Filtrace 15m3



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
         
host - 131.148 (?) 
10.4.2016 19:17

Tak jednoznačnou odpověď asi nedostanu,  má někdo s tímto filtrem konkrétní zkušenost WilTec CBF-350C?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
            
host - 102.197 (?), 10.4.2016 20:09

Nevím, co chcete konkrétně slyčet. Je to šunt.

Měl jsem tento filtr s označením AQUAcup Omega 4. Od toho Vašeho se liší tím, že Omega 4 má jednu komoru navíc a má navíc jednu UV lampu. Najděte si to na webu. Je to totéž, výrobce bude stejný (asi daleko na východě), jen si tam různé firmy lepí svá loga.

Pro jezírko cca 12m3 byl zcela nedostatečný.

Chcete-li podrobnosti, tak ve spojích tekla snad všechna šroubení, musel jsem to dodatečně dotěsňovat. Dotáhnout ale závity moc nešly, přeskakoval závit. Vyjímání filtračních médií je pohodlné za sucha. Po zanesení je to hrůza. Molitany se špatně čistí. Plast je poměrně slabý, pozor na prasknutí. A pár maličkostí - teploměr měří dobře pokud na filtr nesvítí slunce. Na slunci se ohřívá od černého plastu a měří "nevímco" (jen ne teplotu uvnitř filtru). Měrka zanesení filtru je na nic.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 131.148 (?), 10.4.2016 20:25

A to jak píšete ten šunt koukám nebyl zrovna nejlevnější (OMEGA 4-CUV236-2x filtrace pro zahradní jezírka Aquacup).

A nyní tedy používáte co?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 102.197 (?), 10.4.2016 21:34

Nejlevnější nebyl. Lépe řečeno, vyhodil jsem fůru peněz.

Myní mám štěrbinový filtr pro odstranění hrubých nečistot. Před ním je zařazena 36W UV lampa. Ze štěrbinového filtru teče voda do filtrace naplněné husími krky. Dlouho jsem přemýšlel, jak svařit na filtraci plastovou "bednu". Nakonec jsem to vyřečil "dírou" v zemi - dno s stěny tvoří dlažba co zůstala po stavbě, vodotěsnost zajistila fólie, která se dává na rovné střechy (za flašku mi ji svařil "pokrývač"). Objem cca 700-800 litrů. 

Bylo to levné, je to účinné a navíc se to nokde neplete (po zakrytí to splyne s terénem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 82.192 (?), 11.4.2016 6:47

ta filtrace omega je totozna s temi filtrama od wiltecu a je to cina, to je pravda, jen u nas je za strasny penize, ja to kupoval v nemecku, ctyri v uvozovkach jednotky filtru, plus cerpadlo na deset tisic litru, plus skimmer a s postovnym a poplatkem bance za platbu do zahranici me to vyslo na necelych 9 000kc, pan ma pravdu ze se tento filtr zanasi, ja konkretne ho cistim jednou za tri tejdny, teda jen ty prvni stupne, ty co nasledujou tak jednou do mesice, je pravda ze to mam s kombinovany s filtrem biotec 10.1 co me zbyl z puvodniho jezirka, pred tim mam sterbinak samodomo a za filtrem mam jeste tesne vedle jezirka zakopany 300litrovy sud ve kterym mam husi krky ktery vzduchuju, jako urcite je s tim vice prace co se tyce cisteny atd nez s nakou profi filtraci ale tohle me osobne necini zadny problem, kolem jezirka se motam furt pac me to bavismileyjasne ze bych si dokazal predstavit bubnovy filtr a za nim nadoby s kaldnes ale bohuzel na to nemam a jde to mimo mesmileyzkusim nekde pohledat foto jak to mam poskladany, uz jsem ho sem na forum daval tak jste ho mozna uz videl, dam to sem abyste nemusel hledat, za me ta cina dobry, uvidime co dalsi roky ale zatim spokojenost, mluvim tedy jen za sebesmiley


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 73.81 (?), 11.4.2016 12:59

Nechci nějak dál jitřit debatu o filtru Omega aspol. (který je stejně kopií starého Biotecu 10, a to ještě špatnou). Trochu zapadla jedna informace z prvního příspěvku - a tou je výkon čerpadla, který majitel na 15 kubíkové jezírko pořídil. A divím se že se debata upnula jen k filtru, a ne k motoru.
Čerpadlo už máte - nasaďte na něj pár metrů hadice a udělejte si provozní test, kolik vyčerpáte vody.  Aź budete hodnotu mít, pochopíte že obavy ze zanášení filtru jsou naprosto bezpředmětné. Nedojde k němu. Nebude totiž čím... :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 17.210 (?), 11.4.2016 14:36

Ak by som to mal trochu prehnat:

Cez zimu som mal cerpadlo a filter v garazi... atiez sa mi nezanasali.smiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 82.192 (?), 11.4.2016 17:20

jako urcite nechci nekoho nejak presvedcovat, to urcite ne, jen pan se ptal na zkusenosti a tu ja mam dobrousmileynic vic nic minsmileya ja teda mam na dodatecnou guly cerpadlo papirovejch 10 000l/h a na skimmer myslim 5 000l/h, uz nevim presnesmiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 131.148 (?), 11.4.2016 17:44

To znamená že čerpadlo má na tuto filtraci slabý výkon? Čerpadlo jsem před časem koupil z důvodu ceny a nízké spotřeby energie pouze 35w.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 73.81 (?), 11.4.2016 18:24

Ne na tuto fitlraci, ale na tohle jezírko. V logice nízké spotřeby energie jste mohl pořídit ještě menší model - nemyslím to ve zlém :) Pokud přemýšlíte o něčem takovém jako skimmer a spodní výpusť, budete potřebovat násobně silnější model.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika