Množení velkokvětých venkovních ibišků



host - 182.192 (?)
9.4.2012 9:50

Náš taky ne :-) Ibišek je vždycky to poslední co mi na zahradě začne rašit.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
      
host - 77.130 (?), 31.3.2012 18:12

A jde ibišek bahenní množit i řízkováním? Já jsem si teď jeden koupila, ještě ani nevylezly větvičky a sestra už mi ho chce oškudlat, že si ho namnoží, ale mě se do toho moc nechce :-) ušmikne mi větvičku, já budu bez květů a ještě z toho nic nebude :-)

Děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 182.192 (?), 1.4.2012 13:32

Jde množit řízkováním, ale z dvouletého vyzrálého dřeva. Jestli máte jen maličký ať sestra raději počká do podzimu a můžete jí dát semínka. I z jediného květu je jich fůra. smiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 220.182 (?), 1.4.2012 15:15

Ibišek bahenní nelze řízkováním množit. Přes zimu nadzemní část odumírá. Množí se semenem, případně dělením rostlin. Host 182.192 si zřejmě spletl ibišek bahenní a syrský, ten dvouleté dřevo má.     Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 141.8 (?), 8.4.2012 15:54

Vloni jsem si nařízkovala ibišek bahenní, bylo to už v pozdním létě, řízky mi zakořenily, ne všechny, ale pár jich bylo.Bohužel jsem je brzy přesadila z mísky do jednotlivých květináčků, ještě měly slabé kořínky, měla jsem je v bytě na okně a všechny mi odešly.Letos, pokud mi vyraší ze země, tak zkusím znovu řízkovat, ale asi začátkem léta.Vloni jsem poprvé zasela koupené semínka, na jedné rostlině mi vykvétly 2květy, ostatní měly plno poupat, ale nestačily rozkvést, mráz je spálil.Přezimování ibišku bude poprvé, tak uvidím, jak se zadařilo.Kdy asi začíná rašit?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Melisa - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (300) - 176.1 (?), 8.4.2012 16:15

Náš ještě nezjistil, že už je jaro. :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 182.192 (?), 9.4.2012 9:50

Náš taky ne :-) Ibišek je vždycky to poslední co mi na zahradě začne rašit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 77.130 (?), 11.4.2012 9:44

Ibišek mi přišel druhý jarní den, dala jsem ho do květináče na slunné místo, ale taky pořád neraší, tak doufám, že teda vyraší :-) zalévám ho, aby nevyschl substrát, tak jsem zvědavá. Je pravda, že jsme polohou kolem 400 m n.m. a že tu bývá chladněji, ale u téhle zdi mi vyrostly a uzrály i silnostěnné papriky a to i bez igelitů a oklopených oken, tak si říkám, že Ibišek by mohl stihnout i odkvést a uzrát semínka.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 220.182 (?), 14.4.2012 13:04

Mám pocit, že tohle vlákno je zmotané... Dotaz zněl na venkovní velkokvětý ibišek, ale to je jak syrský, tak bahenní. To, že se jedná o bahenní, vyplynulo až později. Takže z některých odpovědí si tazatel nevybere, o kterém je řeč... Příště to chce přesněji formulovaný dotaz...           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 112.73 (?), 3.8.2012 18:54

Dobry den, chtěla bych se zeptat kde bych mohla sehnat seminka ibiška velkokvěteho. děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 95.33 (?), 6.10.2014 19:19

Lepší je tyto ibišky množit řízkováním. 1ferez&@seznam.cz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika