Příspěvky uživatele - benistr

Filtrace na jezirko cca 60m3, 6.10.2011
Moc nevěřím že spodní odtok dokáže nějak extrémně účinně odvádět kal z bahenní zony, protože kačírek bude kal zadržovat, určitě to pomůže ale jen částečně. Co se týká filtračních medií dají se opravdu nahradit ale jejich účinnost je daleko menší... celý příspěvek >
Filtrace na jezirko cca 60m3, 5.10.2011
S tou kořenovou čistící částí přeji upřímnou soustrast, včera jsem před zimou čistil jezírko a když jsem zjistil kolik bordelu je pod kačírkem rozhodl jsem se ho vyndat, jelikož to nejde lopatou z důvodu možného poškození folie musel jsem ručně, byla... celý příspěvek >
Zazimování malého jezírka, 5.9.2011
70cm je podle mě dostatečná hloubka na přezimování karasů pokud tam nemáte jiné ryby, také záleží z jaké oblasti ČR jste pokud jste někde kde je tepleji bude to OK, pokud jste z hor bude to horší. Ale karas je něco jako šváb mezi rybami skoro nic ho... celý příspěvek >
Osázení bahenní zóny, 4.9.2011
Rostliny bych dal do košů bez substrátu jen do kačirku, koše zajistí menší rozrůstání a manipulaci. Ale záleží jaké rosliny budete sázet, Loni jsem vysadil kosatce a letos mají metr výšky ani jsem nečekal že se jim bude tak dařit.
EPDM folie, 9.8.2011
Nejsem si jist vhodností použití, ale jsem si jist že rozdíl ceny není třetinový takže by se na tom zase tolik neušetřilo.
Jezírko okolo 3000l a filtrace, 9.8.2011
Kdysi jsem něco podobného řešil s kalovkou také rybám to moc nevadilo až na jesetera ze ktrého to udělalo file, takže bych do toho už nešel.
Nečistoty, 20.7.2011
cítím ironii nebo se pletu, myslím že Vám bylo panem Hrkalem porazeno víc než fundovaně.
Pták loví ryby z jezírka, 19.7.2011
Upřímě řečeno mít v jezírku osádku drahých a krásných ryb tak i přesto že se jedná o velmi krásného a vzácného prátaka tak bych radostí určitě nejásal pokud by mi osádku zlikvidoval. Pokud by to byly naše obyčejné i když barevné čudly bylo by to... celý příspěvek >
Pták loví ryby z jezírka, 18.7.2011
Tak pokud už slovil skoro všechny tak je asi zbytečné mu nějak bránit až tam nebude nic tak už nepřiletí. A teď trochu vážně myslím že byl pomohla síť přes jezírko, když zjistí že se do něj nedostane tak po nějakém čase odletí a nemusl by se vracet,... celý příspěvek >
Nelze udržet ph vody v jezírku, 18.7.2011
Obávám se že aplikací čehokoli odstraníte jen důsledek, nikoli příčinu a následně se hodnota PH bude zase měnit.
Nelze udržet ph vody v jezírku, 17.7.2011
Zkuste filtraci trochu více rozepsat atman je značka.
Nelze udržet ph vody v jezírku, 17.7.2011
Ještě zkuste změřit ostatní hodnoty vody, jakou máte filtraci? Jsou tam nějaké rostliny a když ano jaké?
Nelze udržet ph vody v jezírku, 17.7.2011
když naberete vodu do sklenice bude vypadat čistá, znečištění je vidět při vyšším vodním sloupci. Monžá by pomohlo odstranění toho louhování betonu jezírko vypustit a beton nechat vyschout ale tím si nejsem jist spíš jen plácnutí do vody.
Nelze udržet ph vody v jezírku, 17.7.2011
No jediné co mě napadá je že se uvolňují přísady z použitého betonu to by mohla být příčina, jak jí odstranit mě moc nenapadá zkusím zapátrat. Protože pokud je to ono stejně jakékoli přísady které budete dávat do vody dlouho nevydrží a jelikož jste... celý příspěvek >
Okysličení, 15.7.2011
Bylo by dobré specifikovat účel jezírka, pokud se jedná o koupací jezírko a nejsou v něm ryby vzduchování asi není prioritou, pokud je jezirko okrasné nebo koupací a jsou v něm ryby vzduchování by bylo vhodné. Jak provést vzduchování je dobré mít... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika