Slimáci



host - 255.238 (?)
10.5.2011 23:30

Byly roky co jsme jich sbírali tisíce.Před 3 roky jsem udělal lapače slimáků a chytali se nám tam už jen malý.Letos zatím máme úlovek 6 ti kusů.Zatím jsem rozmístil jen 6 kusů lapačů z 12. Dnes jsem lapače posbíral vyčistil a zatím necham odpočívat.Chce to zjistit, kam se více stahují, protože tam mají zimoviště a to je právě potřeba všemi dostupnými prostředky zklikvidovat.Zejména se více slimákům věnovat od začátku září, protože se páří.Nekompromisně likvidovat.Uvidíte, že na jaře to bude lepší.Pro sběr používám tyčku s bodlem dlouhým 15 cm na které velké slimáky napichuji.Zatím jsem ji nepotřeboval, protože účinnost lapačů byla 100%.

Rozložený stav
Rozložený stav
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
host - 50.2 (?), 5.5.2011 15:06

Šneci (budkoví) se dle literatury mimo jiné živí i vajíčky slimáků, takže já je nelikviduji, ale na zahradě nechávám.

Proti slimákům v první řadě používám jehličí z lesa (znepříjemňuje a odrazuje od lezení) - nasypu na záhon jahod, česneku. Pomáhá i proti pleveli a udržuje příjemné mikroklima. Ve skleníku sbírám mechanicky a odnáším buď slepicím (které je bohužel nepozřou) nebo zapomenu v krabičce a pak je mi líto, že jsem je trápila.

Doufám, že mi pomáhají slepýši a další tvorové na zahradě, o kterých nemám potuchy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 108.254 (?), 5.5.2011 15:32

Asi mám na zahradě nějaký nový druh slimáků. Dnes ráno, všude jinovatka, na teploměru lehce pod nulou obcházím zahradu a kontroluji co všechno pomrzlo a na skalce vidím slimejše, jak si to v pohodě slizí po kameni na snídani. Ten asi ze Španělska nebyl, já bych to tipoval tak na Plzáka Švédskýho.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
lea. - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (459) - 31.192 (?), 8.5.2011 9:09

Skoro všechno omrzlo jen ty potvory jsou fit, asi si vylepší genetiku o květnové mrazy

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 42.36 (?), 9.5.2011 8:36

Tak jsem ozkoušela babičkovskou radu. Dala dokola záhonu větve jehličí a slimák ani jeden i po dešti bez těch slizkých... takže odted jedině jehličí. Petra S.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 97.78 (?), 9.5.2011 17:33

Oni se nějací odvážlivci najdou, bohužel. Loni jsem také měla jehličí kolem jednoho záhonu a viděla jsem je poněm lézt. Nebo máte nějaké speciální jehličí? Já měla smrkové. Beruna 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 45.2 (?), 10.5.2011 1:18

Na menší zahrádce je vyborny na slimáky Wanisch. Dávám jej pod stříšky z menšík kousků desek. Vydrží déle účinkovat, neponičí se deštěm. Bez něho bych třeba okurky vůbec nevypěstoval. V počátku je chráním obalem nastřihaným z PET lahví.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PeterNR - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (306) - 206.136 (?), 10.5.2011 7:20
Dobrý deň. Zaujíma ma Váš spomínaný obal z PET fliaš, môžete prosím pripojiť foto? Ďakujem. Peter
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 42.36 (?), 10.5.2011 8:25

Já mám "tuším" smrkové jehličí. Pořád kontroluji a zatím ani jeden odvážlivec. My jak jsme je zkusili na to dát, tak zahynuli. Je nejenom píchá to jehličí, ale také je to odpuzuje a je to nějak pro ně škodlivé, podle mých "pokusů" smrtelné. Ani pivo už je neoživilo. Jinak vaniš je určitě dobrý, ale pokud má někdo zvířata, tak to je pro něj pasé. Je to škodlivé pro kočky, psy... Petra S.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Reniii - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (621) - 105.225 (?), 10.5.2011 22:48

Také zkouším smrkové jehličí. Větvičky a jehličí mám kolem jahod. Včera dva slimáci, dneska jeden, klidně si tam lezou... možná našli mezírku. Jsou to tedy slimáci největší (prý příležitostně požírá menší slimáky... ale nechte ho v jahodách)...jestli ještě nějakého najdu, zkusím ho dát přímo na jehličí, co to s ním udělá. Jinak španělských slimáků mám letos málo, sbírám jen malé (2cm) na kompostu... snad jsem vloni dost snížila populaci (poslední měsíce těhotenství jsem špatně spala) sběrem do "solného nálevu", chemii nepoužívám, mám psa a ježka na zahradě a na 20x50m se to dá zvládnout.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 255.238 (?), 10.5.2011 23:30

Byly roky co jsme jich sbírali tisíce.Před 3 roky jsem udělal lapače slimáků a chytali se nám tam už jen malý.Letos zatím máme úlovek 6 ti kusů.Zatím jsem rozmístil jen 6 kusů lapačů z 12. Dnes jsem lapače posbíral vyčistil a zatím necham odpočívat.Chce to zjistit, kam se více stahují, protože tam mají zimoviště a to je právě potřeba všemi dostupnými prostředky zklikvidovat.Zejména se více slimákům věnovat od začátku září, protože se páří.Nekompromisně likvidovat.Uvidíte, že na jaře to bude lepší.Pro sběr používám tyčku s bodlem dlouhým 15 cm na které velké slimáky napichuji.Zatím jsem ji nepotřeboval, protože účinnost lapačů byla 100%.

Rozložený stav
Rozložený stav
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika