Filtrace 15m3



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
               
host - 3.241 (?) 
14.4.2016 15:05

Zdravim, taky bych čerpadla zatím nechal... Pokud by to bylo jen trošičku možné, zkusil bych tu gulu dodatečně naistalovat, i za cenu vyříznutí folie a znovuzavaření... je to fakt dobrá věc. Když už by se dělal průchod do šachty s filtrací tak bych udělal i hadicovej průchod (pomocí příruby) i pro skimmer. Filtraci pěkně podomácku a gravitační.(vyjde vás to na zlomek ceny za kterou by jste pořídil filtraci s podobným objemem filtračního materiálu) Mám zatím 4x 200l sudy, 1. -fortex + kartáče 2.-biomolitan, 3. taky biomolitan 4. pouze jako nádrž pro črpadlo, výkon čerpadla cca 7000l/h (CTF 7000 wiltec) čerpá do vyšky cca 80cm takže reálnej výkon něco kolem 6000l/h?? možná. Skimmer mám připojený přes 40mm trubku do třetího sudu na dno a kupodivu funguje samospádem, ani není potřeba pouštet čerpadlo (ATP4600l/h Wiltwec) které mám na skimmer (sk-50 od wiltecu) připojené.. Věřím tomu když byste ty Vaše 2 čerpadla hodil do posledního sudu a čerpal vodu do jezírka tak by to taky makalo... Jetírko mám cca 10-11m3. A jak psal kolega přede mnou - nikde žádný hadice, sudy, filtrace trubky - vše je schované pod molem (zatím ho ještě nemám hotové ale bude :) se šterbiňákem bohužel žádnou zkušenost nemám, ani si neumím předtavit jak by mohl správně fungovat u gravitační filtrace (schovanej pod úrovní hladiny). Berte to jen jako informace, třeba se Vám z toho něco bude hodit... V podstatě jsem jizírko a filtraci stavěl jen za pomocí informací získaných na těchto stránkách... ještě zkusím udělat nějaké foto nebo video a hoditm to sem... V.M.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
                  
host - 82.192 (?), 14.4.2016 19:50

pan gravitacni verzi neresi nejspissmileyk tomu sterbinovemu filtru, da se jehce udelat doma, ja ho mam ze dvouch hlubokych prepravek, u jedne jsem vyriznul dno, svrtal v lemu po celem obvodu a nez jsem je k sobe sesrouboval tak jsem to maznul poradne silikonem, na pretok jsem pouzil extrudovany polystyren, sito koupil pres net screenmax pribram tusim, maj nejjemnejsi teda jen 320mikronu ale bohate to staci, prodavaji nejmensi rozmer metr krat metr za 1200kc, mozna je cena jina, bral jsem to pred tremi lety, pak jen vyriz otvory pro pritok, odtok a odtok bordelu, a celkova suma se vsim vsudy kolem 1700kc, a funguje tosmileyono staci to tady vsechno poradne procist, je tu vsechno, taky jsem to vsehno delal podle zdejsich diskuzismiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
mjancar - (34) - 20.84 (?), 15.4.2016 8:07

Souhlasím, že verze zakopat do vyzděné šachty min. 2x1x1 m je, dle mého názoru, nejlepší. Dnová gula je dobrá, ale skoro se mně zdá, že hladinový skimer je ještě důležitější. Takže souhlasím s doděláním prostupu skrz folii min. z boku na skimer (to by se mohlo i dobře dodělávat, bo by to stačilo i do 1/2 hloubky). Tím můžete využít gravitační nátok. Má to i tu výhodu, že pokud to správně změříte z hlediska spojených nádob, tak při čerpání vody zpět budete překonávat malý výškový rozdíl a tím využijete čerpadlo na max. možný výkon. A pak by pro začátek mohlo stačit Vašich 4600 lt.(já mám rozdíl cca 30 cm a je to znát). Souhlasím, že zbytek pěkně "podomácku" buď do sudů nebo si nechat svařit nádobu z PP. Udělejte si přípravu na UV lampu, kterou třeba někdy dokoupíte (na Wiltecu mají i nakótované rozměry). Pěkný filtr podobného typu prodává firma Jezírka Pecina Mělník. Jen ta cena... Rozhodně bych husí krky provzdušňoval, min 30 lt/min. Pokud se Vám do guly nebude chtít, tak nezoufejte. Dvakrát ročně si půjčíte vysavač a kaly odluxujete:-) Hodě trubek, spojek, kolen, redukcí, gumových spojek a dalších fičurin mají u Vodní království Mukařov. Umí i dobře poradit. Výhoda, ale i nevýhoda, rad profesionálů je ta, že všichni vychází z téměř neomezených rozpočtů. Není se ale čemu divit, živí je to a jezírko musí fungovat bez reklamací (také vím, že nejlepší je Rols-Royce, ale musím jezdit ve Škodovce:-)). Hodně zdaru.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika