Jak a v čem sušíte ovoce? Sušení rajčat, solární sušárna



   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9   
                     
host - 243.114 (?) 
22.8.2016 19:56

Pokud nechcete moc investovat, tak docela dobrá je sušička Status STA 193100, dá se pořídit za dvanáct stovek. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
Alkohol esence - vše pro domácí výrobu lihovin, piva i vína včetně kvasnic, aromat, filtrací, soudků.
                     
host - 243.114 (?), 22.8.2016 19:50

Loni jsem toho sušila strašně moc - nadúroda švestek, třešní, jablek, broskví. Nepálíme, tak co s tím. Dohromady se nasušilo něco mezi padesáti a šedesáti kily ovoce, minulý týden přišlo roční vyúčtování elektřiny, ta sranda přišla na patnáct stovek (tarif TČ). Mám Ezidri FD 500, max. příkon 500W, jako druhou sušičku mám Status, ta suší skoro stejně dobře jako Ezidri. Většinou jely obě, celken osmnáct plat. Letos zaplaťpánbuh skoro nic nebude.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 123.101 (?), 23.8.2016 18:59

Děkuji za Vaše názory a ukušenosti. Abych pravdu řekl, cenu moc neřeším, je v celku jedno jestli bude sušička stát 1 000,-  nebo 5 000,-Kč. Důležité je, abych nemusel plata v průběhu sušení mezi sebou vyměňovat, aby se dalo, pokud možno, usušit naráz větší množství ovoce cca 3 - 6 kg. Důležité je aby jednu náplň nesušil týden a i ta spotřeba odpovídala nasušenému množství. A jak uvedl pisatel výše, vyhodit sušičku po jedné sezoně, i když funkční, do sběrného dvora se mně tak nějak nechce. Toš poraťte, kerů?

Ogar z Valašska

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
ivap - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (754) - 243.114 (?), 23.8.2016 20:10

Tak kupte tu Ezidri, dají se k ní dokoupit plata (doporučuji), síťky na sušení drobnějších kousků a takové fóliové misky, na kterých se dají sušit ovocné placky z rozmixovaného ovoce (ovocná kůže). S prohazováním plat - i u Ezidri je přerovnávám, pokud suším víc než pět pater. Taky už jsou třeba některé kousky suché a po přerovnání ubyde nějaké to patro... Rychlost šušení odpovídá velikosti ovoce a počtu pater, ale i dvanáct pater švestek se nesušilo víc než dva dny. Včera v noci jsem dala sušit devět pater rajčat na centimetrové plátky, teď je tak osmdesát procent usušených, zbytek chce tak dvě tři hodiny.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 187.216 (?), 23.8.2016 20:15

jj hříbky na 15 patrech 8 hodin laugh    j.c.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 200.102 (?), 24.8.2016 5:39

Děkuji zinfo, koupím Ezidri ale ještě poraďte model nebo označení. Jak jsem se díval na nabídku, Ezidri vyrábí sušičky i za 11 000,-. Pokud někdo potvrdí, že v takové ceně jsou výborné a bezproblémové klidně ji koupím.Ogar z Valašska

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 17.210 (?), 24.8.2016 9:16

V lete mame v malom zahradnom domceku niekedy aj 40-45 st C. Neskusal niekto susicku pomocou nejakej malej ciernej stavby-krabice, ktora by sa "nazeravila" na slnku, malo by to kominovy efekt pre prudenie vzduchu a nejake cierne diely pre riadne prehriatie?

...alebo nejake teplovzdusne susenie so zdrojom tepla spalovanim dreva. 

Tieto komercne produkty su pohodlne, ale pre male mnozstva potravin a s velkou spotrebou elektriny.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 243.114 (?), 24.8.2016 10:21

Za jedenáct tisíc? Tak to nevím, dražší než za 7 tisíc jsem neviděla. Já mám FD 500, má tři teploty, kupovala jsem ji proto, že měla stejná plata jako no-name sušička, která mi odešla, šetřílek no wink  a taky se mi ji povedlo koupit za skvělou cenu, za pouhých 2500 Kč. Jinak bych asi šla do té FD 1000, má větší plata, utáhne jich víc, má plynule regulovatelnou teplotu. Záleží na vás, co vyberete smiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 121.8 (?), 29.8.2016 12:47

Mám sušičku Concept 1020 9 plat, zapojenou na spínací hodiny, takže suší v době levného tarifu elektřiny. Trvá to sice déle ale bez problému. sušené plody mají také lepší barvu než když jsme je sušily naráz. Zdravím

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Biegler - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (210) - 81.144 (?), 5.5.2023 22:46
Po dobrých zkušenostech se sušením rajčat na slunci snad letos rozjedu solární sušičku postavenou na nejslunečnějším místě pozemku, včetně před rozmary počasí chráněné přípravné místnosti. Doizoloval jsem 2 cm polystyrenem v místech kde byla prvopočátečně umísteně malá kamínka, která jsem letos nahradil druhým slunečním kolektorem. Zatím plánuju jen malou zkušební komůrku o rozměrech 190 x 60 x 60 cm a uvidím časem. Na rozdíl od venkovního sušení bude velká výhoda v tom, že bude možno dobře chránit obsah proti hmyzu. Ono třeba rajčata hodně lákají masařky a ovoce navíc včely. Sušíte někdo podobným způsobem a nebo už zdejší projekty nejsou funkčí, z toho co jsem zde četl.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
<  6,  7,  8,  9   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika