Jak použít Algea away na zelené řasy v jezírku



host - 121.238 (?)
24.6.2011 9:34

Ono nie je ZnO ako ZnO. V sucasnosti sa vyrabaju nanomaterialy oxidov, sulfidov. atd, ktore maju naozaj vynimocne materialy. ZnO je dost hit, kedze tento oxid vykazuje polovodicove vlastnosti, v "nanoforme" ma o to zaujimavejsie vlastnosti. Co sa tyka nanocastic, tie su zvacsa dost nestabilne, agreguju, ale aj casto dost toxicke a reaktivne. Neviem ci tento ZnO je nanomaterial, ale existuju prace, ktore hovoria o ucinkoch nanocastic ZnO na vodne mikroorganizmy. Vygooglite zinc oxide AND algae.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
   
morrison - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (228) - 30.67 (?), 18.6.2011 11:51
Nejsem žádný odborník, ale jsem na tom prakticky stejně jako Vy, Světlano. Voda průzračná, ale chomáče vláknité řasy. Jelikož to, co vytahám, zase rychle doroste, usoudil jsem, že ve vodě je přebytek nějakých živin. Zatím mám jezírko hodně nezaběhnuté, takže vláknitou řasu beru jako požehnání. Je totiž daleko jednodušší vzít rukou chomáč řasy a vyhodit ho z vody ven, než bojovat s nějakými sinicemi nebo hnědou řasou, které by mohly nastoupit na její místo, pokud bych proti ní nějak zakročil. Beru to tak, že mi ta vláknitá řasa vlastně udržuje vodu čistou.
voda s řasou
voda s řasou
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 104.24 (?), 19.6.2011 22:35

Dobrý den, látka kterou vláknité řasy k životu potřebují, jsou fosforečnany. Máte na rozdíl ode mne asi nižší PH vody, proto převažují vláknité. Nejhorší řasa je ale modrá spolu s hnědou. Vláknité řasy někdy zabrání růstu zeleným řasám. Modro-hnědá řasa je téměř neporazitelná. Mají ji i v jezírkových showroomech, ale znaží se ji porazit Algem.. a pak to mají do bělo modra.:-))

Jery

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
exn - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (165) - 246.1 (?), 21.6.2011 16:58

2 Jery: poměrně zásadní dotaz, ve vašem případě se jedná o koupací jezírko, nebo okrasné s rybami a pokud s rybami, tak jaké a jak tu čirou vodu snášejí?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 232.98 (?), 22.6.2011 20:52

Tak se tu otevřela velice zajímavá diskuze, kterou se zájmem sleduji.

Nicméně bych uvítal konkrétní odpověď na moji otázku. Kolik bakterií - jakou dávku - mohu dát do 2 kubíkového jezírka. Jsou v něm ryby - karas, jeseter - vše jen malé.

Předpokládám, že bakterie by mohly likvidovat odpad na dně jezírka a přispět tak k jeho čistotě.

Děkuji za konkrétní odpověď.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
exn - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (165) - 38.65 (?), 23.6.2011 10:28

Pokud chcete dát bakterie do septiku, zkuste se podívat na web výrobce, zda nedělá bakterie do jezírka. Pokud to je jak říká Jery "sušené na jedné hromadě", pak budete mít určené dávkování. Já bych dal tak 50-100 g / 10m3 jezírka. Každopádně pokud se opravdu bude jednat o bakterie (a v případě českých výrobců bych si na to klidně i vsadil, protože od těch výrobků najdete velmi podrobné technické listy, co je uvnitř balení), rozhodně Vám žádné předávkování nehrozí. Jestli budete mít jezírko čisté stejně jako Jery, pak Vám maximálně pochcípají hlady, protože nebudou mít co k žrádlu. No jsem zvědav na výsledky, sám to bohužel nemohu vyzkoušet, protože mé jezero prochází totální rekonstrukcí.

Každopádně dejte vědět, jak jste dopadnul.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 232.98 (?), 23.6.2011 23:03

Díky za rady. V současné době to asi také nevyzkouším, jezírko mám "hodně" čisté (ale vodu vidím).

Nyní používám bakterie Envipond, což je poměrně drahé, pokud bych měl dodržet pravidelné dávkování, potřeboval bych minimálně dva balíčky - což je cca 500 Kč za rok minimálně.

Při použití Golem S nebo podobných je cena opravdu zanedbatelná, jen zatím nevím, jak dlouho přípravek bude funkční, zda mi vydrží třeba 2-3 roky.

Algae Away od letoška také používím, ten je také dost drahý, pokud by to byl opravdu oxid zinečnatý, asi bych zase ušetřil.
Pokud to ale dobře chápu, Jery používá síran hlinitý, je to tak?

Chování výrobců mne tedy také štve, klamat zákazníka, opravdu jsem věřil, že je to příroda, ne chemie, mám tam pár ryb, chemii jsem moc nechtěl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
exn - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (165) - 246.1 (?), 23.6.2011 23:50

A o to tady zřejmě celou dobu kráčí.

Spousta lidí investuje nemalé peníze za něco, co má být jaksi v souladu s přírodou a nakonec se ukáže, že se jedná o pěkný podvod.  Připomíná mě to kauzu "BIO", kde vše co má tuto předponu je nám podsouváno jako to nejlepší, co pro sebe a okolí můžeme udělat, ale ono to jaksi musí někdo zaplatit. Pak se najde nějaký "..." který udělá rozbor a ten zjistí, že BIO zelenina je plná pesticidů a hnojiv, že BIO nafta je daleko více nešetrnější k životnímu prostředí a navíc ničí motory, že Algae Away je BIO pouze na obalu a tak bych mohl asi pokračovat do nekonečna. Ale jak už jsem psal v jednom z prvních příspěvků, podle mě je to už teď podnět pro ČOI.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 6.233 (?), 24.6.2011 0:21

Vcelku souhlasím, že pokud přípravek Algae Away neobsahuje bakterie a je to chemický prvek je od prodejců respektive od výrobce docela podvod že ho vydáva za něco co není, Nadruhou stranu je to výrobek, který funguje takže v podstatě nechápu co Vám na něm tolik vadí. Může to být cena? Protože je poměrně drahý. Znám nákupní ceny některých materiálů a věřím že by jste se docela divily kdyby jste jen tušily marže prodejců.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 73.81 (?), 24.6.2011 9:24

Nekritizoval jsem přípravek jako takový, spíše způsob, jakým je věřejnosti podáván způsob jeho fungování. Vaše slovo podvod mi přijde jako docela příhodný popis stavu.
Cenu neřeším - každá legrace něco stojí. Že něco vyrobíte (nakoupíte) za 200,- Kč /kg a prodáte za 3500,-/kg - je jen Vaše šikovnost a naivita kupujících

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 121.238 (?), 24.6.2011 9:34

Ono nie je ZnO ako ZnO. V sucasnosti sa vyrabaju nanomaterialy oxidov, sulfidov. atd, ktore maju naozaj vynimocne materialy. ZnO je dost hit, kedze tento oxid vykazuje polovodicove vlastnosti, v "nanoforme" ma o to zaujimavejsie vlastnosti. Co sa tyka nanocastic, tie su zvacsa dost nestabilne, agreguju, ale aj casto dost toxicke a reaktivne. Neviem ci tento ZnO je nanomaterial, ale existuju prace, ktore hovoria o ucinkoch nanocastic ZnO na vodne mikroorganizmy. Vygooglite zinc oxide AND algae.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika