Příspěvky uživatele - Skylla

Jezírko přes 200 m3, 1.12.2016
Tady jse se pokousel sdilet svoje postrehy. Osobne jsem max. spokojeny s pripravkem od Kata na dlouhe rasy. Na 220 kubiku davam v lete jednou za 2 tydny 20g do konve a rovnomerne rozleju na celou plochu pri pustenem obehu. Ryby i rostliny bez... celý příspěvek >
UV lampa a prutok, 21.3.2016
Zcela souhlasim - po roce a pul sviceni, tj. v polovine avizovane zivotnosti vyrobcem  (5000h) mi prestali 4 ponorne lampy UVC 75W v sterbinovem filtru cistit vodu, nechtel jsem tomu verit a tak jsem cekal - voda zazelenala, ze nebylo videt do... celý příspěvek >
UV lampa a život v jezírku, 3.2.2016
Alane, bohuzel mate pravdu. Snazil jsem se to udelat co nejprecizneji abych zadnou chemii pouzivat nemusel, ale priroda je priroda. Proste vice slunce znamena vice zivota a bez nej bychom proste nebyli. Zatim jsem neslysel o nikom, kdo na primem... celý příspěvek >
UV lampa a život v jezírku, 31.1.2016
Mám trochu větší jezírko, ale podobně nezastíněné jak vy  - největší nepřítel ja tady sluneční svit :) Ja si bez UV lamp již nedokáži představit jak dosáhnout v tomto prostředí stavu bez jednobuněčné řasy / zeleně zakalené vody. Dnes jsem se... celý příspěvek >
Kolik se vám odpařuje vody?, 21.7.2015
jizni morava, jezirko plochy 100m ctver. /230 kubiku, s okolnim kacirkem s 10 cm hladinou s rostlinami je to dalsich 50m ctver. na vic na plnem slunci, mam odpar v techto horkych dnech az 2cm denne. Co 3 dny dopoustim celou studnu coz je cca pres 5... celý příspěvek >
Jezírko v zimě, 24.2.2015
Jezirko mam pres zimu druhym rokem (230kubiku, hloubka 270cm, vetsi osadka ryb) a chova se stejne podobne - do pulky unora jako kristal a jakmile zaclo intenzivne na jizni morave svitit slunce, tak se zacina kalit. Musim rict, ze pred zimou jsem... celý příspěvek >
Zelená voda, 29.7.2014
Mam jezirko rok, je zcela na slunci/jihmoravy a zelena voda jde odbourat UV lampou a provzdusnovanim. Horsi je to s vlaknitou rasou- bez 20% doporucene davky Kata AlgeaAway to moc neumim. Jinak vodu mam i do 3m jako kristal / avsak pro snizeni zivin... celý příspěvek >
Kolik vody se vypaří za den?, 29.7.2014
Mam jezirko 100m2/220m3 a v horkych dnech se mi odpari i 1cm, teplota nepresahne 25 st.C. Urcite nemam nikde unik vody. Takze hlavne zadnou paniku...
Štěrbinový filtr zapojený gravitačně a za tím další filr, 18.6.2014
Banat a jeho hlavni poradce nemaji proste sterbinaky radi, protoze je lepsi prodavat premrstene predrazene bubnove filtry tem par zbohatlikum nebo nadzemni filtracni zelene prisery, ktere pouzivaji vortex filtr uprostred, ktere se vsak priserne v... celý příspěvek >
Sterbinovy filtr, 16.5.2014
Přidám se se svou roční zkušeností s 300mikronovým sítem (0,3mm nerez síto v dvou UltraSieveIII boxech) v 220 kubíkovým jezírku v gravitačním zapojení.   Síta chytnou listy, nesežrané granule, tvrdé vláknité řasy. Nechytnou ale kal ze dna, rybí... celý příspěvek >
Vzduchování v jezírku, 4.3.2013
pokud by to chtel nekdo do detailu, tak zde Jinak mam vyborne zkusenosti s kompresory Airmac, ktere se pouzivaji v cistickach - staly provoz a ceny nejsou az tak astronomicke jako u Japoncu/Secoh/ Dmychadla s postranním kanálem Pouzivam 4... celý příspěvek >
Zazimování jezírka, 5.2.2013
Chtel bych se pana Hrkala ci jine zeptat, jake jsou tedy zkusenosti s zazimovanim skimeru. Planuji 2x hladinovy Profi skimer 160, ktery je napojen a KG110 s kolenem 80cm pod hladinou - predpokladam, ze nezamrzne. Na zimu kdyz sundam 160 nadstavbu... celý příspěvek >
Automatický hlídač výšky hladiny, 5.2.2013
Resil jsem take. Ve studni nautila na 230 s plovakovym spinanim, hlidani hladiny + 1 cidlo PS3 s rozptylem 5cm - celkove 1300Kc za regulaci. Z duvodu cereni vysky hladiny pri koupani (koupaci jezirko 110m2) je regulace sepnuta jen v nocnich... celý příspěvek >
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika