kolik vody se vypaří za den?



   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
         
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 153.130 (?) 
12.8.2008 12:18

No tak si ten kýbl ponořte do jezírka, tím pádem budete mít stejnou teplotu jak v kýblu tak v jezírku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 97.194 (?), 12.8.2008 8:42

Dobrý den. Napíšu Vám můj způsob jak hledám místo, kde by mohl být problém. Nejdřív napusťte jezírko do výšky, kterou budete vždy požadovat. Výšku vody si vhodným způsobem označit. Potom zastavit přítok vody a dále jen čekat. Klidně i pár dní. Pokud poklesne voda v jezírku, to by mohl být problém, protože opravovat jezírko bývá zamotané. Nicméně ta pokleslá hladina Vám přesně ukáže, kde by mohla být trhlina. Pokud voda neklesne, problém je v přítoku a to už se zpravidla řeší snadno. Přítok rozebrat, a znovu vytvarovat. Pozor na jakékoli stříkání, tam voda uniká opravdu hodně, ačkoli se to nezdá. Vy tam máte vodopád, to chce opravdu velmi pečlivě zabránit velkému rozstřikování, což nebývá snadné, protože právě ten zvuk padající vody je důležitý. Ale chce to víceméně trpělivost a výsledek se jistě dostaví. Ať se Vám daří přeje Stanislaw:-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 121.238 (?), 12.8.2008 9:50

Vysku mozno pomerne presne zaznamenat odfotenim dyzy fontany, pripadne ineho predmetu, ktory sa nehybe a ciastocne trci z vody. Pripadne upevnit do vody meter.

1 cm za den je dost, ale nemusi byt kvoli diere vo folii, ale toto ovplyvnuje plocha jazierka a hlavne aj pohyb vody, vodopad a fontany zvlhcuju vzduch pricom sa znacne mnozstvo vody odparuje. Nieco spravia aj rastliny. Dost toto zavisi od teploty vody a vzduchu, mozno aj od toho ci je to veterne miesto. Ja by som urobil aj zaznam skoro rano a vecer, ci sa tempo ubytku vody meni s vonkajsou teplotou. Ked porovnate fotky toho miesta budete presne vidiet co a kedy sa udialo. 2 cm je uz podozriva hodnota. Ja mam jazierko vramci plochy zavlahy na travu, preto mi odparenu vodu doplna zavlaha. Po dazdoch mam skor opacny problem, fonatana kvoli ponoru znizuje svoj vykon. Ten sa po par dnoch tepla vrati, cize z toho vyplyva, ze znacne mnozstvo vody sa dokaze odparit. Mozete toto aj nasimulovat. Pomer plochy k objemu je dolezity. Najdite taku nadobu a doplnte na prislusny objem. Skuste izolovat od prehriatia a odparujte. Myslim, ze sa cosi dokaze odparit, ze by sme boli prekvapeny.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 158.206 (?), 12.8.2008 10:29

Myslím, že házíte příliš rychle flintu do žita - ten úbytek může být klidně způsoben odparem vody, a pohybující se voda u Vás v jezírku způsobuje tuhle ztrátu ještě větší. Zkoušel jste porovnat rozdíl v poklesu hladiny,  když Vám potůček běží a neběží?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
korny - (10) - 235.233 (?), 14.8.2008 0:25

Dekuji za rady

udelal jsem nejake upravy, uvidime..

zkratil jsem potucek

vodopad tece primo z hadice

pak dam vedet jak to dopadlo..zatim 2 dny trochu prselo tak vody furt stejne..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 105.5 (?), 14.8.2008 21:17

Mám 10,5 m2, 2/3 hloubka 50 cm zbytek metr, kdyz jsem ho ted delal, napustil jsem a odjel, za tyden neubylo skoro nic

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 79.74 (?), 16.8.2008 10:51

Mne voda pribuda a vzdy po dazdi. Neviete cim to je?  Juro

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Olin 71 - (14) - 163.154 (?), 27.7.2014 23:56

Podobná otázka se řešila i tady, snad vám to pomůže.

Olin

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Skylla - (13) - 181.243 (?), 29.7.2014 23:03

Mam jezirko 100m2/220m3 a v horkych dnech se mi odpari i 1cm, teplota nepresahne 25 st.C. Urcite nemam nikde unik vody. Takze hlavne zadnou paniku...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika