Šterbinový filtr



host - 49.247 (?)
27.9.2010 14:01

Nevim jak jste to presne myslel jestli budte mit opravdu sterbinove sito nebo spadovy filtr se sitem z mikrotahokovu? Ja mam spadovy filtr a zatim tam mam hlinikove "pletivo" oka tak 1x1mm, a idealni frekvence cisteni by byla tak 1x denne coz je docela opruz, snad se casem zmuzu na opravdove sterbinove sito ktere se tak snad zanaset nebude.

Nicmene co jsem chtel rict - jako posledni fazi cisteni jsem mel v soucasnosti dva 200l sudy s liaporem - ruzne tekly, byly skarede a prutok byl taky mizerny /cast pretekala horem/ tak jsem premyslel cim to nahradit a vzhledem k tomu ze mam dostatek prostrou tak vedle vortechu a spadoveho filtru jako posledni fazi vybuduji docistovaci jezirko - 5x1,5x0,7m - dovnitr sterk a pak rakos, puskvores a jine expanzivni potvruky - spoleham na to ze to poradne zaroste v neprostupnou dzungli, ktera spolehlive na zacatku zachyti jak rasy, tak jiny bordel. Hlavne to vytvori peknou kulisu za jezirkem.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

K.KAREL - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (96) - 210.254 (?), 24.9.2010 18:38, zobrazeno: 6145x
chci se zeptat.., uvažuji o využití štěrbinového filtru s mikorotahokovem, ale nevím, jak to správně umístit, filtraci budu mít mimo, vedle jezírka pouze šachtu s čerpadlem, odtud tlačit vodu do venkovního vortexu a pak filtrace, ten štěrbinový umístit hned za čerpadlo před vortex, nebo až mezi vortex a filtr?.. pokud by byl jako první člen, musel by být asi dost vysoko, aby samospádem tekla voda do vortexu a pak dál do filtrace...?
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 49.247 (?), 24.9.2010 20:50

v tomhle pripade asi jak rikate - vortex, sterbinovy, filtr. Ja to mam zapojene stejne jen gravitacne. Ve vasem pripade je potreba myslet na to (pokud nemate komercni reseni) na bezpecnostni prepady jak u sterbinoveho filtru tak u toho normalniho filtru aby vam voda v pripade ucpani filtru nepretekala mimo filtracni nadoby.

Jen poznamku, vortex podle mne a mych soucasnych zkusenosti ma velmi maly vyznam pokud do nej nezenete vodu ze spodniho sani - tezke castice, ktere maji sanci klesnout.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 73.81 (?), 26.9.2010 14:52

Není mi úplně jasné, proč chcete využít štěrbinový filtr s mikrotahokovem a zároveň vortex. Nebylo by jednodušší požít ten štěrbinový, a místo jednotky s vortexem využít prostor na komoru s nějakým jiným mediem (filtrační pěny, matala, atd...). Přijde mi to jako plýtvání místem, beru to jako dvě mechanické filtrace hned za sebou. Máte pro tenhle "double" nějaký důvod ?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 210.254 (?), 26.9.2010 19:00
zvláštní důvod nemám, jen mě napadá, že vortex pobere hrubší částice a ten zbytek by pročistil štěrbinový,,, špatnej krok?rád se nechám poučit, jestli je to zbytečné a plýtvání místem, jak říkáte... je pravda, že to zabere zas dost místa a dá se využít lépe...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 73.81 (?), 26.9.2010 19:36

Aha, takhle mi nenapadlo nad tím uvažovat.  Spíš si myslím, že tak, jak to píšete, by to fungovalo lépe obráceně, nejdřív síto, a pak vortex. Skrze síto Vám toho ještě docela dost projde, a tady by pak sedimentace na vortexu na drobný kal mohla fungovat v tomto případě lépe. Další důvod proč bych dal nejdřív síto a pak teprve vortex je to, že u síta nečistoty prakticky oddělíte mimo vodu, zatímco u vortexu je máčíte tak dlouhou, dokud ho nevypustíte.  To smáčení té zachycené hmoty bych nepodceňoval.
Aniž bych vortex nějak haněl, myslím, že místo něj bude lépe použít nějakou komoru s filtračním mediem - tedy pokud bude první síto. Nějakou mechanickou filtraci zastane také, a (de)nitrifiakce v ní bude tak příjemný bonus :)
O jak velké nádrži mluvíte? S rybami?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 210.254 (?), 26.9.2010 22:07
nádrž by měla být velikosti cca 90m3, ryby také, ale minimum... myslíte použít raději prvnš síto a místo vortexu využít volný prostor na další komoru filtru?(co do komory za materiál?)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 73.81 (?), 27.9.2010 9:11

Ano, já bych to spáchal takhle.  První štěrbinový filtr, a pak další filtrační komory, bez vortexu. Co se materiálu do komory týče, máte na výběr spoustu klasických, i nových "moderních"  filtračních hmot, těžko říci, která bude nejlepší. Obecně jsou typy filtračního media v kolonách samotížných filtrů kombinovány z několika druhů. Těžko říci, zda je pro to nějaký opravdový důvod, nebo mají jen filtry vypadat složitěji...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 94.184 (?), 27.9.2010 9:59

děkuji za odpověd a ještě se zeptám,

když bych použil první štěrbinový filtr, do toho budu tlašit vodu s šachcty s čerpadlem za štěrbinovým, chci vybudovat venkovná filtr vel. 5/1/1 m,

na asi pět komor, jaká je nejvhodnější skladba materiálu uvnitř?..

uvažuji, kartáče,biokvacit, pak mikrobals... zpět to poteče samospádem do kaskády jezírka.. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 73.81 (?), 27.9.2010 10:23

Jaká skladba - to je to nejtajnější know-how každého stavitele filtrů :)  Podobné téma se tady už jednou řešilo v tomto diskuzním vlákně zkuste si ho projít

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 49.247 (?), 27.9.2010 14:01

Nevim jak jste to presne myslel jestli budte mit opravdu sterbinove sito nebo spadovy filtr se sitem z mikrotahokovu? Ja mam spadovy filtr a zatim tam mam hlinikove "pletivo" oka tak 1x1mm, a idealni frekvence cisteni by byla tak 1x denne coz je docela opruz, snad se casem zmuzu na opravdove sterbinove sito ktere se tak snad zanaset nebude.

Nicmene co jsem chtel rict - jako posledni fazi cisteni jsem mel v soucasnosti dva 200l sudy s liaporem - ruzne tekly, byly skarede a prutok byl taky mizerny /cast pretekala horem/ tak jsem premyslel cim to nahradit a vzhledem k tomu ze mam dostatek prostrou tak vedle vortechu a spadoveho filtru jako posledni fazi vybuduji docistovaci jezirko - 5x1,5x0,7m - dovnitr sterk a pak rakos, puskvores a jine expanzivni potvruky - spoleham na to ze to poradne zaroste v neprostupnou dzungli, ktera spolehlive na zacatku zachyti jak rasy, tak jiny bordel. Hlavne to vytvori peknou kulisu za jezirkem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika