Vytvoření roviny



Frankie - (14) - 191.58 (?)
18.6.2010 10:45

My jsme to delali podobne, jako se dela treba beton  - do zeme jsme zatukali uzky L profily, asi 4m dlouhy asi 3m od sebe, ulozili jsme je do roviny podle provazku natazeneho z jednoho kraje travniku na druhy.

Prejeli jsme to lati, vyssi mista odkopali, nizsi mista dosypali, prejeli valcem, takhle jsme delali po tech ctvercich cca 200m2... A ano, vypada to ted jako fotbalove hriste :), coz byl i trochu zamer ... Nicmene hezky se vam tak ukaze, kde je nejaka boule nebo naopak dira, kde by se pak tvorily louze... samozrejme si clovek nesmi delat iluze, ze to takto "absolutne" rovne dlouho vydrzi :)  F

Bez názvu
Bez názvu
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
K.KAREL - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (96) - 210.254 (?), 2.5.2010 12:53, zobrazeno: 9188x
Jak se mi podaří vytvoři rovnou plochu trávníku?.. mám plochu cca 100m2,kterou potřebuji srovnat, ze třech stran je drátěný plot, olemováno plastovým obrubníkem pro vytvoření roviny, ale co dál?jak to ideálně srovnám?.. je tam udělaná navážka ornice a srovnáno hrubě lžlící bagru a pohrabáno..Chci to srovnat tak cca 2 cm pod lem kraje, potom doplnit ty 2cm pískem a zasít... válet..
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 61.106 (?), 2.5.2010 15:20
Lopatu, kolečka, hrábě případně ještě desku, špagát a pustit se do práce - nejlevnější, ale účinná alternativa.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Karlíček - (17) - 64.242 (?), 2.5.2010 17:28

tak jak odpověď nahoře..ale já bych bez špagátu podle oka..příroda je příroda..rovná travnatá zahrada je jak vybetonovaná plocha a ještě za drátěným plotem mě příjde jak tenisový kurt..ale to je každého věc

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 248.164 (?), 11.5.2010 6:43

Zapomněli jste na válec, bez něj nikdy nebude plocha úplně rovná.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 225.133 (?), 17.6.2010 21:09

Nejjednodužší je pozvat si firmu, která má na to stroje. Mají perfektní strojové vybavení na zakládání trávníků a jemnou modelaci (rotavátor, rotační brány, zakladač). Poradí, udělají, osejou. Mých 300 metru je jak jsem si přál.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Frankie - (14) - 191.58 (?), 18.6.2010 10:45

My jsme to delali podobne, jako se dela treba beton  - do zeme jsme zatukali uzky L profily, asi 4m dlouhy asi 3m od sebe, ulozili jsme je do roviny podle provazku natazeneho z jednoho kraje travniku na druhy.

Prejeli jsme to lati, vyssi mista odkopali, nizsi mista dosypali, prejeli valcem, takhle jsme delali po tech ctvercich cca 200m2... A ano, vypada to ted jako fotbalove hriste :), coz byl i trochu zamer ... Nicmene hezky se vam tak ukaze, kde je nejaka boule nebo naopak dira, kde by se pak tvorily louze... samozrejme si clovek nesmi delat iluze, ze to takto "absolutne" rovne dlouho vydrzi :)  F

Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika