Kdy sundat netkanou textilii



Stránky: 1,  2,  3   
host - 32.24 (?) 
9.11.2012 23:07, zobrazeno: 16472x

Ahoj,

Nezadarilo se mi vcas zaset travu a tak jsem ji pro urychleni prikryl netkanou textilii a ted nevim co s tim :)

Sel jsem ve dvou fazich.

1. 2-3 tydny zpatky jsem zasel travu a prikryl ji netkanou textilii - ted je trava asi 2 cm vysoka.

2. sel jsem travu vcera a take prikryl ji netkanou textilii

Nevim jak dlouho nechat travu prikrytou - rikam si, ze nemuze uskodit nechat to prikryte celou zimu, ale nemam zadne zkusenosti a netusim co to provede.

Predem moc dekuji za rady

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 220.182 (?), 10.11.2012 0:14

Nevím, co zdejší "trávníkáři" poradí, ale když bych se měla řídit citem, určitě bych tam textilii dlouho nenechávala, měla bych obavy z plesnivění, i když bílá (?) netkanka dýchá...   Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Michal. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (711) - 8.42 (?), 10.11.2012 8:57

Souhlasím. Ona sice dýchá, ale v zimě je mokrá a když pak zmrzne, je z ní neprodyšné iglú. Rostliny raději přikrývám chvojím (tedy ne trávník, ale třeba jahody).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 25.109 (?), 10.11.2012 5:36

Pro urychleni ci ochranu proti chladnemu pocasi ci mrazu se pouziva 'bila' netkana textilie, tou to muze byt prikryte celou zimu. Cerna ci hneda je mulcovaci, tj. k potlaceni plevelu, pod nic dlouhodobe neroste.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 236.172 (?), 10.11.2012 7:14

Já se přikláním k Lídinu názoru. 

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 32.116 (?), 10.11.2012 11:54

Ahoj,

dekuji moc za rady.

Jeste se zeptam... pri jake velikosti travy byste bilou netkanou textilii sundali? Resp. kdy muze byt natolik silna aby vydrzela mraz a celou zimu?

Diky, Mira

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 220.182 (?), 10.11.2012 12:07

Kdybych sela trávu takhle pozdě, tak bych ji nechala bez přikrytí, ať dělá, co umí. Pokud by nevyklíčila teď, vyklíčila by zjara. Když jste to teď přikryl, nechala bych textilii jen do vyklíčení (asi jak máte tu první část), pak bych ji sundala, aby se tráva otužovala a rostla podle počasí. Není to pokojová kytička. 

ps - technické služby u nás na sídlišti osévaly trávník cca před týdnem (pochopitelně bez přikrývání)           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 65.144 (?), 10.11.2012 12:37

Kdyz uz Vam trava vyklicila, resp. povyrostla, tak bych tam nechal bilou textilii co nejdele, aby se poradne zakorenila, 'otuzovani' ji podle meho nazoru moc nepomuze. Osobne bilou textilii pouzivam vyjimecne na jare proti jarnim mrazikum, ale je to bezna technologie ochrany napr. jahod pred vymrznutim, kdy je na nich polozena bila textilie celou zimu. Komu se to nelibi, nemusi to pouzivat, ale neni na tom nic spatneho ci chybneho.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 4.7 (?), 24.4.2013 9:08

v zahradke sme vysadili niekolko zelenin a prikryli bielou netkanou textiliou. Otazka je, ci nie je prilis teplo a nie je lepsie ju dat prec. pravda je, ze je tenucka a nemusela by skodit. Je na cesnaku, cibuly, a vysiatej mrkve a petrzlene.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Michal. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (711) - 8.222 (?), 24.4.2013 9:26

Pod textilií moc horko není, to se nebojte. Pokud nebrání růstu, klidně ji tam nechte.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika