerá tretím rokom takto. Žiadna veda to nie je. Najprv bol herbicíd, potom rotavátor, pohrabané, zasiate (osevná zmes cez internet). Počas sucha trochu zavlažované (prvý rok). Kosené 2x ročne. Je tam asi 30 stromov, brané ako extenzívny sad. Prvý rok lúka vyzerá hrozne (kopa plevelu), potom sa už na to ako-tak dá pozerať. IH





Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 240.228 (?), 24.11.2016 10:45

Hančo, nevím proč tam chcete ten plůtek, ale to je celkem jedno. Jen si myslím, že pokud tam budete každý víkend parkovat auto, tedy kolem auta navíc bude pohyb(vynášení věcí atd) tak louka bude v jednom kuse rozjetá a pošlapaná, což u 80cm trávy nevypadá moc dobře, ani se po tom dobře nechodí... A moc parády to také nenaděláwink I když ona květnatá louka není ani tak na parádu, jako pro okolní přírodu. Jen aby jste s tím počítala. Konvalinka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 9.143 (?), 24.11.2016 16:49

Vidím, že to musím dovysvětlit. Květnatá louka je opravdu krásná jen v plném květu. A právě proto, že počítám s tím, že pak už tak hezká nebude, chtěla bych mít kolem ten plůtek - i trochu neuspořádané, "divoké" záhony obehnané nízkým plůtkem vypadají upraveně. Takže věřím, že poloodkvetlé luční kytky za plůtkem nebudou vypadat, jako že jsem líná zahrádkářka, které se nechce sekat wink. Protože i já, přesně jak to, Konvalinko, říkáte, chci mít louku kvůli přírodě a ne v první řadě pro parádu (i když chci udělat vše pro to, aby byla i ta paráda smiley).

Auta tam nebudou každý víkend, ale dva nebo třikrát za léto, když se sjedou kamarádi, a předtím se louka poseká. Chodit se bude po cestičde nebo po nízkém trávníku kolem té louky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 9.143 (?), 24.11.2016 16:50

A zapomněla jsem se podepsat blush. Hanča

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika