Filtrace 15m3



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
host - 131.148 (?) 
11.4.2016 18:33

Spodní výpusť ne a na skimmer jsem chtěl použít starou Lagunu 3600L ze starýho jezírka. Nyní mi jde zejména o to zvolit co možná nejfunkčnější filtraci, samozřejmě i vzhledem k čerpadlu. Ono to jezírko nebude plných 15 kubíků, velikost je 5x3 a svažuje se do nejhlubšího místa 1,2m ale taky je tam pobřežní zóna.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
                     
host - 156.185 (?), 11.4.2016 21:46

35 W by mozno stacilo, ale pohananych vzduchom, aby ste dostali vacsi prietok cerpanej vody. Obavam sa, ze tieto"cerpadla" sa komercne nevyrabaju, ale da sa to spravit samodomo alias diy. :-) Vzduch v podstate "presplechne vodu" do filtra, ale tlakovu vodu s tym nespravite:

Video zde.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 82.192 (?), 12.4.2016 17:05

jeste k ty pobrezni zone, nedelejte ji zbytecne velkou a nedavejte silnou vrstvu kacirku, je to vyborny misto kde se hromadi bordel a spatne se to cisti, ja ji mam kolem celyho jezirka sice ale jen pruh kolem 30cm a melkou do zhruba 10cm a jeste to udelejte tak aby se do ni nedostali kapri pokud je planujete, ja mam zhruba petikilovy a pekne likvidovali rostliny, jinak to cerpadlo dejte silnejsi, nejak kolem 7 az 8 000l/h, a jeste je vyborna ta dodatecna gula ale na to je potreba cerpadlo s vyvodem na skimer, mrknete na web na tu gulu, tusimze ji nabizi banat ale stoji strasny prachy na to ze to nic neni, da se to lehce udelat doma, ja ji mam z nerezu, vyborna je v tom ze sbira necistoty primo ze dna, kolem cerpadla to zustavalo usazeny, takhle mam dno bez usazenin

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
mjancar - (34) - 20.84 (?), 13.4.2016 8:07

Diskuze pěkná, ale někdy trochu od věci. Vše má své omezení - prostor a finance. Otázka by měla znít: Mám jezírko 15 m3, nejsem limitován prostorem, mám čerpadlo na 4600 lt, které chci využít, mohu do toho investovat dalších max. xyz Kč případně si připlatit dalších xyz Kč, max. spotřeba xyz/den, co nejlepšího zvolit?? Může se stát, že bude nejlepší nechat jezírko přírodní bez technologie nebo jen se skimerem s košíkem bez ničeho dalšího. Časem (asi krátkým) se jezírko zašpiní, bude samá řasa a tazatel dojde ke stejné otázce, ale s tím, že fin. limit je vyšší. Já osobně bych pro daný výkon čerpadla volil štěrbinový filtr a dávkování obyč. soli v množství 0,5 kg/m3. Sám jsem řešil podobný problém - omezení prostorem a estetikou, omezený fin. rozpočet, čerpadlo 6500 lt, jezírko cca 20-25 m3. Gulu jsem osadil při stavbě, skimer mám od Oase, nádobu na filtr velikosti cca 1,5 m3 jsem si nechal svařit z PP a zakopal do země, komory má tři. Kartáče, biomolitan, provzdušňované (cca 30 lt/min) husí krky (cca 500 m nastříhané na cca 1,5 cm), UV 36 W. Také jsem to původně chtěl levně, ale raději jsem si připlatil. I když jsem si to dělal vše sám, stejně to vyšlo vč. elektra, spínacích hodin, plováku a dalšího spotřebáku na 20 tKč. Vím, že mám čerpadlo i lampu slabou, ale funguje to a až to odejde, tak třeba pořídím silnější. Ale v zásadě je to vše o tom, kolik financí na to chci dát...:-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 131.148 (?), 13.4.2016 21:53

Díky za odpověďi, tak začnu od začátku - omezen prostorem nejsem, spodní výpust (Gulu) už nedám jelikož folie už je v díře. Jezírko je 5m dlouhé a 3m široké v nejširším místě. Zkoušel jsem to zhruba spočítat a cca12tis. litrů. Výdaje za elektřinu se samozřejmě snažím snížit na minimum max. odběr 90W se vším a tak jsem před časem koupil čerpadlo Jebao eco 4600l 35W a ještě mi zbylo z starýho jezírka čerpadlo Laguna 3600l 40W které jsem chtěl využít na skimmer který by přece jen nemusel jet permanentně, jedna strana krytá domem, jedna zděným plotem a v okolí žádné stromy. S štěrbinovým filtrem na počátek jsem počítal ale co dál? vyrábět či kupovat

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 131.148 (?), 13.4.2016 21:58

Ještě chci dodat že rozhodně nechci přerybňovat a nebudou Koi.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 73.81 (?), 14.4.2016 8:47

Nevažte se přesným příkonem - jestli to bude brát 90 nebo 120 W je už jedno, resp. ten rozdíl se Vám finančně smaže použitím jakéhokoli přípravku během sezony.
Na skimmeru je fajn právě ta věc, že běží pořád... :)
Pokud máte chuť a hlavně čas, tak bych radil spíše filtr vyrobit. Nemyslím ale, že to nakonec vyjde levněji. Je totiž docela běžné, že první protoyp nebývá ten poslední, a filtr budete dál předělávat. Forum tady na Zahradě.cz je toho plné :) S velkou pravděpodobností ale dotanete nakonec filtr, který bude mít větší výkon než komerční řešení za tutéž cenu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
mjancar - (34) - 20.84 (?), 14.4.2016 11:03

Finanční náročnost neuvádíte, takže nejslabší místo je požadovaná nízká energetická náročnost. Jen obě čerpadla máte za 75 W. Tedy prakticky na nic dalšího Vám nezbývá. Na cca 200 lt husích krků v sudu byste potřeboval min. dalších 40 W kompresoru. UV nejslabší použitelná je 36 W. Já osobně bych volil doma vyrobený štěrbiňák a za něho Wiltec 350 s malým čerpadlem 35 W. Na Wiltec bych přidal 36 W Lampu UV. Argument, že se filtr zanáší, mně přijde úsměvný. Funkce filtru je ta, aby čistil, tedy zbavoval vodu nečistot, tedy se zanášel a tedy se musel čistit. Jak často a jakým způsobem záleží na jeho provedení velikosti. Většinu bordelu Vám stejně zachytí štěrbiňák, který budete muset čistit často. Já to měl složitější, mně žena zakázala jakékoli krabice, trubky a hadice vedle jezírka. Neradím, jen přemýšlím nahlas:-)


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 131.148 (?), 14.4.2016 12:19

Váhám zdali čerpadla neprodám a nekoupím tedy větší např. tohle to už by bylo dostačující pro účinnou filtraci a skimmer? SunSun CTF10000 SuperEco Teichpumpe Filterpumpe Pumpe 10000l/h 80W

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 130.192 (?), 14.4.2016 12:40
ja bych to zkusil s tema stavajicima, vymenit je muzete vzdycky
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika