A diskusi mám pročtenou - začínám. Kdo kopal růčo?



tatnda - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1196) - 147.34 (?)
12.4.2010 12:41

gulu dávat nemusíte, pokud budete čerpat kaly v nejnižším místě kalovkou, třeba na opačném konci, než je "vchod",trochu to zapustit níže a koupáním se to samo sesune do nejnižšího místa.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
               
maiad - (14) - 199.48 (?), 11.4.2010 13:48
Jsem programátor a práci na zahradě si ordinuji místo fitka... Tak velké ani hluboké jezirko mit nebudu, hlíny mám na louce ještě nedostatek (rovnám si ji), takže s odvozem potíže nebudou. Takže... já začínám na jaře 2010 :-) Jinak při téhle příležitosti jedna otázka... dával jste na dno gulu? Jakou používáte fitraci?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 224.24 (?), 20.4.2010 19:07

Zdravím, taky kopu ručně, zrovna jsem zahodil rýč.Mám takový dotaz píšete že jste začal na podzim a dodělal na jaře.Neměl jste problemy se sesuvem po zimě?Já to budu kopat určitě do konce léta ale prachy na folii budou až příští rok.Takže mám obavy o zimní promrznutí a sesuv.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
maiad - (14) - 199.48 (?), 22.4.2010 7:05
Ja musim dokoncovat nekdy pred letem, kvuli vode. Ale jinak se mi zatim podarilo srovnat kraje, v podstate mam melke zony a ted budu kopat 60 cm zonu pro cachtani detem... Dnes se ke me prijede podivat pan ohledne konzutace umisteni guli a dimenzovani filtrace... zatim jenom poradni hlas, take celkem vazne uvazuji o korenove cisticce cca 3x3 az 4x4 m nad jezirkem... No... ale zatim kopu a tesim se na budouci jezirko.. Jinak to rucni kopani ma mozna tu vyhodu, ze se v tom jezirku pohybuji a tak uz jsem asi dvakrat zmenil koncove rozmery jezirka (zvetsil) a take umisteni melkych zon i hluboke koupaci casti... Jinak mam tady hnedozem a mela by byt az do koncove hloubky, spad sten pocitam mezi 45-75 podle toho, jak se to bude tvarit. Hodne zdaru...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 209.64 (?), 22.4.2010 20:21

to vite že něco se zhroutilo přes zimu, stačily 2 michačky betonu kterym sem pak nerovnosti přemaznul.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
maiad - (14) - 199.48 (?), 11.4.2010 14:18
Zdravím, připojuji nějakou tu základní představu mého jezírka, črtnutou narychlo v google sketchupu a budu vděčný za komentáře a další diskusi... Jinak dnes se bavím hlavně tím, že rovnám terén v okolí budoucího jezírka, celkem to jde :-) Řeším, jestli dospod gulu nebo ne... Až bude co, budu fotit a hlásit zkušenosti a progress...
Predbezna predstava jezirka
Predbezna predstava jezirka
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 156.248 (?), 11.4.2010 17:47

Adame, nezapoměň fotit a popisovat postupy. Bude to všechno v kupě. Ať se ti daří.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 49.247 (?), 11.4.2010 19:32

Gulu urcite, i kdyz ji nebudete pouzivat pro denni filtraci tak minimalne vam usnadni odsavani kalu ze dna.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 73.81 (?), 12.4.2010 9:51

Pokud to dno bude ploché, jak je to na obrázku, tak gule na té ploše plochého dna nebude moc efektivní

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Karlíček - (17) - 64.242 (?), 12.4.2010 9:55

no jako bagrák na kubičáku, bych cca 108m3(rostlé zeminy + 25% k tomu) kopat rúčo nedoporučoval,...jako sport možná do těch 20(méně rozbitá zahrada od techniky)..já si cením času víc jak peněz za bagr a dopravu! Podle mě je to šílenost kopat růčo.Jak už to někdo zmiňoval nahoře, za den to je vykopaný technikou

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
tatnda - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1196) - 147.34 (?), 12.4.2010 12:41

gulu dávat nemusíte, pokud budete čerpat kaly v nejnižším místě kalovkou, třeba na opačném konci, než je "vchod",trochu to zapustit níže a koupáním se to samo sesune do nejnižšího místa.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika