Jak a v čem sušíte ovoce? Sušení rajčat, solární sušárna



   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9   
                     
host - 187.216 (?) 
21.8.2016 15:47

Oprava ?  EZIDRI

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
Alkohol esence - vše pro domácí výrobu lihovin, piva i vína včetně kvasnic, aromat, filtrací, soudků.
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 67.66 (?), 21.8.2016 21:52

Ezidri je výborná, ale zrovna na švestky se moc nehodí. Prostor mezi platy je tak nízký, že celá švestka se tam nevejde vůbec, půlka jen stěží.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
ivap - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (754) - 243.114 (?), 22.8.2016 0:33

Loni jsem v ní nasušila cca 20 kg švestek (váha hotového produktu), sušila jsem Stanley a Čačanskou, půlené bez pecky... Naprosto bez problémů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 11.151 (?), 22.8.2016 9:27

To vám věřím, já taky, protože jinou sušičku už nemám. Ale když jsem sušil vypeckované švestky dřív (na sušičce ABC), sušené plody se zase zavřely, takže vypadaly jako celé, jen bez pecky. No a toto Ezidri neumožní, ty suché půlky nejsou tak pěkné. Např. skvělé cukroví - máčené švestky v čokoládě s mandlí místo pecky udělat nejdou.
    Jen by mě zajímalo, kolik kilo se Vám vešlo na kolik plat, jak dlouho jste sušila jednu dávku a kolik bylo dávek. Mně to na 10 platech trvá necelé 2 dny, což mi přijde hodně (a při příkonu 1000W i docela drahé).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 123.101 (?), 22.8.2016 18:13

Tak nejsem o nic moudřejší. Kterou sušičku mám koupit?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 22.8.2016 18:55

Ezidri považuji stále za nejlepší, i když s těmi švestkami je trochu problém, plody Tophit či Topgigantu nelze sušit ani půlené, musí se nakrájet na plátky. Koupíte-li sušičku Bielmeier (Rommelsbacher), budete taky spokojený.
  Existuje sušiček plno, Sedona, Klarstein, Deco+, G21 aj., nezkoušel jsem, ale reference dobré. Každopádně bych nebral výrobky za pětistovku, z teleshopingu, atd. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 187.216 (?), 22.8.2016 19:10

Odpovím vám nepřímo.

Začínali jsme se suškou za 600,- nic do ní nevlezlo, nebyly k dokoupení náhradní plata.

Dokoupili jsme další, nepřežila záruku, bohužel jsme nedohledali doklad...

Třetí v pořadí všechno upekla - neměla regulaci teploty. postavili jsme ji na sídlišti na zídku u popelnic, do hodiny byla pryč, třeba ještě někomu slouží.

Společnou vlastností těchto sušiček bylo poměrně nerovnoměrné sušení na jednotlivých patrech.

Nakonec jsme investovali do Ezidri ultra FD 1000, postupně jsme dopořídili nejáká plata navíc, sušíme naráz ve větším množství ovoce i hříbky, dnes už až na 15 naráz.

S těmi 1000 W to Dr. vysloužil asi přehnal, sušička má funkční termostat který poměrně často ohřev vzduchu vypíná.

Dobrý výběr     j.c.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.135 (?), 22.8.2016 19:26

Pokud jde o tu spotřebu, elektřinu potřebuje každá, tedy elektrická. Nedávno jsem poslouchal v rádiu jakýsi test sušiček, zkoušeli všechno možný, ale spotřebu neřekli. Kdoví proč. Možná by se hodil údaj za jak dlouho a s jakou spotřebou stroj usuší kilo čehosi. Voda je bestie, má velkou schopnost absorbovat energii a vyhnat jí ven z hmoty dá práci. Jsou známy případy rodin, kteří po pořízení sušičky sušili všechno co jim přišlo pod ruku. Když jim přišel pod ruku účet za elektriku, mrskli sušičku na skříň, kde je na trvalém odpočinku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 24.8.2016 15:44

S těmi 1000 W to Dr. vysloužil asi přehnal, sušička má funkční termostat který poměrně často ohřev vzduchu vypíná.

To nevím, j.c., kde tu informaci berete. Nejsem odborníkem přes sušičky, ale co vím, termostatem jsou vybaveny pračky, ledničky, topení, trouby, zavařováky, mrazáky. Tedy spotřebiče, které jsou uzavřené a uvnitř se zahřeje (ochladí) voda či vzduch a když dosáhnou kýžené teploty, termostat vypne zdroj a voda či vzduch peče, vaří, topí, chladí než zase teplota opustí onu teplotu a termostat zase proud zapne. Ale sušička neustále nasává čerstvý vzduch a ohřátý přes sušenou potravinu vyfukuje. Kdyby termostat vypnul, v nejbližších vteřinách by fučel na ovoce vzduch studený (což se neděje). Proto si troufám tvrdit, že sušička - ani Ezidri - žádný funkční termostat nemá. Teoreticky by ho mohla mít, aby kontroloval teplotu okolí a tomu přizpůsobil ohřívání nasávaného vzduchu. To však Ezidri neumí. Můžete si to snadno vyzkoušet, když změříte teplotu vyfukovaného vzduchu. Ta se významně liší - stejně jako délka sušení - v závislosti na okolní teplotě. Ezidri - aspoň ta moje -  je vybavena pouze ruční regulací sušící teploty. Švestky se suší - co vím - na nejvyšší výkon, takže si stále myslím, že za 2 dny spotřebuje sušička 48 kilowatthodin, což není málo. Snížení výkonu knoflíkem nebo přidání více plat nic neřeší, pouze prodlouží dobu sušení.
   Jediný způsob jak ušetřit, je sušit při co nejvyšší okolní teplotě a nejnižší vlhkosti vzduchu. Tedy v horku na slunci a v průvanu. Zajímavá by byla hybridní sušička, která by přes den fungovala jako solární a když by slunce zašlo nebo naběhl noční proud, zapnul by se nucený ohřev.  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 17.210 (?), 24.8.2016 17:04

V anglickom manualy naznacuju nejaku elektroniku, ale moc sa z toho vylustit neda, ci ide o nejaky senzor a termostat

"The unique heated airflow pattern, combined with microprocessors and integrated PLD circuitry, provide accurate and an even heated airflow temperature, ensuring fast, even drying with minimal electricity consumption and exceptional expandability,..."

Co sa tyka spotreby ta sa dostava na stovky W a zrejme nedosahuje maximu 1000 W. Suste pozriet video pri ktorom meraju spotrebu na tejto susicke.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika