Terasa ze zámkové dlažby - voda



host - 11.2 (?)
20.5.2010 11:21

Děkuji moc za odpověď, ačkoliv mne samozřejmě nepotěšila. Problém tedy pravděpodobně nemá řešení a zbývá jen čekat, co udělá terasa v zimě.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

host - 11.2 (?), 19.5.2010 11:10, zobrazeno: 14444x

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jak je to s vodou v případě terasy ze zámkové dlažby. Dlažba je položená bez betonování jen na šterk a písek, pouze okolní obrubníky jsou zabetonované. Je zámková dlažba položená bez betonování propustná pro vodu? Čili dostane se při dešti voda pod dlažbu do šterku? Máme jílovitou zcela nepropustnou půdu a tudíž vzniká díky betonovým obrubníkům jakýsi "bazének" ve kterém by se taková voda držela ve štěrku pod terasou. Mám obavu, aby v zimě voda nezmrzla a nezvedala terasu nebo netrhala obrubníky...
Díky za rady.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 191.158 (?), 19.5.2010 15:52

Obavu máte zcela oprávněnou. Pokud máte nepropustné podloží je potřeba vyspádovat jej a oddrenážovat. Proto se dělá pod zámkovou dlažbu dostatečná vrstva z kameniva které jednak při zmrznutí nezvětšuje objem (narozdíl od jílů) a jednak je vodopropustná. Bohužel bývají i případy kdy při dlouhých mrazech podloží zamrzne a odtáváním na povrchu (sníh na slunci) se voda dostane pod dlažbu kde zamrzá. Mirek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 11.2 (?), 20.5.2010 11:21

Děkuji moc za odpověď, ačkoliv mne samozřejmě nepotěšila. Problém tedy pravděpodobně nemá řešení a zbývá jen čekat, co udělá terasa v zimě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika