Biotec 18 screenmatic



host - 99.136 (?)
24.11.2014 16:41

tady je dalsi


Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 6.7 (?), 21.11.2014 9:09

Ja by som sa spytal, ak husie krky netreba cistit, zrejme rast biofilmu na nich je maly, ked je maly rast, asi aj spotreba zivin je zanedbatelna, mechanizka filtracia takmer nulova, potom na co je dobra takato filtracia? Akym sposobom pomaha cistit vodu?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 73.81 (?), 21.11.2014 17:12

K té účinnosti fitlrace při nízkém nárustu biofilmu - netroufl bych si říct, jestli je účinnost nižší, to je docela otázka.  Resp. je potřeba asi říct, co tam budeme hodnotit jako tu úspěšnost, účinnost.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 102.197 (?), 21.11.2014 19:48

To, že na "husinách" je slabá vrstva biofilmu může být způsobeno tím, že tam nechávám "probublávat" vzduch. Tím se husí krky vlastně čistí.

Otázka je, kam pak ten biofilm mizí. Myslím si, že odteče do jezírka. Ale zase to není nic kritického. Neco pak nasaje čerpadlo a minimálně část poté zachytí síto. Něco se možná usadí na dně. Dno jezírka vysávám 2x ročně (jaro před spuštěním fitrace a na podzim před vypnutím).

Pravidelně měřím vlastnosti vody a u NO2/NO3 jsem na neměřitelných hodnotách (orientačně měřeno pomocí Aqua Active Quick Stick).

Ryby určitě nepřekrmuji, ale hlady také nejsou.

Vlastní filtraci jsem nevymyslel. Původně jsem chtěl několikakomorovou "hotovku", následně několikakomorovou doma dělanou a nakonec jsem na základě rad tady ve fóru vyrobil toto (ale to jsem již psal). I kdyby bylo časem potřeba tomu pčedsadit ještě nějaký molitan na předčištění, tak se to dá dodělat.

Myslím si ale, že nejdůležitější je, že filtrace (možná zatím) funguje. Nebo ne?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 73.81 (?), 21.11.2014 17:08

Beny, Ono se to nedá moc dobře srovnat, ty houby se prostě v Biotecu chovají jinak než v tlakovém filtru. Protože i Biotec se chová o dost jinak než tlakový filtr - díky bohu :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 232.98 (?), 23.11.2014 21:49

Dobrý den,
před časem jsem také zde řešil jaký filtr - na jezírko 4 m/3, celkem dost ryb.

Navštívil jsem několik firem, každý doporučoval něco jiného, dokonce nebyla ani shoda zda průtokový nebo tlakový.

Nakonec jsem šel také do filtru OASE, dal jsem Biosmart 36000 (na doporučení pana Hrkala, původně jsem chtěl dát jen 18000). Trochu byla obava, že je to jen jedna bedna bez přepážek, nemá tam více filtračních materiálů,...

A musím jednoznačně říci, že jsem naprosto spokojen. Čistil jsem ho jednou za sezonu, do vody nic nepřidávám - algae away jsem dal jen na začátku 4g ze zvyku, jinak už nic.

UVC lampa snad běžela pár dnů za celou dobu, jen pro dočištění. Voda je jak křišťál, v hloubce 1,25 m vidím i granulku pro jesetery, nebo cca 2mm ukončení drátové sondy teploměru.

Do filtru, kde jsou jen molitany, jsem dal cca 1 kg siporaxu na platýnko nad molitanové houby. Nevím, zda to nějak pomáhá, drží se tam takové blatíčko, snad bakterie. Prostě jsem jej nechtěl vyhodit.

Musím říci, že to OASE má vychytané, filtr vyčistím do 5 minut aniž bych se ušpinil, prostě super. Možná tam platím za značku, ale to pohodní a výsledek mi za to stojí. Myslím si, že i další řady filtrů budou podobně účinné a fungovat, jak výrobce slibuje.

Přikládám fotku, kde je vidět dno v té hloubce 1,25 m.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 131.247 (?), 24.11.2014 4:36
jsem na tom jako vy, uprednostnuju snadnost a jednoduchost obsluhy, ja to tady procet znova cely a kdyz to vidim tak pujdu do hotovky, biotec deset mi fungoval na tech sedmi kubikach tak kdyz vemu ten screenmatic a necham je jet oba tak si myslim ze nebude problem, udelam ploche dno a kolmy steny aby to slo jednou za cas vysat a zonu pro rostliny udelam tak aby se tam ty mrchy kapri nedostali, maj v oblibe odtahat kacirek na dno, letos jsem ze dna vytahal sest kbeliku, diky vsem kdo napsali
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 99.136 (?), 24.11.2014 16:32

jeste bych mel jeden dotazsmileydnes jsem vypnul filtraci a uz ji uklidil, toto je ten biofilm nebo jinak ty uzitecne bakterie?anebo jen nakej humus?smileyomlouvamse za kvalitu je to foceno mobilem


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 73.81 (?), 24.11.2014 16:39

Ano, tohle bude to, co se nechá nazvat výrazem biofilm - mimo jiné. Bude to nějaké společenství mikrooganismů, přisedlých, nebo časem usazených v komoře filtru i samotném médiu - odtud výraz "nosič biomasy", kterým je v tomto případě filtrační pěna.  Budou tam bakterie - ale i další řada jiných užitečných organismů, které za Vás vlastně všechno odpracují :)
A samozřejmě tam bude množství organických nečistot zachycených filtrem

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 99.136 (?), 24.11.2014 16:41

tady je dalsi


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 220.138 (?), 25.11.2014 0:10

dokud je to "živé" tak je to užitečné, ale po odstavení filtru to umře a stane se to špínou. proto před uložením je potřeba očistit nahrubo a po vyndání ze skladu vyklepat další odloučený "prach", než se to zase zprovozní.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika