Jakou visen?



Jiří Janča - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1577) - 13.165 (?)
31.10.2007 18:03

Jó višeň Favorit, chuťově vynikající plody, z 30 letého stromu jich někdy sklidím i misku (malou). Ale pěkně kvete... :-)

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 184.144 (?), 18.10.2007 8:29, zobrazeno: 7382x

Vim, ze chci asi moc, ale potrebovala bych nejakou "univerzalni" visen. Mam spis min mista, kvalita pudy nic moc, oblast mladoboleslavska. Delala bych z ni dzem, ale nebylo by spatne, kdyby byla i k jidlu. Je vubec takova?

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 85.27 (?), 18.10.2007 14:56

Co se daří tam, nemusí se dařit onde, jen uvedu, co se mi osvědčilo v podstatně nepříznivější lokalitě.
   Na dřem, kompot, mošt i víno mám raději kyselky (Fanal, Morellu, Morellenfeuer). Jsou odolnější, plodnější, víc barví a zachovají chuť šťávy i po zředění. Některým dokonce víc chutnají i syrové. Mně teda ne.
   Na jídlo mi chutnají nejvíce sladkovišně a jim podobné (Favorit, K. Hortensie, Sladkovišeň raná). Kompot, šťáva, džem, aj. z nich mi přijde fádní, i když jiní je milují. U mě ale tyto odrůdy dost málo plodí.
    Jakýmsi kompromisem jsou višně typu Vackovy, Köröšské. Erdi B. Ujherti f. Jsou chutné i výrobky z nich mi přijdou kvalitní. Řekl bych, že vyžadují lepší půdu i klima než typické kyselé višně a plodností se jim taky nevyrovnají.
   Na mladoboleslavsku jsou ale bezpochyby lepší podmínky, prospívat by měly višně všechny.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Josef Zavřel - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (285) - 45.6 (?), 19.10.2007 18:25
Dobrý večer. Já mám vůbec nejlepší zkušenost co se týče univ. višně se samosprašnou odrůdou Favorit. Měl jsem jich několik, ale tahle vyšla nejlépe. Pravidelně a bohatě plodí velké a velmi chutné plody, které nemají tolik kyselin.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 100.5 (?), 20.10.2007 8:30
Už tady o tom byla nedávno diskuze. Plody Favoritu mi nesmírně chutnaly, ale strom jsem vykopal, neboť každoročně zaplodil sotva kilo chuťově skvělých plodů. Taktéž p. J. Jančovi.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
hauser - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (383) - 113.121 (?), 20.10.2007 17:34

Platí, co píšete na začátku Vašeho předchozího příspěvku. "Co se daří tam, nemusí se dařit onde". S Favoritem jsem plně spokojen, jako pan Zavřel. Měli jsme také Újfehértoi fürtös - výborná kyselka, která zašla tak sem ji letos vysadil opět.

Zdravím

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 168.167 (?), 31.10.2007 13:09
Mohu potvrdit že Morella i Morellenfeuer mají minimální nároky na stanoviště a výborně plodí. U obou odrůd jsem měl "úrodu" již druhým rokem po výsadbě.
Letos jsem zasadil ještě Favorit, uvidíme jak se mu bude dařit na mé zahradě, kde jsou podmínky jako na rozhraní savany a pouště...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Jiří Janča - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1577) - 13.165 (?), 31.10.2007 18:03

Jó višeň Favorit, chuťově vynikající plody, z 30 letého stromu jich někdy sklidím i misku (malou). Ale pěkně kvete... :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika