Řasa v jezírku teď na jaře



   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9   
                     
host - 78.162 (?) 
5.4.2012 15:03

Ináč tá dávka 3kg na m/2 je pomerne dosť veľa.

Riso

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
                     
host - 232.98 (?), 22.4.2012 21:52

Když jsem četl toto téma a informaci o solení vody v jezírku, bral jsem to pouze jako další ojedinělý pokus.

Pak jsem chvíli hledal na webu a byl jsem překvapen, našel jsem spoustu doporučení pro solení vody. Preventivní dávka se doporučuje 1 kg/1000l. Je to doporučováno z hlediska doplnění minerálů do jezírka, ryby jsou prý odolnějsí, působí to na snížení výskytu řasy.

Na několika webech s tématikou jezírek a prodejem příslušenství jsem dokonce v nabídce čistou přírodní sůl našel.

Měl bych jeden dotaz, v jezírku jsem teď na jaře použil Algae Away. Mohu použít současně i sůl v preventivní dávce, nebo mám počkat - jak dlouho?  Díky za radu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 73.81 (?), 23.4.2012 11:35

Nemusíte na nic čekat. Algea Away ani sůl se podle mého navzájem nijak neovlivní.
Pokud tamtu sůl nasypete, napiště pak prosím nějakou zkušenost s tím, jaký to má vliv na vodní rostliny.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 78.162 (?), 23.4.2012 15:59

V akvarku sa to na rastlinach prejavilo do tyzdna a to som tam daval tusim 1dcl / 100l vody. To je uvedene kilo na m/2vody. takze dobre to rastlinam rozhodne neurobi.Ale tam som jednoducho potom vymenil dve tretiny vody a bolo. A v jazierku to asi nebude take easy. Ja by som pockal, na jar trochu rias-no a co?

Riso

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 202.78 (?), 23.4.2012 18:30

U akvária je vůbec s přídavky jakékoliv soli problém, obzvlášť pokud se voda z odparu nedoplňuje demineralizovanou vodou. Nakonec jsem v těhle praktikách nepokračoval ani u násady živorodek. Rostliny na zvýšení obsahu solí reagujou různě, řekl bych, že nejméně odolné jsou tropické druhy, směrem k mírnému pásu se to zlepšuje. U jezírka bych byl s podobnými experimenty opatrný, tam může mimo jiné výměna 2/3 vody vyjít docela draze. 1kg na m3 je pořád 1 g/l, u vodovodní vody to ve finále bude se vším všudy přes 1,5 g/l. To podle mě nelze rozhodně považovat za podmínky vhodné pro růst vodních rostlin. Petr L.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 4.7 (?), 24.4.2012 7:38

Prijem zivin vo forme ionov rastlinami je casto kompetetivny dej. Ak mate vela jedneho z ionov, tak zabrani prijem ineho. Napriklad, prevapnenie sa moze prejavit na prijme horcika. Aj preto sa na zasaditu reakciu pody pouziva uhlicitan vapenatohorecnaty. Dokonca aj prilis vela draslika moze ovplyvnit nedostatcny prijem inych prvkov. Mednate postreky ak zamoria podu mozu sposobit slabe vyuzitie inych prvkov z pody. Podobne je to aj pre vodne rastlinstvo. Solenie jazierka ci akvaria je tomu typickym prikladom. Morske rastliny su na tento nepomer prisposobene. Sladkovodne nie. Preto sekundarne sa to musi prejavit na rastlinach. O citlivosti na chlor ani nehovorim. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 200.166 (?), 26.4.2012 12:36

sol je vhodna na kupacie kupele pri liecbe ryb. Dalej ovplyvnuje vstrebavanie dusitanov. Tu je naopak viac soli k uzitku,  blokuje prijem dusitanov, ktore su ako vieme toxicke. Neviem aky vplyv ma na bezne rastliny v jazierku.  O chlore netreba hovorit, nakolko z NaCl sa neovolnuje (pokial tam nemate nejaku elektrolyztu). Inak aj chlor sa pouziva na liecbu niektorych ochoreni aj pri produkcnych rybach (pripravky Chloramin B, Chloramin T, chlornany, ClO2 a pod) ale treba dat pozor na davku, nakolko pri predavkovani sposobi uhyn ryb. Debnar. P.S: moje vedomosti su iba teoreticke, nastudovane z Nemoci sladkovodnich a akvarijnych ryb, Zdenka Svodňbodova a kol, 2007.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 4.7 (?), 26.4.2012 13:22

Chlor mysleny ako prvok, ktory sa nachadza v takejto vode vo forme chloridov. Nie vsetky rostliny znasaju takyto chlor,...o koncentraciach doporucenych v tomto vlakne ani nehovorim. Vodne rastliny, aspon niektore,  mozu byt citlivejsie z dovodu ze NaCl atakuje nie len ich korenovy system.

Pravda, v jazierku bez rastlin by som sa NaCl bal podstatne menej. Otazka je, ako by NaCl, liek pre niektore choroby ryb, znasali ryby dlhodobo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 232.98 (?), 29.4.2012 0:34

Tak jsem minulý týden nasypal do jezírka prvních 400g soli (jezírko 2 m/3), dneska jsem tam dal dalších 400g.

Ryby zatím OK, jsou pěkně čilé. Rostlinky mám jen 3 v plastových květináčích plně ponořené v mělké zóně. Začínají teprve růst, za ten týden jsou ale o kus větší, takže asi zatím jim sůl neublížila.

Bohužel mi začíná růst řasa v mělkém kačírku. Dávám Algae Away, zatím 3 dávky, nijak se to neprojevuje, asi je nutné ještě počkat (loni fungoval super, tak snad i letos zabere).

Při druhém dávkování soli jsem rozpustil ve vodě jen cca 350g, zbytek jsem nasypal přímo na kačírek s řasou, tak uvidím, zda tomu i ta sůl takto pomůže.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 232.98 (?), 2.5.2012 22:11

Dneska jsem dal třetí dávku soli - 400g. Moje pozorování: rybky se chovají normálně, změnu nepozoruji. Rostliny vesele rostou, teď přes víkend i několik cm. Posolená řasa na kačírku v mělčině si vede spokojeně, sůl na ni zatím nijak nepůsobí.

Takže po 1,2 kg soli v 2 kubíkovém jezírku se zatím nic neděje, žádná změna není vidět. Je to zatím malá koncentrace?

Teď uvažuji, kam budu jezírko odkalovat - solenou vodu na trávník? - asi moc ne.

Celkem tam chci dát 2 kg soli, tak jsem sám zvědav, zda se to nějak projeví, nebo to budu brát jen jako jednorázovou prevenci u ryb.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika