Nápady na levné fólie či materiály na jezírko



Franta Řezáč - (3) - 52.138 (?)
21.7.2008 1:42
Byl jsem aktérem při výstavbě jezírka o rozměru 8 x 6 metrů a to systémem laminace. Do jámy se vložil kartonovej papír a postupně se vylaminovalo dvěma vrstvami látky celé jezírko. Má to ten dotyčný už asi tak 12 let a vypadá to že je vše OK! Ale materiál cenově v dnešní době nevím jak by vyšel. Tenkrát to mněl zdarma při zrušení provozu laminovny.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
                     
host - 187.62 (?), 20.7.2008 20:10

zkoušel jsem to, ale nedržel mi na ní ani písek... zkoušel jsem to teda horkým vzduchem, nevím když někdo poradí dobrý způsob tak to s chutí zkusím taky... zbytků mám dost :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 1.251 (?), 21.7.2008 1:10

Jestli nakonec nejlevnější fólie na jezírko nebude nakonec kvůli výdrži a životnosti fólie speciálně vyrobená na jezírko.

Nalepit kamínky a písek na folii asi jednoduše nepůjde. Možná by šlo nacpat kamínky a písek do nějaké polypropylénové tkaniny, třeba do geotextilie. Každopádně, co jsem uvažoval nad fóliovým jezírkem, s tím, že obvykle fólie povolí na tom místě, co je nad vodou, kvůli UV záření, to by se podstatně omezilo, kdyby se horní partie fólie zakryly tou polypropylenovou tkaninou, ve vodě nehnije, s kamínky a pískem, aby neplavala a případně by se do tkaniny zasadily i bahenní rostliny, které by fólii zakryly ještě víc. Přirozeně ta textilie by nesměla fungovat jako knot a tahat vodu z jezírka pryč.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Franta Řezáč - (3) - 52.138 (?), 21.7.2008 1:42
Byl jsem aktérem při výstavbě jezírka o rozměru 8 x 6 metrů a to systémem laminace. Do jámy se vložil kartonovej papír a postupně se vylaminovalo dvěma vrstvami látky celé jezírko. Má to ten dotyčný už asi tak 12 let a vypadá to že je vše OK! Ale materiál cenově v dnešní době nevím jak by vyšel. Tenkrát to mněl zdarma při zrušení provozu laminovny.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 166.33 (?), 2.10.2008 18:32

Dobry den.Letos v lete jsem dostavel rybnicek o 40 krychlovych metrech a folii jsem koupil 1 mm silnou.Koupil jsem ji zamerne, protoze silazni plachtu muzete davat kolikrat chcete na sebe a nevydrzi.Pred nekolika lety jsem si stouto plachtou, kterou jsem dostal od zemedelcu prikryl drevo a po jedne zime jsem ji musel dat pryc, protoze se uplne rozpadla na drobne kousky.V zadnem pripade nedoporucuji, skoda prace, skoda casu i penez.Tu z baumaxu mam vyzkousenou z mojeho mensiho rybnicku a vydrzi slunc, mrazy a led.Mam to na horach a tak si myslim, ze to je dost proverene.Dokonce jsem si dal poradit a ani jsem tu folii nevaril ale podle rady odbornika jsem ji slepoval k te starsi folii z mensiho jezirka.Akorat co vidim jako nedostatecne, tak to je ta podkladova geotextilie.Dal jsem do podlozi stara lina a koberce, Je to proti prorazeni a kaminkum to vidi jako lepsi.Tot vse a drzim palce pri budovani.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 161.138 (?), 31.10.2008 20:20

Tak jsem přečetl několik článků o foliich, folie z Baumaxu, značkové folie, silážní folie atd.Nikdo ale nepíše, co ryby v takovém v takovém jezírku, přežijí?Z některých folii se mohou uvolňovat toxické látky a ryby pak uhynou.Jedině, že by byl zájem o jezírko bez ryb.Jaké máte zkušenosti s toxicitou folii?

Děkuji za názory

Tom

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Chemický Alí - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1247) - 7.210 (?), 1.11.2008 14:15

Stačí prostudovat dokumentaci výrobce té či které konkrétní folie, zde jsou jasné normované definice použití v mnoha stupních - například zmíněné folie Junifol mají atest pro styk s pitnou vodou. Průmyslové folie naopak někdy nedisponují ani atestem pro styk s vodou užitkovou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 2.142 (?), 6.11.2008 21:34

Koupil jsem tuto silážní folii v místním ZZN na zakrytí, při rekonstrukci střechy.Její cena se pohybovala okolo 1200kč, ale její rozměry (20krát10m) za to určitě stála. Na střední jezírko by tak i s rezervou vyšla 3krát a tím se i její životnost 3kát prodlouží. Co se týče její nezávadnosti, slouží přeci na zakrytí siláže, tak by škodlivé látky určitě uvolňovat neměla.

           Pepíno

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 144.55 (?), 15.5.2009 18:39

Již dlouho tu koukam na ruzné nápady jak vybudovat co nejlevnější zahradní jezírko a vůbec se mi nelíbí jak tu pořád dokola vnucují někomu drahe jezírkové folie.Mají to předražený a neví vuůbec kolik by si za to řekli, přitom se da pořídit uplně levně mluvim ze svých skušeností.Mam jezírko přes deset let a stale nepoškozené a plně funkční.Zakoupil jsem od jedné firmy silážní folii pravda je taková že je slabá ma jen 0.15mm, ale když si to dobře propočítate a zakoupite jí tak aby vam vyšla jedna plachta na dvakrát a zakoupite dvě plachty získáte tak 4 vrstvy což je slušny acena je taky uspokujicí tak mate na par let vystaráno.A jezírko vam slouží stejně jako když si koupíte jezírkovou folii.Tak přemýšlejte zatim.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
MattoniZn - (17) - 106.214 (?), 15.5.2009 20:33

Mám známého který má jezírko udělaný ze zakrývací folie s oky (taková ta modrá co se prodává v marketech od 100,-). Má tuto folii danou nadvakrát a jezírko má už šestým rokem a zatím mu drží pohromadě. Je zajímavé že když s touto plachtou něco překryjete tak tomu tak dávám půl roku než se rozpadne, ale jemu zatím slouží v pohodě bez jakéhokoliv dopouštění vody.

Toto jezírko má velké asi tak 8 m2.a hluboké tak 50 cm.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 230.106 (?), 7.6.2009 11:51

Na stavbu jezírka 5x3m a hloubce do 2m / objem cca 12000 l  / jsem použil zelenou autoplachtu o rozměru 60m2. Stála mě 2000,- a jmám ji v jezírku bez jakýchkoliv problémů 3roky. Břehy a mělčinu jsem ještě překryl černou netkanou textilií abych zabránil,, vypalování,, folie od sluníčka.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika