Sterbinovy filtr



host - 49.247 (?)
3.6.2014 21:47

Mam sterbinak udelany za pomoci sterbinového nerez sita z sera koi 12 000 a v popisu udavaji 200 µm.  - tezko rict jestli je to pravda, ale nemuzu si vubec stezovat - zatim to bezi cca mesic a bez problemu (zanaseni).

Co jsem udelal naprosto deb... je vybírání nahromadeného odpadu - musím se sklonit půl metru dolů do šachty a rukou shrabnout pod filtrem nahromadeneny humus, chtelo by to nejaky zasobnicek.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                  
host - 57.149 (?), 14.5.2014 13:30

Díky za tip, od nich jsem na začátku svých laborací bral materiál jako první - tkaninu, pak jsem zakoupil nerezový mikrotahokov kdesi u prahy. Ale vše se mně strašně rychle zanášelo, od letoška mám v provozu ten nerez štěrbiňák a je to super. Jen byl bohužel malý a chtěl bych kapacitu filtru zvětšit, proto hledám určitě to stejné - nerez štěrbinu :-))

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 48.54 (?), 15.5.2014 19:58

a co si myslite o tomhle? vyjde to na petistovku velikost cca A4 dalo by se to pouzit?

eventuelne zde levneji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
aleskoi - (49) - 111.234 (?), 15.5.2014 23:22

já myslím že použitelné to je, jenom se mi to zdá malé a drahé na tu velikost, záleží na velikosti jezírka a síly čerpadla. Je lepší se domluvit sněkým a koupit M2 na publikovaných stránkách. Já osobně mám doma 0,5 m2 doma zbytečně, a dokonce už tu jeden pán prodával taky přebytek.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 57.149 (?), 16.5.2014 8:04

Mohl bych se zeptat jaké jsou zkušenosti z provozu "štěrbinových" filtrů využívajících alternativní síta - tkaniny - ať už plast či nerez? Nezanáší se to?

Také by mně zajímalo (možná pan Hrkal odpoví), jaké jsou zkušenosti s tím plastovým štěrbinovým sítem (tuším budget 1?)

Děkuji moc

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Skylla - (13) - 233.77 (?), 16.5.2014 15:41

Přidám se se svou roční zkušeností s 300mikronovým sítem (0,3mm nerez síto v dvou UltraSieveIII boxech) v 220 kubíkovým jezírku v gravitačním zapojení.   Síta chytnou listy, nesežrané granule, tvrdé vláknité řasy. Nechytnou ale kal ze dna, rybí výkaly, většinu měké formy vláknité řasy, jednobuněčnou zelenou řasu. 30s čištění kartáčem na nádobí bez odstávky a vypuštění zachycenéhé špíny přes šoupě je potřeba jednou za 7-14 dní dle ročního období (vláknitá řasa). Nejvíce síto zanáší vláknitá řasa a výkalový kal ze dna a to tak, že ho téměř po měsíci ucpe. Zatím mohu říci, že jisté množství měkké formy vláknité řasy na stěnách (to je ta, kterou když chytnete mezi prsty tak proklouzne dolu) je při jezírku s rybami (cca 15ks) asi neodbouratelné ale při kapacitě mé filtrace nijak nesnižuje křišťálovou průhlednost až na 2,8m hluboké dno. Jelikož mám 4 ponorné UV lampy v přívodní komoře boxu sít a dál následují komory s kartáči, vzduchovanými biobloky a nakonec biokuličky, je pro mě síto ideálním a funkčním řešením. Co je však nezbytné je dostatečné vzduchování (vzduchuji 200l/min) současně do předfiltru i do jezírka - bez neho se řasa objevuje i mimo stěny.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 73.81 (?), 17.5.2014 14:28

Co se týče "alternativ" ke štěrbinovým sítům - přímou zkušenost mám s mikrotahokovem, který se používal ve starých verzích Bioteců - tehdy se ten systém jmenoval Screenex.  Výrobce relativně rychle přešel na jiný systém mechanické předfiltrace (otočný pás Screenmatic) - a udělal dobře :)
S plastovým sítem přímou zkušenost nemám, ale po pravdě si nedovedu představit, jak se to síto bude chovat po 4-5ti letech provozu, a přemrznutí.  Když statické síto, tak to musí být nerez - ale možná jsem příliš konzervativní...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
suzuki1800 - (2) - 226.40 (?), 3.6.2014 16:16

Zdravím pánové, chtěl bych se jen zeptat, jaký rozměr oka nerez síta doporučujete. 250, 300 nebo 320 mikronů?

Děkuji za odpověďi

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 228.134 (?), 3.6.2014 20:17

250 se bude rychleji zanaset/ 3 dny bez mech oplachu nevydrzi, 300 ok/ nechytne vsak jemny kal/ nasledne kartace chytnou zbytek, 320 je moc derava

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 49.247 (?), 3.6.2014 21:47

Mam sterbinak udelany za pomoci sterbinového nerez sita z sera koi 12 000 a v popisu udavaji 200 µm.  - tezko rict jestli je to pravda, ale nemuzu si vubec stezovat - zatim to bezi cca mesic a bez problemu (zanaseni).

Co jsem udelal naprosto deb... je vybírání nahromadeného odpadu - musím se sklonit půl metru dolů do šachty a rukou shrabnout pod filtrem nahromadeneny humus, chtelo by to nejaky zasobnicek.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
suzuki1800 - (2) - 226.40 (?), 5.6.2014 20:41

Super, děkuji moc chlapi! Už jsem něco objednal, tak uvidíme co dorazi laugh až bude vše komplet, tak poreferuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika