Řasa v jezírku teď na jaře



host - 78.162 (?)
5.4.2012 14:56

No ale to už nie je jazierko ale rybníček takže sa bavíme každý o niečom inom, ale pochybujem že to Koi kaprom nevadí. Takže keď vodu takto dezinfikujete solou jasně že tam riasa nerastie. No a keď vodu nesolíte a je tam plno živín pretože je tam zrejme vela rýb ktoré kŕmite tak ich výkaly spôsobujú bujný rast rias. Ja ryby nekŕmim tak sa tam môže vytvoriť rovnováha čo sa týka ich množstva a velkosti.

Riso

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9   
                  
host - 78.162 (?), 2.4.2012 13:33

Ver tomu že to tak nie je,- je za tým mnoho rokov štúdia (prvé akvárium som mal v šiestych) a záujmu o prírodu ako harmonický celok. Môžem Ťi odprisahať že do jazierka som nikdy nič nenalial ani nenasypal,(to som si odkrútil v mladom veku pri akvárku) takže už viem aká jemná rovnováha tam funguje a ako ľahko sa dá porušiť.

Riso

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
mac.kral - (15) - 48.25 (?), 2.4.2012 17:00

Hmm, takže pan Hrkal solí a nám pitomcum prodává drahé neúčiné prostředky, aby jsme si pokurvili PH a mazali koupit ocet, taky názor. Tak pane Hrkale solíte, nebo ne? A pravdu, jinak se propadnete do jezírkářského pekla  :-).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 73.81 (?), 2.4.2012 18:58

V pekle už mám připravený kotel :) Ale můžu Vás uklidnit, sůl jsem do jezírka nikdy v našich nádržích nesypal, a ani to neplánuju. Sem tam zaslechnu, že to někdo solí řeší, ale nemyslím, že by to vedlo k něčemu dobrému.
Když by to opravdu byla taková tutovka, jak píše v příspěvku někdo nade mnou, už dávno to dělají všichni. Takže to asi takový zázrak nebude...

A k příspěvku...já tu chemii také kdysi použil a změnilo se mě tak šíleně Ph, že jsem musel nalít do jezírka 14 litrů jablečného octa, abych to Ph zase srovnal...  - co na to říct? Že si nasypete do jezírka něco, o čem nic nevíte, a co pak musíte neutralizovat 14 litry slabé kyseliny?  Ptejte se prodejce, co vlastně nakupujete a co to dělá a jak to funguje. Jestli Vám to nedovede nebo nechce říct, běžte jinam.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 78.162 (?), 3.4.2012 13:06

Ak si niekto myslý že v jazierku nemá žiadny plankton tak nech sa na kvapku vody z jazierka pozre mikroskopom. Aby sme zabili všetky planktónne mikroorganizmi museli by sme to ožarovať kapánek viacej. Vtip je v tom že bunky niektorých rias sú citlivé na UV žiarenie podstatne viac. A toto sa využiva. Ak jazierko priveľmi sterilizujeme (napr.UV žiarením) uvolňuje sa do vody množstvo živin ktoré práve využijú usadené riasy (aj nám známe vláknité druhy ktoré sú ináč veľmi dobrými čističmi vody) a tým naopak ožarovanie neprekáža pretože s ním neprichádzajú do kontaktu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 212.110 (?), 4.4.2012 10:08

Já mám vodu jako křišťál, až na dno do dvou metrů průzračnou, solím,několikrát ročně kontroluji pH, CO2,DO2,DO3 a hodnoty mám stále v normě.Kšeftmany nepodporuji.Prozatím jsem u nikoho čistší vodu neviděl.Kdo ji má kalnou tvrdí, že rybám to vyhovuje.To je pravda, ale pokud chceme aby se KOI nebáli a nechali se krmit rukou, je čistá voda podmínkou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 212.110 (?), 4.4.2012 10:43

Omlouvám se za překlep, má být NO2 a NO3.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 78.162 (?), 4.4.2012 15:11

No a máte tam aj rastliny, alebo je to rybník?

Riso

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mac.kral - (15) - 48.25 (?), 4.4.2012 20:08

Kolik kg na kubík, a je to NaCl nebo jaká sůl? Jak často a co na to kytky?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 212.110 (?), 5.4.2012 10:25

V současném moderním pěstování Koikaprů se jezírka staví bez lagunových zón a bez rostlin, takže stěny jezírka jsou strmé.Malé jezírko-velké problémy.Čím je jezírko větší a hlubší, tím je stabilita vody pevnější, také teplotně, protože právě v lagunách dochází jak k přehřívání, tak k rychlému ochlazování a změně teploty.

Používá se obyčejná potravinářské sůl, tedy bez jódu,3 kg na kubík vody, to ještě podle toho, kdo mě solení poradil, byl to chovatel a pěstitel koikaprů, by měly rostliny vydržet, ale jak jsem řekl, žádné v jezírku nemám.Kdysi jsem také něco měl, ale zelená řasa se nejvíce tvořila tam.I kdybych měl rostliny oželet, tak bych to udělal, protože v solené vodě se už žádná nevytvoří, pouze na stěnách jezírka je krátká mechovka kterou jezírko potřebuje. Kdo rostliny neoželí, musí donekonečna bojovat se stále se obnovujícím růstem dlouhé řasy a s jejím taháním z vody.Buˇmrtvou po použití těch Algay stopů, nebo živou podběrákem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 78.162 (?), 5.4.2012 14:56

No ale to už nie je jazierko ale rybníček takže sa bavíme každý o niečom inom, ale pochybujem že to Koi kaprom nevadí. Takže keď vodu takto dezinfikujete solou jasně že tam riasa nerastie. No a keď vodu nesolíte a je tam plno živín pretože je tam zrejme vela rýb ktoré kŕmite tak ich výkaly spôsobujú bujný rast rias. Ja ryby nekŕmim tak sa tam môže vytvoriť rovnováha čo sa týka ich množstva a velkosti.

Riso

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?14:48
Kouří do místnosti29.5.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.5.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika