Filtr



host - 169.122 (?)
15.1.2010 21:37

foto nemám, ale je tam čerpadlo 1200 l/h..skoro to otočí 5x za 24h, někomu se to bude zdát hodně, ale v té 90l kořenovce je pohyb vody minimální..ještě jsem zapoměl dodat, že odkalovací mezera je asi 5cm mezi dnem a sítem a výtok ze štěrku do poslední komory je 3cm pod vrchní urovní štěrku, asi 6 otvory 2,5cm v řadě vedle sebe... to proto aby voda měla co nejvíce prostoru a neprotékala kořenovkou rychle nebo tlakově.Vše jsem dělal co jsem kde přečetl slyšel atd... už nic předělávat nebudu, nanejvíš až bude chuť a čas přidělám ještě jednu k tomu...

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                     
host - 49.131 (?), 23.11.2009 9:16
Dobrý den můžete mně popsat kolik octu na kolik vody je třeba na regeneraci zeolitu?A jak dlouho máčet Děkuji
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
HoldingInfinity - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (167) - 15.47 (?), 28.11.2009 22:48

Já to řeším okometricky, ono je vidět, že se z toho vlivem toho octa vylučuje všechen ten bordel (jde z toho pěna).

Prostě hodťe do kýble (sudu) Váš zeolit a nalejte ocet až to přestane bublat je zřejmě po reakci. Aspoň tak to dělám já:-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 49.131 (?), 3.12.2009 20:25
Ted jsem to nechal bublat v tom octu a jak dlouho to pak propíráte?Přijde mi to nekonečné pořád špinava voda.Děkuji za odpověd
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 15.47 (?), 2.1.2010 16:27

promiňte moc často sem nechodím, většinou to nechám tak dlouho dokud voda není čistá, ale ono nejde v podstatě o nečistoty ale o to aby se tam přestala tvořit ta pěna...

 Takže jak říkám "okometricky" ;)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 169.122 (?), 14.1.2010 17:32

všechno už jsem vyzkoušel dát do filtru o čem se tu píše, ale nejlepší je kořenová čistička z kalfasu na tři komory.Ze začátku jsem tomu nevěřil a pohrdal, ale nouze mě přinutila to oprubovat a nelituji! Výsledek byl vidět teda až po měsíci, jeden kalfas na 6m3 jezírko (lze i do serie několik za sebou, ale netuším jak by se chovaly v posledním rostliny) ale pak to bylo znát ze dne na den... První je uzká s kartáčema, prostřední největší vespod nejhrubší kámen ve třech frakcích dolů 32 doprostřed 0,16 až nahoru 0,8 (jedno jaký, kačírek, lomový) do toho jsem dal kosatce a orobinecnic jiného jsem neměl po ruce.Třetí komora je také uzká jen takový lapol kam jsem dal jemnější kartáče, ale nemusí být vůbec nic,...od jara do podzimu to udělalo takový kořenový bal, že už nešlo kamínky vybrat z kořenů a vyprat tak jsem dal nové... vždy jsem měl jezírko kalné, zahnědlé ale tohle mě dostalo... ani řasa tam nebyla..jen doporučuji na té velké komoře stáhnou stěny k sobě(štěrk to vyvalí) na několika místech, já to stáhl na jednom a přidával jsemcelou tu čističku jsem opletl  proutím z vrby, aby netloukla umělá hmota tak do očí... už žádný pokus omyl, jen toto jednoduché řešení

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 49.247 (?), 14.1.2010 21:14

Mohl byste sem dat nejake fotky?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Juro - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (345) - 121.238 (?), 15.1.2010 9:14

Mna by zaujimal prietok, ktory do toho ide. Preto, ze aj ja mam 6 m3 jazierko...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 169.122 (?), 15.1.2010 21:37

foto nemám, ale je tam čerpadlo 1200 l/h..skoro to otočí 5x za 24h, někomu se to bude zdát hodně, ale v té 90l kořenovce je pohyb vody minimální..ještě jsem zapoměl dodat, že odkalovací mezera je asi 5cm mezi dnem a sítem a výtok ze štěrku do poslední komory je 3cm pod vrchní urovní štěrku, asi 6 otvory 2,5cm v řadě vedle sebe... to proto aby voda měla co nejvíce prostoru a neprotékala kořenovkou rychle nebo tlakově.Vše jsem dělal co jsem kde přečetl slyšel atd... už nic předělávat nebudu, nanejvíš až bude chuť a čas přidělám ještě jednu k tomu...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Karlíček - (17) - 169.122 (?), 16.1.2010 11:17

omlouvám se, ale dcera našla nějaké foto, ale jen celkové asi po měsíci provozu..musel jsem se zaregistrovat pro vložení foto

Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika