Příspěvky uživatele - kal-el

Co je to prosím za plevelnou trávu?, 29.7.2015
Písal som to ja, len som sa zabudol prihlásiť...
Suche kolesa v trave, je to plesen?, 21.7.2015
Tento plevel sa nachadza aj u mna v kvetinacoch a niekto mi spominal ze by sa malo jednat o nejaky druh Kyslicky.
Suche kolesa v trave, je to plesen?, 16.7.2015
Súhlasím v tomto s Martinom, je zložitejšie určiť z fotky príčinu, každopádne presne takto vyzerá trávnik u mňa teraz, teda nie až tak, ale podobne a je to z dôvodu vysokého postihnutia červenou nitkovitosťou. Krásne vidím po zavlažovaní na... celý příspěvek >
Lipnice roční v trávníku, 15.7.2015
Zdravím Boris, som si istý, teraz podľa vašich fotiek, že obaja vravíme o tom istom neurčenom trávnom druhu. Tak isto to presne vyzerá v mojom trávniku, aj keď, teda ten môj nie je ani zďaleka v takom top stave, používam rotačnú, na používanú... celý příspěvek >
Lipnice roční v trávníku, 15.7.2015
Zdravím Josef, O psinček v našom prípade asi nepôjde. Teda aspoň v tom mojom. Na ihrisku kde hrávam sú ako greeny tak aj fairwaye vysiate čistým Psinčekom, takže to ako vyzerá psinček viem pomerne ľahko porovnať a viem, že psinček má určite o... celý příspěvek >
Lipnice roční v trávníku, 14.7.2015
Ak táto otázka smerovala na mňa, tak nepomôžem. Práve preto riešime tento problém, že od začiatku netuším aká zmes bola vysiata a preto len postupne identifikujem čo je čo. Tmavé široké listy mi boli určené ako Lipnica lúčna (Kentucky blue grass),... celý příspěvek >
Lipnice roční v trávníku, 14.7.2015
No, mne bolo tvrdené, že ten "sem tam" širší tmavší list je Lipnica lúčna, ale to mi je v podstate jedno... aj mne ide skôr o tú jemnú, vedieť čo to je. Uvidíme, možno niečo vypátrame ;).Ja som to zaslal aj do stanice Vetřov, tak uvidíme či sa... celý příspěvek >
Lipnice roční v trávníku, 14.7.2015 Obsahuje fotku
Zdravím, podobný problém mám aj ja. Bojoval som s nitkovitosťou, pomaly ju potláčam, vertiktutácia ešte len prebehne, každopádne celý trávnik mám skôr tmavšej farby, keďže široké listy tmavozelenej Lipnice lúčnej (ako sme nedávno určili) v... celý příspěvek >
Aerifikace, 27.5.2015 Obsahuje fotku
Tak dajme tomu, že mám :). Ako dlho si mal zapnuté sekvencie keď si polieval 2x do týždňa? Ako vravím, mám 2 x týždenne rotačné na 22 minút a a sprejové trysky na 13 minút. A je pravda, že teraz si uvedomujem, ako mi v lete trávnik vysychal, ale... celý příspěvek >
Aerifikace, 27.5.2015
Páni, na závlahe nemám moc čo meniť, vzhľadom na fakt, že už teraz zaieval len dvakrát týždenne. Je pravda, že mám len Mini Clik senzor, ktorý sa mi nejak nepozdáva a zastavuje závlahu len ak aktuálne prší, takže pripúšťam, že sa mohlo stať, že som... celý příspěvek >
Aerifikace, 27.5.2015
Martin, ďakujem. Tých pár miest s tým pýrom odstránim a presejem nanovo, to problém nie je. K zvyšku, myslíte, že mám pokračovať na túto zmes v kosení na 3 cm 2x týždenne, alebo skúsiť do konca roka kosiť o stupeň vyššie aby som skúsil tú... celý příspěvek >
Aerifikace, 27.5.2015
Ďakujem za odpovede všetkým. Čo sa týka zasiatia trávnika nanovo, nepopieram to ale asi predsa len ešte skúsim boj nad ňou vyhrať bez kompletnej prerábky. Ten prvý obrázok, mohla by to byť prstovka? Ten druhý obrázok, je to normálna tráva,... celý příspěvek >
Aerifikace, 25.5.2015 Obsahuje fotku
Ahojte, chcel by som Vás poprosiť o rady. Pred 3 rokmi nám prerábali záhradu a vysievali nový távnik. Vtedy som trávnik nejak neriešil, čo bola chyba :) Na navezenú zeminu naniesli cca 3 cm trávnikového substrátu a nasiali osivo. No a tu sú... celý příspěvek >
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika