Odlozit vyseti travniku kvuli bourkam?



host - 21.143 (?)
25.6.2014 16:55

Dobrý den,

záleží do čeho jaký typ půdy a profil terénu máte pro výsev připravený. Pokud je to vzdušná, lehká dobře propustná půda a je to cca rovina tak bych se nebál. Semeno by mělo být ideálně v substrátu cca 0,5 až 1 cm pod povrchem, samozřejmě všechna to nebudou a hlavně uválcováno. Když jsem zakládal já, tak jsem měl původní ornici vylehčenou pískem + navrchu cca 6 - 8 cm substrátu ve složení 45 % lehký kompost, 35 % křemičitý písek a 20 % rašelina, tak i při větších deštích jsem neměl sebemenší problém. Pokud máte spíše jílovitou půdu a nebude to dobře srovnáno tak bych počkal.

S pozdravem

Martin S.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 29.62 (?), 24.6.2014 13:45, zobrazeno: 1626x

Dobry den, na nasledujici dny hlasi silne bourky i pro nasi oblast, ale rano sme chteli zasit travnik.

Rada bych   poprosila o radu, jestli myslite ze je lepsi vysev odlozit, nebo muzeme sazet?

Co by ste doporucili.

Moc dekuji za vsechny rady.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
galloway pippin - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1408) - 179.38 (?), 24.6.2014 13:56

Krátký dešťík doprovázející letní bouřky nevadí, je dokonce prospěšný.Horší jsou přívalové deště na pozemku se sklonem.Možná to vyzní jako šílený nápad, ale zjístěte si počasí, ujistěte se, že v dané oblasti nárazové deště silnější povahy nehrozí, a trávník vysejte.Nebo to prostě riskněte.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 21.143 (?), 25.6.2014 16:55

Dobrý den,

záleží do čeho jaký typ půdy a profil terénu máte pro výsev připravený. Pokud je to vzdušná, lehká dobře propustná půda a je to cca rovina tak bych se nebál. Semeno by mělo být ideálně v substrátu cca 0,5 až 1 cm pod povrchem, samozřejmě všechna to nebudou a hlavně uválcováno. Když jsem zakládal já, tak jsem měl původní ornici vylehčenou pískem + navrchu cca 6 - 8 cm substrátu ve složení 45 % lehký kompost, 35 % křemičitý písek a 20 % rašelina, tak i při větších deštích jsem neměl sebemenší problém. Pokud máte spíše jílovitou půdu a nebude to dobře srovnáno tak bych počkal.

S pozdravem

Martin S.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika