Jak na Mandelinku bramborovou?



host - 147.173 (?)
28.6.2010 18:35

Nevěřil jsem tomu, ale funguje to. Likviduji mandelinku výluhem z kopřiv.Nacpu 10 l kýbl kopřivami a zaleji vodou.Cca za 5 dní vodu sleji a přes jemné sítko-šlo by asi i plátýnko- naleji do rozprašovače s dlouhým ramenem a stříkám. Do druhého dne mnandelinky zmizí, hlavně to funguje na mladší vylíhlé. Už jsem stříkal 3x a mandelinky vždy zmizely.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3,  4,  5  >   
host - 49.138 (?), 25.4.2010 8:02, zobrazeno: 83507x

Dobrý den, někde jsem četla, že Mandelinka nemá ráda vůni kopru.Takže se mají poházet semínka kopru mezi brambory, jenže nevím přesně jestli t byl opravdu kopr.Nevíte?

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
f.rozkosny - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (120) - 51.120 (?), 26.4.2010 0:20

Kopr možná trochu zabírá, ale stoprocentně odpuzuje mandelinky křen. A co se týče zlepšení vůně a chuti brambor, tak tu zlepšuje přítomnost kmínu v porostu brambor a možná též trochu odpuzuje mandelinku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 65.50 (?), 26.4.2010 7:09

Asi jak kde. Nevím, kolik křene by mělo být Sem tam keřík mi roste mezi bramborami proti mé vůli, mandelinkám to nevadí. Těm asi nevadí nic.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 175.31 (?), 26.4.2010 23:25

Spolehlivé je zmáčknutí gumovou rukavicí. Nejlépe už u vajíček. Jsou pěkně oranžová ale na spodní straně listu takže na ně normálně není vidět.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
f.rozkosny - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (120) - 51.120 (?), 27.4.2010 1:20

Křen selský jim vadí, ale nemám odzkoušeno v jakém poměru vůči bramborám. A mohl by se z něj i časem stát nechtěný plevel.

Na malém záhonku, za teplého a slunného počasí, je asi nejlepší ruční likvidace, hlavně 1. generace brouků a jejich vajíček.

Nebo s trochou nadsázky: "nasadit dravé ploštice a slunéčka či pořídit si krůty nebo perličky."

Na větším záhonu to půjde zvládnout asi jen chemií, např. CALIPSO nebo MOSPILAN dle návodu k použití. Na větším záhonu budete též pravděpodobně nuceni ošetřovat proti plísni bramborové, takže se to dá spojit i s tím postřikem proti mandelince.Ten kopr, mezi řádky brambor, bych asi v tom případě ke konzumaci nepoužíval.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 183.242 (?), 17.6.2010 23:11

Už jsou letos u vás taky ty potvory? Sebrala jsem již několik dospělých a vajíčka rozmačkám. V brambořišti roste kopr, afrikány (zatím), vedle je křen. Nic jim nevadí.Elena

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 65.50 (?), 18.6.2010 7:01

Letos jsem zatím mandelinku neviděl. Bramborovou nať úspěšně žerou jen slimáci.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Kšely - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (216) - 214.135 (?), 18.6.2010 10:51
Dobrý den. My sbíráme mandelinku už nějaký čas.Jak jsem několikrát psala, máme zahrádku ve velmi teplé kotlině. Jenže porost je zatažený, už není dobré do něj vstupovat. Bude-li to jako loni, přijde na řadu chemie. Nebylo zbytí.MH
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 147.173 (?), 28.6.2010 18:35

Nevěřil jsem tomu, ale funguje to. Likviduji mandelinku výluhem z kopřiv.Nacpu 10 l kýbl kopřivami a zaleji vodou.Cca za 5 dní vodu sleji a přes jemné sítko-šlo by asi i plátýnko- naleji do rozprašovače s dlouhým ramenem a stříkám. Do druhého dne mnandelinky zmizí, hlavně to funguje na mladší vylíhlé. Už jsem stříkal 3x a mandelinky vždy zmizely.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 176.18 (?), 29.6.2010 0:31

Když do druhého dne zmizí, kdy se zase vrátí? - že jste stříkal už 3x?... Tolik kopřiv bych ani nesehnala!    :-)))

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika