Biotec 18 screenmatic



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
            
host - 99.136 (?) 
3.12.2014 16:50

jezirko vypada pekne ale vsimnul jsem si ze tam mate kacirek, jakmile koi povyrostou tak maj jako konicek ten kacirek stehovat na dnosmileya to je tragediesmileykomplikuje se udrzba jezirka, chtelo by to udelat ty pobrezni zony tak aby se tam ryby nedostali, ja to mel stejny a nez meli kaprici tak ty dve kila tak vse v poho ale pak jsem jenom cumel kolik toho nahazeli na dno, bylo to na kbelikysmiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
               
host - 6.36 (?), 5.12.2014 15:17

jo, jo to asi máte pravdu. rybník vznikl hlavně kvůli manželčině zálibě vše osázet rostlinama a tak jsme si dopřáli i jakože budeme mít vodní... no a aby se tam toho moc nelíhlo a neobtěžoval hmyz, tak že tam teda dáme pár karasů, pak že na to bude dobrý i nějaký ten jesen a pak jsem se nějak zahleděl do koi kapříků o kterých jsem tvrdil, že bych je v životě nechtěl..."přece si nebudu do jezírka dávat nějakého trapného kapra, co vypadá jako šašek."do koi jsem se tedy nakonec až zamiloval.no co vám budu vykládat... buďto to budu předělávat časem nebo se s tím naučím žít.prostě tonebylo pro kojáčkky vybudováno. hlavně jestli mi nějací přežijou zimu. jsem z toho dost nervózní, jezírko zamrzlo a neviděl jsem je týden a už jsem z toho špatný.pokud jó... tak bych rád na jaře pořídi ze dva, tři. pět???...další koi, máte někdo zkušenosti z koupí koi z farmy Morava. berou ryby odkud???od pana Štěcha???nebo vítě o lepším prodejci na zlínsku a okolí??? díky za reakce.Evža.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 102.197 (?), 5.12.2014 21:33

Pokud neklesne (u dna) teplota vody pod cca 3-4 st. Celsia a je v hladině otvor pro odvod škodlivých plynů, měly by být ryby OK.

Přes zimu nekrmit.

Z Koi farmy Morava jsem kupoval ryby 1x (měl jsem cestu tím směrem, a tak jsem toho využil). Říkali mi, že berou ryby od p. Štěcha. Snad se jim dá věřit. Kvalita ryb různá, dají se vybrat celkem pěkné ryby. Určitě lepší než z nějakých hobymarketů nebo akvaristik. Malé ryby jsou zhruba na úrovni těch levných dovozů z Japonska. Větší ryby asi budou lepší dovozové (Japonsko). Ale cena bude také někde úplně jinde...

Mimo Banata v Olomouci a uvedené KOI farmy mevím o žádné lepší prodejně v okolí. Tyto prodejny se ale dají těžko srovnávat. Banat má fůru kádí a velký výběr mnoha variet a velikostí ryb. Koi farma má kádí jen pár...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 99.136 (?), 16.11.2014 23:06

nejhorsi je prekonat lenostsmileykoupit hotovku je tak snadnysmileymam na to celou zimu tak to dam, jezirko jsem a budu taky kopat ruco, aspon se clovek trochu protahnesmileyjen to chce poradne nastudovat no a tady na tom foru jsou dobry podnety a lidi co poradej a to je celkem vzacny v dnesni dobe

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 73.81 (?), 18.11.2014 14:18

Já bych jen trošku polemizoval s hodnotou 5-10% objemu nádrže pro doporučený objem filtru.  Platí samozřejmě čím větší (myšleno výkonnější) filtr pořídíte, tím lépe, ale neviděl bych to takhle jednoznačně. Podobně jako u stále kladeného dotazu "Kolik W má mít UV lampa na kubík vody " tady asi nebude úplně jednoznačná odpověď.
Přikládám pro ilustraci fotografii filtru, objemově docela velkého, který dokonce překračoval výše zmíněná doporučená procenta objemu filtru vůči objemu jezírka. Pokud vím, tak nakonec se jej majitel zbavil z důvodu neuspokojivých provozních výsledků . A fakt to byl docela velká bedna :)
 


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 224.223 (?), 18.11.2014 14:57
dobry den pane Hrkal, jsem porad na vazkach jestli vyrobit neco doma sam nebo jit do toho scrieematicu 18,verim ze doma se da udelat kvalitni filtrace ale porad me laka tento filtr, jak jsem psal vyse tak mam jezirko 7 kubiku s par kaprikama, prumerna vaha dve kila, uv lampu 50w a doma udelany sterbinovy filtr, mam jezirko ctvrtym rokem a po celou dobu jedu na filtr od oase biotec 10 tusim, uz si presne nepamatuju nazev, a fungoval paradne tak nevim proc by ten screenmatic nemel fungovat na tech patnact kubiku, vazne jsem na vazkach i kvuly tomu ze bych nechal makat i stavajici filtr a dalsi duvod kterej hraje plus je paradni cisteni
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 73.156 (?), 18.11.2014 16:52

Vážení, sleduji se zájmem vaše příspěvky, dovolte mi abych se podělil o zkušenost s touto filtrací. Mám jezírko 60 m3, 4 koi asi 70cm, 6 perlínů, 4 zlaté karasy, 2 závojnatky, 10 x jelec jesen a asi 50 slunečnic pestrých. Nikdy jsem neměl problém s kvalitou vody, v koupací zóně je hloubka 210 cm a vždy je vidět na dno. Podle mě je důležité sladit veškeré komponenty pro správné fungování jezírka. Mám čerpadlo Aquamax Twin 20000, Biotec 18 screenmatic, UV Biotron 110 C, vzduchování a určitě pomáhá potůček o délce 10m. Jediný problém mám s dlouhou řasou, ale ta k čisté vodě asi patří.  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 99.136 (?), 18.11.2014 20:47

dekuji za vase postrehy, ja se nebranim doma delane filtraci, jen mi to vyzchazi tak ze muzu usetrit dejme tomu pet sedm tisic ale taky se muze stat ze to nebude fungovat a budou to vyhozene penize, urcite tu jsou lide kterym to funguje uplne paradne ale me se to nemusi povest ze josmileytreba casem kdyby se to nepovedlo by se to vyladilo ale taky by se mohly ty mi kopance pekne prodrazit, ted po ctyrech letech co mam stavajici jezirko vim kde jsem udelal chybu a to jsem to tady precetl tehda cely a stejne jsem udelal chyby, ted na jare az to budu predelavat na tech patnact kubiku udelam dost veci jinak a prave to je duvod proc se vyhybam doma delane filtraci a prave po ty zkusenosti s biotecem 10 me pripada ten screenmatic jako dobra volba ikdyz neni nejlevnejsi, uv lampu mam myslim predimenzovanou a jeste jsem myslel ze bych za ten screenmatic klidne napojil ten biotec 10,preci ho nenecham jen tak nekde stat kdyz je doma a jen bych do nej zavedl vzduchovani, nevim treba se mylimsmiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 73.81 (?), 19.11.2014 16:08

Ono na to nejde jednoznačně odpovědět. Pokud Vás baví se v tom šťourat, pak je zcela jistě lepší zkusit vlastní filtr.  A tak nějak postupně se připravit na to, že to na poprvé nemusí vyjít úplně ideálně. A třeba ani napodruhé :) Protože v tomhle případě "je cesta cílem" ...
Koupě komerčního řešení je do jisté míry sázka na jistotu, protože můžete dát na reference z Vašeho okolí.  Jestli víte, jak fungoval Biotec 10, tak s 18-kou na tom budete lépe, těžko procentně vyjádřit o kolik (to je hodně na diskuzi, a čísla v manuálech bych tady nebral úplně vážně), ale rozdíl je provozně výrazný.
Biotec 10 do serie s 18-kou nenapojíte, takže je musíte dát vedle sebe. Sníží se rychlost průtoku, a zvýší se doba zdržení - což vidím jako veliké plus

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 99.136 (?), 19.11.2014 16:39

takze na privodni hadici udelat rozdvojku a do kazdeho filtru zvlast?v tom nevidim problem, udelam to tak a pujdu do nej protoze s tim biotecem 10 jsem byl vazne mile prekvapenej a pak jak jsem udal ten sterbinak tak to bylo teprve v pohodesmiley


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika