Co na dno malého jezírka



host - 217.145 (?)
19.4.2011 7:27

ja som dal na foliu beton a sem tam vsadil dlazbove kamene. Vyzera to lepsie ako folia a super pri udrzbe. Stojim na "pevnej zemi"

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

host - 122.250 (?), 19.4.2011 6:40, zobrazeno: 10887x

Chtěli bychom postavit na zahradě malé jezírko, cca 2-3 m2, pod menším svahem (1,5 m), z kterého bude voda stékat v kaskádách do jezírka, hlubokého uprostřed 60 cm. Našla jsem tu spoustu informací, ale v jednom bych potřebovala poradit: co dát na dno. Černá folie se mi moc nelíbí, voda vypadá v tak mělkém jezírku strašně tmavá. Nedělá se v jiné barvě (třeba barvy písku)?  Taky jsem viděla v jednom hobby marketu pásy tlusté folie(?), na které byly hustě nalepeny nebo přímo při výrobě(?) zalisovány malinké kamínky, takže to připomínalo písečné dno. Vypadalo to úžasně, ale nevím, jestli se to nebude hodně zanášet bincem z jezírka - jak to pak čistit? Nemáte s tím někdo zkušenosti? Jinak čištění máme vymyšlené tak, že použijeme odsávání bazénového vysavače, který máme na zahradě - jen budeme muset na odsávací hadici nasadit nějaký užší nástavec.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 217.145 (?), 19.4.2011 7:27

ja som dal na foliu beton a sem tam vsadil dlazbove kamene. Vyzera to lepsie ako folia a super pri udrzbe. Stojim na "pevnej zemi"

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 73.81 (?), 19.4.2011 9:32

To je věc názoru, a každý Vám asi poradí jinak. Černá, hladká folie, je výborná na údržbu, snadno se vysává a udržuje. Kamínková folie, o které asi mluvíte, je takovým kompromisem - na folii je ve vrstvě pojiva nanesen jemný kamínek, ale materiál si stále zachovová vlastnosti folie. Jedná se pouze o dekorační záležitost, pod touto folií musíte mít tu normální, jezírkovou. Jemný kamínek na folii celkem drží,  vysávat se to nechá, vysavače neutrhnou kamínky z folie (při citlivém zacházení). Je pravda, že na téhle světlé folii uvidíte více nečistoty, takže Vás to možná bude více rozčilovat. Přikládám obrázek, snad mluvéme o tomtéž


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Jarda Slatinany - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (275) - 209.88 (?), 19.4.2011 19:23

Jak psal pan Hrkal, tento světlejší materiál Vás bude nutit k častější údržbě, což může zkrátit životnost toho povrchu. Podle mě se to dodává jen v pruzích zcela záměrně. Celé dno jezírka by se tím špatně pokrývalo vzhledem k tuhosti tohoto materiálu a malé možnosti průhybu, vrásy, nebo vodotěsného lepení (aspoň myslím). Při nutnosti podložení jezírkovou folií to není drženo ke dnu tlakem vody, takže se Vám to může přisát k hubici vysavače a celé to budete nadzvedávat. Nějak si to nedovedu bezproblémově představit.
Já bych to použil jen na ty kaskády nad jezírkem, kde se to očistí celkem samo a do jezírka si sežeňte OLIVOVOU folii. Černá je sice po nějaké době také olivová, ale nad vodou ne. Píšu to proto, že jsem měl ne moc dobrý nápad zakrýt okraj černé folie, který je nad vodní hladinou, kokosovou rohoží. Už to nikdy nekoupím. Vydrželo to jentaktak 2 sezóny a teď nedělám nic jiného, než že při odkalování tahám z odkalovacího čerpadla postupně se uvolňující kokosové provazy.
Ať se daří.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
benistr - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (109) - 195.153 (?), 19.4.2011 20:30

 Neřešte to klidně to udělejte z černé folie, pokud uděláte inteligentě břehy bude folie nad vodou zakrytá a pod vodou se vám za nějaký čas zanese drobným kalem a bude hnědozelená takže je uplně jedno jakou má folie barvu. Mimochodem pro ryby je lepší tmavá folie.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 79.108 (?), 20.4.2011 7:07

Ano, měla jsem na mysli přesně tuto fólii s kamínky, která je na fotce. Ale máte pravdu, že se asi bude dost špatně přizpůsobovat tvaru nádrže. Takže asi spíš jen jako zakrytí tmavé folie na okrajích s přesahem do vody a na dno asi dáme na tu tmavou folii světlé větší kameny (aby to nenasál vysavač). Děkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 73.81 (?), 20.4.2011 9:06

Tvaru nádrže se přizpůsobé dobře, můžete ji přes sebe překrývat, což se u běžné jezírkové folie nedá (je v jednom kuse a vznikají faldy). Použití přírodních materiálů - kameny, kačírek - bude podle mého vždy přirozenější, a kamínkovou folii bych použil jen na místa, kde mi to technické důvody neumožní

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika