Neznámá kytka z Alp



Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 134.4 (?)
17.8.2014 19:15

Tak ještě upřesním svůj příspěvek: Zahradnický slovník naučný kytku řadí do čeledi štětkovitých.

Josef.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                     
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 134.4 (?), 17.8.2014 19:15

Tak ještě upřesním svůj příspěvek: Zahradnický slovník naučný kytku řadí do čeledi štětkovitých.

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 178.38 (?), 17.8.2014 20:35

Tak to už jste nám poradil dost, s těma štětkovitýmawink Ale sama bych ji nenašlaangelMorina, ale nevím která, takhle hezkou jsem žádnou nenašlasad Konvalinka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 178.38 (?), 17.8.2014 20:47

Ještě jste mne pane Josefe tímto navedl, kouknout se zrovna na tu štětku, která mi roste v zahradě(a všude kolem) Byly jsme totiž s mamkou na výletě u slovenské Skalice a tam rostla štětka, která měla ten prstýnek kvítečků fialový - vypadalo to moc pěkně. Mamka, že je moc pěkná a u nás tahle neroste a já jí přesvědčivě tvrdila, že určitě je štětka jen jednablush jen jsme se asi koukaly v blbou dobu a kvítky třeba zfialoví až pak. Teď na to konečně mrknu a zjistím, že u nás všude roste štětka laločnatá, kdežto štětku lesní jsem objevila jen jednu čistě náhodou, když jsem se po nich začala koukat... kdy tedy zfialovícheeky Konvalinka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 111.26 (?), 17.8.2014 20:56

Konvalinko, zadejte si do Googlu Morina longifolia - a vyvrbí se nemlich ta samá, co na uvodní fotce.

Květa

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 134.4 (?), 17.8.2014 21:13

Kabaret skončil. Game over. A pan Stanislaw může být spokojen wink.

Velký dík Vám, paní Květo.

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 178.38 (?), 17.8.2014 21:29

Aha Květo, jak je květenství starší, tak se asi protahuje a červená, já viděla jen tu slabounce růžovou a už jsem neměla čas, koukat dál. Díky. P.S. máte někdo doma, nebo u nás nepřežije zimu?Konvalinka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 134.4 (?), 17.8.2014 21:51

Nemám ji (jako ostatně nemám skoro nic).

Na plzeňské skalničkářské výstavě jsem ji však kdysi viděl prodávat jako maličkou rostlinku. Tak předpokládám, že ji tam prodával někdo, kdo ji umí přezimovat.

V zahradnickém slovníku je psáno: dobrá drenáž!!!

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiří Janča - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1578) - 166.4 (?), 18.8.2014 17:32

Díky všem hadačům, obzvláště Květě. O rodu Morina jsem nikdy neslyšel. Omlouvám se, že mám jen tuto jednu fotku, kytka byla vysoká asi 60 cm, nebyla v květináči, rostla v zahrádce - alpínu asi 1500 m.n.m.. Webové stránky této zahrádky jsou zde.

Ve švýcarských horách jsem fotil kdejakou kytku, vše jsem doma určil, ale tato stále odolávala.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 111.26 (?), 21.8.2014 13:58

není zač.

blush

k pěstování u nás - ona se prodává v semenech (prý 3 roky do květu) či jako rostlina.

Kdysi jsem o ní uvažovala, odradil mne popis, že zůstává zelená i přes zimu. Obávala jsem se jarního vyhrabávání rosolu s obr trny.

Píší o ní, že roste v Himalájích ve výškách 3,000 - 4.000 m, že by měla být odolná do Z6 (-23 st).. Přesto jsem se obávala toho, že by jí náš způsob zimy nemusel jít k duhu. Popis umístění rostoucí rostliny p.Janči mne zviklal.

.. myslím ale, že si ji odpustím..laugh

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika