Co je to prosím za plevelnou trávu?



Stránky: 1,  2   
host - 184.43 (?) 
14.7.2015 17:12, zobrazeno: 15917x

Dobrý den,

Prosím o radu. V trávníku se mi objevila nějaká plevelná tráva, klasické herbicidy na ní nezabírají a přijde mi, že se neustále objevují nová a nová místa, kde roste. Má světlejší barvu, roste ve velkých trsech, rychleji než okolní trávník. Listy jsou tuhé, široké.

Více viz foto.

važuji, že bych ji lokálně vypálil totálním herbicidem a vypálené místa dosel. Anebo je nějaký jiný způsob, jak se jí zbavit?

Předem děkuji za názory.


Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
MartinS - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (468) - 21.143 (?), 14.7.2015 17:56

Dobrý den,

jelikož je to hodně pokosené tak to nebude na 100 % ale dle mne to vypadá buď na pýr nebo to může být mladá ježatka. Bohužel je to obojí jednoděložný plevel a na ten selektivní herbicid nezabere žádný. Buď postříkat totálním herbicidem a zničíte vše nebo zkusit herbicit na jednoděložné plevele Targa Super, ale je zde vysoké riziko, že kromě kostřav Vám také zničí ostatní travní druhy (jílky a lipnice luční).  Řešení bez totální obnovy trávníku nebo lokálního místa není.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
brousek - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (71) - 147.46 (?), 14.7.2015 21:16

Neni to ani jedno!!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
MartinS - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (468) - 228.52 (?), 15.7.2015 8:10

Uznávám, že se asi v určení mýlím, je to posešené tedy typické znaky chybí. Může to být cokoliv co jmenoval např. Josef, nejblíže to má asi k tomu medyňku. Nicméně co to podle Vás tedy je?. Každopádně to bude jednoděložné a tím je dáno jak to řešit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 128.165 (?), 14.7.2015 23:37

Také jsem přesvědčen, že to není ani pýr, ani ježatka.

Tipuji to na medyněk vlnatý (nebo měkký), případně psárku anebo bojínek luční; prostě nějaká klasická luční tráva. Myslím, že se jim dobře daří spíše ve vlhku a při vyšším kosení.

Zkuste Martinovu radu.

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 10.7 (?), 21.7.2015 10:33

Dobrý den - pokud je to ježatka - tak na tu prý pomáhá Puma extrú pod jiným názvem téř DUKE - ale bohužel to odnesou i jiné trávy takže je potřeba dosetí...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
MartinS - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (468) - 21.143 (?), 21.7.2015 11:33

Ježatka to nebude v tom jsem se spletl. Každopádně je to jednoděložné tedy cokoliv na jednoděložné "plevele" použijete tak to odnesou kromě kostřav ostatní druhy, když dáte menší dávku tak to můžou přežít s malou úhonou, ale je to alchymie a zkoušení a nevyřešíte tak to co tam nechcete. Pokud to chcete řešit rychle tak buď mechanicky odstranit třeba drn cca 50x50 cm do hloubky 10 cm a opětovně založit trávník nebo postříkat total. herbicidem a opět založit v onom místě znovu. Je lepší dělat větší plochy, tráva se rychleji zapojí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
ivan z okénka - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (800) - 184.133 (?), 21.7.2015 11:43

Může to být troskut, podobné jsou i rosička a béry (bývají jemnější). Vše jednoleté, suchomilné, dusící okolí. Hlavně nenechat vysemenit! Potíž je s tím, že suché a horké léto vyprovokuje semena z půdní zásoby ke klíčení. Vertikutací je posunete z větší hloubky do vrstvy, ve které klíčí. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 248.96 (?), 14.7.2015 23:31

Tipla bych srhu říznačku.             Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 184.43 (?), 15.7.2015 9:30

Děkuji za rady. Našel jsem ještě diskusi kde to na fotce vypadá úplně stejně, jako ta moje "tráva". Takže to bude asi ta srha. Zkusím to mechanicky odstranit anebo vypálit lokálně Roundupem a pak dosít v těch místech novou trávu.

Ještě jendou díky za pomoc

Standa

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika