Zakalená voda v jezírku



host - 187.62 (?)
14.2.2009 21:07

Promiňte, vy jste ten s těmi kachnami? Já myslel, že se jedná o rybník pro koi :), nevím, kde jsem to vzal:)

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
tktz - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (126) - 169.122 (?), 13.2.2009 17:26

 od HK..mě čtete myšlenky, teď hledám na to čerpadlo má to 17m3 a našel jsem kalové čerpadlo Resun sea lion PG-10000 a nějakej ohromnej vortex,ale kolega říkal,že příští rok uděláme chovná jezírka na průtočném potoce jako kaskádu 3x,že do toho nebudem vrážet peníze..pane Hrkal,jak vy by jste to vymyslel ještě něco jaký hrubej čistič??? nejspíš by se jednalo o mechanickou než o biologickou čističku??..na dně je toho opravdu za půl roku pořádná kupa! Ještě jsem se Vás chtěl zeptat jestli můžu použít do okrasnáho jezírka přivzdušňovací hlavu místo vzduchovacího motorku

Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
provzdušňovací hlava 500l/hod
provzdušňovací hlava 500l/hod
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 187.62 (?), 13.2.2009 19:57

To co jste poslal není jen čistý vortex :) je to celá filtrace, voda opouští vortex a je rozváděna po zbylých 4 částech, které doplnují ten čtverec, nevím jaké náplně se dodávají, ale v podstatě tam můžete dát co chcete, tedy můžete mít biofiltraci, mechanickou atd...

Mimochodem to je AL Center Vortex, ne?:)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
tktz - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (126) - 169.122 (?), 13.2.2009 20:13

jasně to jsem vybral jenom jako tu zmiňovanou mega filtraci já jsem nenašel nic velkého než tohle ten vortex je odstředivý ale pořádnýna ukázku je to Center Vortex za 4450eu

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 187.62 (?), 14.2.2009 11:37

Já myslím, že by jste docela dobře vystačil s tím, že byste použil více spodních výpustí, každá by šla do svého vortexu, na těch 17m3 bych to viděl tak na 2-3 minimalne, kazdou z nich potom do vlastniho vortexu, pak do biofiltrace a na konci je může hnát jedno nebo více čerpadel, každopádně oproti AL Center Vortexu ušetříte tak 50% otázka je, jestli máte dost prostoru atd. Btw, ty Vortexy se dají postavit třeba z 200l sudu, návod jak na to najdete v "doma dělané filtrace"

Možná bych zkusil koiphen, nebo vám snad poradí p. Hrkal.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
tktz - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (126) - 169.122 (?), 14.2.2009 20:10

ty filtrace ze sudu znám!!!... a výpustě do již zhotoveného rybníčku 7 let??? to ani omylem to by stačilo vypustit a vyčistit a pak dát jedno kalové čerpadlo přes několik sudů, ale jak jsem psal příští rok budou kachny na kaskádách na potoce!!! Ty gule se měli dát hned při stavbě ale tam nebylo místo kde a kudy vykopat odpadní potrubí k filtraci!!!... ale kdybych to dělal  znovu, tak bych ještě před vortex hodil tohle se dvěma síty v různých mikronech a pak vortex

Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
a pak tohle
a pak tohle
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 187.62 (?), 14.2.2009 21:07

Promiňte, vy jste ten s těmi kachnami? Já myslel, že se jedná o rybník pro koi :), nevím, kde jsem to vzal:)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
tktz - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (126) - 169.122 (?), 14.2.2009 21:09

ok, ale rada dobrá

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 73.81 (?), 16.2.2009 9:25

Spodní výpusť by byla u takového kvanta bordelu asi ideální, ale je fakt, že už u hotového jezírka je to dost hloupě řešitelná záležitost. Zkusil bych tu nádrž nějak odkalit - tady to bude asi na fekál , a pak nějaký silným čerpadlem tlačit pryč, záleží na modelaci dna. Z toho Vortexu bych měl asi strach, lepší je podle mě ta druhá řada obrázků - jeden z nich je tuším šterbinový fitlr od Fiapu - luxusní záležitost (cenou i výkonem). Podle mého by se měla nejdřív řešit více než dobře mechanická složka fitlrace. Nedovedeu si představit stav náplní biologického fitlru po týdením provozu, pokud by mechanika nebyla vynikající.
Aerace by tady musela být více než dobrá - a to myslím kompresorové řešení nezpraví, takže bych tady viděl použití nějakého "čerpadlového" řešení - difuzéru, aerační trysky atd.
Co se biologického filtru týče, vycházel bych s požadavků na KOI, které bych vynásobil tak 2-4x - i když abych se přiznal nemám představu o množství nečistoty, které jsou schopny kachny vyprodukovat.
Ještě k té kaskádě - neumím si představit, jak by jste řešili spodní výpustě na těch rybnících o různé výšce dna - jak to myslíte?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
tktz - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (126) - 169.122 (?), 16.2.2009 11:34

zdravím..ty kaskády budou průtočné! S hladinou prvního jezírka se napojíme pvc trubkou 100mm proti proudu potoka a budou všechny průtočné přepadem z posledního ložem ze žlabovek z5 do potoka!!!..všechny tři jetírka pak budou propojeny ve dně trubkou(mezi jezírkama dude jen 1-2m na plot a pěšinu) která   půjde po potoce do urovně dna kaskád... ta bude jen pro případ kdyby jsme to vypouštěli a čistili komplet ke dnu (kaskády budou vlastně bypass potoka) v samotném potoce nic nebude, vše bude vedle! Tam žádnou čističku neplánujem!!Ten Fiap je asi jediný filtr který by to zvládnul v původním jezírku ale asi od nejhrušího síta po nej... na dně je toho moc: včetně peří a zbytky potravy atd.proto jsem myslel i to kalové čerpadlo které by dalo 1,5l sek.,které ten fiap potřebuje! Díky moc za radu a odpověď

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 73.81 (?), 17.2.2009 8:49

Takže jestli to chápu správně, tak ty spodní výpustě v nádržích kaskády budou sloužit k jednorázovému odkalování?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika