Příspěvky uživatele - mac.kral

Fotky jezírek a filtrací, 30.5.2013 Obsahuje fotku
Přidávám také jezírko 3 roky po založení.
Jak použít Algea away na zelené řasy v jezírku, 22.8.2012
Dávkuji 1 gram na 1000 l týdně. Což by znamenalo 50 týdnů. Těch 50 gramů na kubík si myslím že je ročně. Ještě pošlu dotaz do Holandska a budu informovat. V.
Jak použít Algea away na zelené řasy v jezírku, 20.8.2012
Jenom poznámka k Algae away, kupuji v Holandsku přes eshop, cena 43,1 eček za 1,25 kg plus poštovné. Tady je to neskutečně předražený. Já si to nechávám posílat ke známému do německa, bydlí u hranic mám to k němu z chalupy kousek..Poštovné do německa... celý příspěvek >
Řasa v jezírku teď na jaře, 9.6.2012
Tak vodu jsem ochutnal jak u pana Hrkala tak v Azaru, po soli ani památka. Voda čistá, bez zápachu a poměrně chutná. Závěr : Já to vidím na za 1. oplachované síto. Za 2. kvalitní filtrace. Za 3. vzduchovat a to tak že hodně. Pak už asi nemá cenu se o... celý příspěvek >
Účinnost štěrbinového filtru, 11.5.2012
Díky, chápu, zkusím to poladit, asi navařím na přepad kus plastu aby to tlačilo vodu hned na síto. Uvidíme jak to dopadne.Ještě jednou díky za radu. V.
Účinnost štěrbinového filtru, 2.5.2012
Zdravím, no nejprve jsem měl malý průhyb síta a hodně vody přeteklo do odkalovací komory. Musel jsem udělat větší průhyb a už to šlo, ale po 24 hod. ta odkalovací komora přece jenom nakape a musím jí vypustit.Také proto jsem tam pro jistotu udělal... celý příspěvek >
Účinnost štěrbinového filtru, 30.4.2012
Je to tkaná, kovová technická filtrační tkanina, asi 250 mic, objednal jsem si 4 kusy, nastříhali mi to na požadované rozměry a jeden kus i s dopravou vyšel tuším na 250Kč. Jak píše kolega níže, použít ty síťky proti mouchám, no nevím to jsou moc... celý příspěvek >
Účinnost štěrbinového filtru, 29.4.2012 Obsahuje fotku
Tak jsem si vyrobil konečně oplachované síto. Je to takové samo domo, ale funguje to a za pár korun.
Fotky jezírek a filtrací, 25.4.2012
Tkanina je Polyamid, světlá velikost oka 0,206mm, průměr osnovního vlákna 0,08mm,300 Kč m2, kupuju u firmy Screen servis.
Řasa v jezírku teď na jaře, 4.4.2012
Kolik kg na kubík, a je to NaCl nebo jaká sůl? Jak často a co na to kytky?
Řasa v jezírku teď na jaře, 2.4.2012
Kurna škoda, že tady ten názor nebyl dříve, mynulý týden jsem byl v Azaru u pana Řehoře a já blbec se nenapil. Nic není ztraceno, do konce dubna pojedu pro kytky do jezera, tak dám vědět a jestli bude slaná...
Řasa v jezírku teď na jaře, 2.4.2012
Hmm, takže pan Hrkal solí a nám pitomcum prodává drahé neúčiné prostředky, aby jsme si pokurvili PH a mazali koupit ocet, taky názor. Tak pane Hrkale solíte, nebo ne? A pravdu, jinak se propadnete do jezírkářského pekla  :-).
Řasa v jezírku teď na jaře, 1.4.2012
No a vydrží to ty ryby a rostliny nebo ne, to je potřeba říci, podělat si jezero solí tak do toho bez zkušeností jiných nejdu. Má to tak ještě někdo?Solí někdo svoje jezírko? V.
Fotky jezírek a filtrací, 26.3.2012
Dobrý den, no ani moc kačírek nečistím, když je to hodně zanešené tak to prohrabu hráběma, samozřejmě že voda je pak zakalená, dám na výtok z čerpadla pytel (tkanina má asi 200 mikronů) a za dva dni je to zase čisté. Pondovačem vysávám dno koupací... celý příspěvek >
Fotky jezírek a filtrací, 25.3.2012 Obsahuje fotku
Dobrý večer, tak i já přidávám foto dvou jezírek, vybudoval jsem je před dvěma lety. Z počátku jsem si myslel že příroda to zařídí a bude krásné čisté jezírko, jediné čím jsem chtěl pomoci bylo čerpadlo a hodně kytek, ať se voda hejbe.Omyl přátelé... celý příspěvek >
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika