Nápady na levné fólie či materiály na jezírko



Chemický Alí - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1247) - 7.210 (?)
1.11.2008 14:15

Stačí prostudovat dokumentaci výrobce té či které konkrétní folie, zde jsou jasné normované definice použití v mnoha stupních - například zmíněné folie Junifol mají atest pro styk s pitnou vodou. Průmyslové folie naopak někdy nedisponují ani atestem pro styk s vodou užitkovou.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
                     
host - 187.62 (?), 20.7.2008 20:10

zkoušel jsem to, ale nedržel mi na ní ani písek... zkoušel jsem to teda horkým vzduchem, nevím když někdo poradí dobrý způsob tak to s chutí zkusím taky... zbytků mám dost :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 1.251 (?), 21.7.2008 1:10

Jestli nakonec nejlevnější fólie na jezírko nebude nakonec kvůli výdrži a životnosti fólie speciálně vyrobená na jezírko.

Nalepit kamínky a písek na folii asi jednoduše nepůjde. Možná by šlo nacpat kamínky a písek do nějaké polypropylénové tkaniny, třeba do geotextilie. Každopádně, co jsem uvažoval nad fóliovým jezírkem, s tím, že obvykle fólie povolí na tom místě, co je nad vodou, kvůli UV záření, to by se podstatně omezilo, kdyby se horní partie fólie zakryly tou polypropylenovou tkaninou, ve vodě nehnije, s kamínky a pískem, aby neplavala a případně by se do tkaniny zasadily i bahenní rostliny, které by fólii zakryly ještě víc. Přirozeně ta textilie by nesměla fungovat jako knot a tahat vodu z jezírka pryč.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Franta Řezáč - (3) - 52.138 (?), 21.7.2008 1:42
Byl jsem aktérem při výstavbě jezírka o rozměru 8 x 6 metrů a to systémem laminace. Do jámy se vložil kartonovej papír a postupně se vylaminovalo dvěma vrstvami látky celé jezírko. Má to ten dotyčný už asi tak 12 let a vypadá to že je vše OK! Ale materiál cenově v dnešní době nevím jak by vyšel. Tenkrát to mněl zdarma při zrušení provozu laminovny.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 166.33 (?), 2.10.2008 18:32

Dobry den.Letos v lete jsem dostavel rybnicek o 40 krychlovych metrech a folii jsem koupil 1 mm silnou.Koupil jsem ji zamerne, protoze silazni plachtu muzete davat kolikrat chcete na sebe a nevydrzi.Pred nekolika lety jsem si stouto plachtou, kterou jsem dostal od zemedelcu prikryl drevo a po jedne zime jsem ji musel dat pryc, protoze se uplne rozpadla na drobne kousky.V zadnem pripade nedoporucuji, skoda prace, skoda casu i penez.Tu z baumaxu mam vyzkousenou z mojeho mensiho rybnicku a vydrzi slunc, mrazy a led.Mam to na horach a tak si myslim, ze to je dost proverene.Dokonce jsem si dal poradit a ani jsem tu folii nevaril ale podle rady odbornika jsem ji slepoval k te starsi folii z mensiho jezirka.Akorat co vidim jako nedostatecne, tak to je ta podkladova geotextilie.Dal jsem do podlozi stara lina a koberce, Je to proti prorazeni a kaminkum to vidi jako lepsi.Tot vse a drzim palce pri budovani.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 161.138 (?), 31.10.2008 20:20

Tak jsem přečetl několik článků o foliich, folie z Baumaxu, značkové folie, silážní folie atd.Nikdo ale nepíše, co ryby v takovém v takovém jezírku, přežijí?Z některých folii se mohou uvolňovat toxické látky a ryby pak uhynou.Jedině, že by byl zájem o jezírko bez ryb.Jaké máte zkušenosti s toxicitou folii?

Děkuji za názory

Tom

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Chemický Alí - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1247) - 7.210 (?), 1.11.2008 14:15

Stačí prostudovat dokumentaci výrobce té či které konkrétní folie, zde jsou jasné normované definice použití v mnoha stupních - například zmíněné folie Junifol mají atest pro styk s pitnou vodou. Průmyslové folie naopak někdy nedisponují ani atestem pro styk s vodou užitkovou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 2.142 (?), 6.11.2008 21:34

Koupil jsem tuto silážní folii v místním ZZN na zakrytí, při rekonstrukci střechy.Její cena se pohybovala okolo 1200kč, ale její rozměry (20krát10m) za to určitě stála. Na střední jezírko by tak i s rezervou vyšla 3krát a tím se i její životnost 3kát prodlouží. Co se týče její nezávadnosti, slouží přeci na zakrytí siláže, tak by škodlivé látky určitě uvolňovat neměla.

           Pepíno

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 144.55 (?), 15.5.2009 18:39

Již dlouho tu koukam na ruzné nápady jak vybudovat co nejlevnější zahradní jezírko a vůbec se mi nelíbí jak tu pořád dokola vnucují někomu drahe jezírkové folie.Mají to předražený a neví vuůbec kolik by si za to řekli, přitom se da pořídit uplně levně mluvim ze svých skušeností.Mam jezírko přes deset let a stale nepoškozené a plně funkční.Zakoupil jsem od jedné firmy silážní folii pravda je taková že je slabá ma jen 0.15mm, ale když si to dobře propočítate a zakoupite jí tak aby vam vyšla jedna plachta na dvakrát a zakoupite dvě plachty získáte tak 4 vrstvy což je slušny acena je taky uspokujicí tak mate na par let vystaráno.A jezírko vam slouží stejně jako když si koupíte jezírkovou folii.Tak přemýšlejte zatim.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
MattoniZn - (17) - 106.214 (?), 15.5.2009 20:33

Mám známého který má jezírko udělaný ze zakrývací folie s oky (taková ta modrá co se prodává v marketech od 100,-). Má tuto folii danou nadvakrát a jezírko má už šestým rokem a zatím mu drží pohromadě. Je zajímavé že když s touto plachtou něco překryjete tak tomu tak dávám půl roku než se rozpadne, ale jemu zatím slouží v pohodě bez jakéhokoliv dopouštění vody.

Toto jezírko má velké asi tak 8 m2.a hluboké tak 50 cm.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 230.106 (?), 7.6.2009 11:51

Na stavbu jezírka 5x3m a hloubce do 2m / objem cca 12000 l  / jsem použil zelenou autoplachtu o rozměru 60m2. Stála mě 2000,- a jmám ji v jezírku bez jakýchkoliv problémů 3roky. Břehy a mělčinu jsem ještě překryl černou netkanou textilií abych zabránil,, vypalování,, folie od sluníčka.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika