Topfive



host - 136.77 (?)
18.8.2016 21:45

Děkuji za změření zveřejnění °Bx.

Rafael.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
galloway pippin - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1408) - 179.2 (?), 5.9.2015 19:47

U mně ta tmavomodročerná pološvestka TOPFIVE stále drží na stromě, a na nějaké chvalitebné hodnocení se stále ještě nedostává.A to prosím v letošní sezoně, kdy je slunka někdy až moc!!!Reálně i obrazně roste ve stínu velkého stromu Katinky.V nížině,na plném slunci by dozrávala mnohem lépe.Některé plody TOPFIVE už ale průběžně opadly, většinou červivé.Taky u mně až tak neplatí, že plody TOPFIVE nenapadá monilie.Monilie je méně, zřejmě proto,že plody vykazují méně štávy.Ostatním odrůdám slivoní dopřávám preventívně před dozráváním 1-2 postřiky mixem Horizonu a slabé koncentrace Sulky proti monilii.Topfive jsem nestříkl vůbec, protože plody zmodraly hodně dávno, někdy na počátku srpna, a tudíš jsem očekával, že plody budu brzy pruběžně degustovat.No počátkem září jsou stále ještě polotvrdé(420mnm).Plody Topfive nejsou tak štavnaté, ale tak nějak se suchší dužinou, takže budou vhodné na sušení.U většiny plodů je znát, že ač ještě nezměkly, mají v sobě mnohem více cukrů, než opěvované Toptasty.I pan doc.Sus před časem, tuším roku 2010 (časopis Zahrádkář)v hodnocení slivoní pěstovaných v Praze Troji při hodnocení této odrůdy zdůraznil sladkost plodů.Takže už nebudu tak jako loni trhat plody ze stromu, ale letos si počkám na opad.

ps: mně ale mnohem více vyhovují švestky tkzv měkké, typu DV, které u mně nemají problém dozrát.Katinka byla, a je každoročně jednička, HANITA půjde pryč pro PPV, ale už mně Pal'o poslal nové očka Hanity, takže nové stromky budou,..a GABROVSKÁ vypadá taky dobře.ČAČANSKÁ RODNÁ také dobře, ale je vidět,že náročnost na polohu,a teplotní požadavky všech čačanských v sobě nezapře.Prvním zralým plodům sezony to chvilku trvá, než vykážou vyhovující konzistenci na hniličko, s medovým zakončením na jazyku... a taky mají hodně štávy, a myslím, že by těm zářijovým švestkám mezi které ČAČANSKÁ RODNÁ patří neškodilo více aromatu v plodech.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.146 (?), 6.9.2015 15:18

Zdravím pán Alois, ako sa GABROVSKÁ a ČAČANSKÁ RODNÁ držia k PPV? Ďakujem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
milanfiala - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1142) - 65.131 (?), 24.7.2016 9:10

Jarnym mrazikom najlepšie odolala Topfive, nadherna uroda nesklame ani jeden rok, moniliu a ine choroby na nej nepozorujem.Ešte ale 7 dni a už by mohla byt zrela.

Topfive
Topfive



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.233 (?), 24.7.2016 15:20

Krásna úroda a krásne tmavomodré plody pán Milan, vypadá že táto slivka sa šlachtiteľom naozaj vydarila.Bolo by dobré keby ste o nej informovali aj naďalej.    Jano

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 24.7.2016 16:35

Taky jsem dojatý z Milanových fotek. Mám na stromku zatím "pět švestek", stejně jako v minulém roce. Škoda, přeškoda. Topfive prozatím nechválí ani pan Vysloužil, ani pan rosti&slav.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 7.8.2016 11:53

Plody Topfive - oblíbené to odrůdy p. Fialy -  jsou temně modré už dva týdny, ale stále tuhé jako kámen.  První loňská úroda moc nepřesvědčila, uvidím letos.

Topfive
Topfive
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.237 (?), 10.8.2016 21:09

Ako je to zrením Topfive v teplej oblasti okolo Trnavy pán Milan? Už vám dozreli plody?    Jano

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
milanfiala - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1142) - 197.201 (?), 11.8.2016 11:43

Zdravim pan Jano nakolko som malo doma volal som manželke Topfive ma tento rok nadherne vedšie plody ako po ine roky je ešte malo sladka chýba slniečko skoro každy den prši a je chladno.Čital som nemecke stranky kde i slivka Azura je 20 dni modra a kysela ale potom naraz zosladne záleží od počasia, pan Jano vy ste odkial môžete mi napisat aj na mail ked chcete.

Topfive
Topfive
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
milanfiala - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1142) - 65.131 (?), 18.8.2016 21:11

Krasne slnečne dni priaznivo pomohli dozrievaniu, konečne Topfive ma štavnatost a sladkost 25Brix plody dozrievaju postupne Toptaste dnes namerana sladkost 24Brix a pôjde to hore predpoved počasia tomu praje.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 136.77 (?), 18.8.2016 21:45

Děkuji za změření zveřejnění °Bx.

Rafael.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika