Hojivo Travin



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 150.114 (?) 
18.4.2008 5:59

Jak dlouho po aplikaci Travin účinkuje? Za jak dlouho po prvním hnojení mám hnojit opět? Mám použít opět Travin, nebo jiný druh hnojiva?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
Daniela. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1262) - 204.208 (?), 18.4.2008 10:30

Travin účinkuje už tak po týdnu. Já ho používám na jaře, když začne růst tráva a pak podruhé v létě. To většinou vydrží až do zimy. Ničím jiným nehnojím, protože máme pěknou zem a tráva roste jako zběsilá. Přesný návod, jak a kolik,  je na obalu.  Zdravím - Daniela.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 67.110 (?), 23.4.2008 23:37

Dobrý den,

potřebovala bych radu, ohledně dosetí a hlavně odplevelení trávníku. Proto mne zaujal Travin. Ráda bych ho vyzkoušela, jenže si lámu hlavu s tím jak postupovat? Trávník jsme zaseli na podzim, na některých místech je tráva pěkná, na některých potřebuje dosít, na některých místech odplevelit. Substrát však ještě trávou není zpevněný a tak do trávníku nechodíme, ale jak postupovat nejdříve? Dosít či odplevelit Travinem? A můžu do něj vstoupit i když povrch není zpevněný? Děkuji všem moc za odpověď Mirka.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Daniela. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1262) - 204.208 (?), 29.4.2008 10:01

Mirko, pokud jste po zasetí trávník uválcovali a bereme-li v úvahu, že po zimě se zem ještě sama trochu slehla, tak byste už mohli do trávníku chodit.  Ta místa, kde tráva potřebuje dosít, dosijte a celý trávník můžete ošetřit travinem podle návodu - to je poprášit jím trávník po ránu, nebo po dešti, když je trávník vlhký.  Nezapomeňte ale na to, že i místa, kde podzimní osev nevyšel tak dobře, zahoustnou častým sečením a hnojením.  Zdravím - Daniela.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 76.148 (?), 29.4.2008 9:47

Máme doma psy a chtěli jsme aplikovat Travin. Nevadí jim to a za jak dlouho můžou na trávník.

Děkuji za rady

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Daniela. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1262) - 204.208 (?), 29.4.2008 10:05

Také máme dva psy. Pokud ošetřím trávník travinem, tak je tam pár dní (nejvýš týden) nepouštím.  Pokud je tam pustím a jsem tam s nimi, tak dávám pozor, aby nežrali trávu, což někdy dělají - to je normální.  Zdravím - Daniela.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 85.27 (?), 29.4.2008 10:37

Paní Danielo, Váš zdravý postoj k většině problémů na zahradě je mi velmi sympaticky, ale Vaše snaha o sterilní trávník za každou cenu se mu trochu vymyká. Bojujete s kvítky sedmikrásek, neboť je zdravé běhat po trávě bosí a netoužíte po žihadlech. Přitom však v klidu běháte po herbicidních granulích - a že jsou ty v Travinu pěkně ostré. Neprší-li, vydrží docela dlouho. 
    Travin vnímám od slova trávit. Že obsahuje taky hnojivo, je blamáž

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 150.114 (?), 29.4.2008 12:38

Aplikovali jsme Travin a máme doma 3 kočky. Všechny to přežily bez toho, abychom je omezovali v pohybu po zahradě a to tam šmejdí pořád.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 150.114 (?), 29.4.2008 12:41

Také jsem jednu část trávníku zakládala na podzim a po zimě je místy "plešatější" než je zdrávo. Dosila jsem a zhruba za týden hnojila Travinem spolu s ostatní částí trávníku a nic nepředloženého se dosud nestalo. Takže klidně to udělejte také tak.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 85.27 (?), 29.4.2008 14:34
Milé dámy, akutní toxicita zahradní chemie není taková, aby Vám po aplikaci na trávník na místě zahubila psa nebo kočku. To už by firmy zkrachovaly, neboť by v zahraničí prohrály řadu miliónových soudních sporů. Ostatně škodlivost pro ryby, včely a teplokrevná zvířata bývá na přípravku uvedena. Obecně však chci varovat před dobře míněnými radami na základě jedné vlastní zkušenosti. Je to podobné, jako radit: "Skočil jsem z druhého patra do houští, nic se mi nestalo, můžete taky, je to bezpečné".
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika