Suche kolesa v trave, je to plesen?



host - 158.12 (?)
21.7.2015 22:18

Je to stavel ruzkaty, pekna mrcha. Siri se oddenky. I kdyz Bofix ho trochu omezi, porad nekde vyrusta. Je to boj. Hlavne ho nenechte vykvetat, pak se jeste ta mrcha semeni. Katka

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
MartinS - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (468) - 228.52 (?), 18.7.2015 12:10

Dobrý den,

každá fotka ukazuje trochu jiný stav, navíc je to foceno z dálky, malé rozlišení, tedy co to způsobuje asi podle fota neurčíme. Nicméně pokud je to sucho tak to poznáte a zjistíte sám viz, můj příspěk. Plíseň se nedá vyloučit ani samozřejmě takto na dálku potvrdit. Pokud to postříkáte fungicidem typu Rovral Aquaflo a nebude to za plného sluníčka tak se tomu nic nestane. Někde v odborné literatuře jsem kdysi četl, že v létě je lepší Rovral než Ortiva z důvodu toho, že Ortiva může roznést zase něco jiného, ale již si bohužel nepamatuji podrobnosti. Ještě by bylo dobré znát druhové složení z toho se dá také docela dobře vycházet. Každý travní druh je citlivý jinak. Kostřava je docela citlivá na kornatku, jílek trochu také, nejvíce odolné na plísně jsou lipnice luční. Kostřavy obecně snášejí nejlépe sucho a nemají rády přemokřenou půdu, jílky v létě potřebují více vláhy a na sucho jim zase naopak nedělá dobře :-). Pokud je trávník složením vyvážený tak je to jednoduší. Pokud výrazně převažuje jeden druh tak pak více hrozí v případě chorob větší rozsah a pomalejší léčba a u kostřav trochu podle mých zkušností náročnější péče.

Zálivka, nemohu Vám napsat na kolik minum máte zalévat, nastavit, neznám Vaší závlahu, ale jednoduše si ověříte kolik Vám závlaha dává takto : večer dejte na trávník např. pečící plech a ráno si změřte kolik Vám "napršelo". Já doporučuji zavlažovat tak aby to byla dávka cca 15L/m2, tedy výška vody bude 1,5 cm. Pak si můžete spočítat dávku za týden a podle toho a dalších podmínek nastavovat závlahu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
solide - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (412) - 8.108 (?), 19.7.2015 9:15
Travne osivo pouzivam stale to iste ALLLROUND, v prilohe posielam foto stitku a takisto detailne foto travy. Predchadzajuce obrazky boli robene naraz, ale z inych pozicii. Test vydatnosti zavlahy spravim dnes v noci a napisem. J



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
MartinS - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (468) - 228.52 (?), 19.7.2015 13:02

Dobrý den,

podle fotek to na mne dělá dojem, že celkově je trávník OK, barva nenaznačuje, že by trpěl suchem. Poškožené místo tedy nebude podle mne od sucha. Ještě mne napadá jedna choroba která se vyskytuje nyní v létě na intenzivně ošetřovaných trávnících a to jen na kostřavách a tou je Fuzariová spála, jejíž příčiny jsou opět vysoké teploty, osluněná místa, vysoká vlhkost + více stařiny ( plsti ). Oproti kornatce pak nadmíra dusíku a zase nedostatek draslíku a celkový stres trávníku. Z fungucidu na to zabírá právě např. Rovral AquaFlo (iprodion) , Ortiva však nikoliv. Projevuje se suchými žlutými-suchými fleky a postupně se rozšiřuje. Napadá však hlavně kostřavy, tedy u Vás to spíše nebude.

  Směs máte standartní rekreační pro střední a vyšší zátěž 60 % jílek, 30 % kostřava a 10 % lipnice luční. Reálný poměr složení bude odvislý od zatěžování trávníku, pokud je malé tak tam bude možné o trochu méně jílků (což nevadí) pokud větší tak tam bude jílků a lipnic naopak více.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
solide - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (412) - 8.139 (?), 20.7.2015 15:15

a co by ste teda radili na tie, suche miesta, resp, vznikajuce, suche fleky, cim to osetrit, aby nevznikali dalsie?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
MartinS - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (468) - 21.143 (?), 20.7.2015 16:02

z chemického ošetření ať je to cokoliv mne velice univerzální právě přijde Rovral AquaFlo. Zkuste se ale zamyslet co to u Vás způsobuje a do budoucna se tomu vyvarovat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
solide - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (412) - 8.139 (?), 20.7.2015 17:02

to prave neviem, co tie flaky sposobuje-:(

Este chcem poprosot mam v trave burinu, podobnu dateline, vid, obrazok neporadi niekto vhodny postrik proti nej?


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
MartinS - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (468) - 21.143 (?), 21.7.2015 10:22

nejdříve otázka : vyzkoušel jste již nějaký herbicid a případně co to bylo a jak to fungovalo? Díky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
solide - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (412) - 14.175 (?), 21.7.2015 16:48
Bofix nezabral
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
kal-el - (13) - 70.93 (?), 21.7.2015 19:00
Tento plevel sa nachadza aj u mna v kvetinacoch a niekto mi spominal ze by sa malo jednat o nejaky druh Kyslicky.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 158.12 (?), 21.7.2015 22:18

Je to stavel ruzkaty, pekna mrcha. Siri se oddenky. I kdyz Bofix ho trochu omezi, porad nekde vyrusta. Je to boj. Hlavne ho nenechte vykvetat, pak se jeste ta mrcha semeni. Katka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika