Kde sehnat RODEX



PokornaI - (18) - 106.216 (?)
15.8.2009 21:53

Už jsem jednou na tohle téma psala, vyhazovala jsem peníze za všechno možné, něco pomohlo chvilku, něco vůbec ne, zahrada byla zamořena krtkama, teď po dvou letech nevím co krtek je, stačí sehnat šikovného deratizátora, který má tablety na tyhle potvory, nechala jsem čerstvé krtimce vzali násadu, do těch krtinců jsme udělali díru, hodily tabletu, zadupali krtinec, takhle jsme to udělali asi na deseti místech, nevím co je krtek ani sousedi, takhle jsem pomohla více lidem, těm dělali krtkové krtince i u základu baráku, teď už druhým rokem ani jeden krtek ani vyhazování peněz za něco co nefunguje, je to zatím moje zkušenost, která u všech lidí funguje na sto procent.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  16,  17,  18,  19,  20  >   
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 94.12 (?), 3.6.2009 13:46

Odpuzovač má jen jedinou vadu. Funguje dobře, ale pouze na krtky, kteří se už dopředu rozhodli zahradu opustit...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
lea. - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (459) - 120.236 (?), 7.6.2009 16:39

vyzkoušeli jsme, nefunguje nic. Můj muž si z boje proti krtkům udělal své hlavní a osobní téma ze všech prací na zahradě. Je až dojemné pozorovat, jak investuje do všech těch vychytávek, které naše hobbymarkety nabízejí, ale i rad kamarádů a pak se raduje, že už konečně přišel na to pravé a krtek je pryč. Většinou to trvé pár dní někdy jen hodin a přichází jeho další zkamání, krtek je zpátky.

Přesto jsem vypozorovala, že nezávisle na aktivitách mého muže, není krtek na naší zahradě přítomen třeba několik týdnů a pak je zase krtičinců celá zharada. Jaký je váš názor, že vliv na krtka má časté sekání zahrady nebo pobíhání psa... nebo vypozorovali jste ještě něco jiného?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 68.11 (?), 13.1.2012 18:14

Za odpuzovače naprosto vyhozené peníze, to se jim spíš nelíbí něco jiného...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 25.220 (?), 16.6.2009 10:27

Zkusil jsem následující postup - aktivní zamoření nor oxidem siřičitým. Na ústí nory jsem nasadil kovovou trubku (průměr cca 6 cm), do ní vhodil 3-4 zapálené sirné knoty (stačí zapálit jeden, ostatní se od něj vznítí) a na ústí trubky jsem přitiskl malý fén, zapnutý na nejmenší rychlost. Při hoření se vyvíjí množství plynu, protočily se mi panenky, jak půda na ploše cca 20 m2 začala kouřit - jak plyn prostupoval norami dál a dál. Jen je třeba vystihnout konec hoření knotů, necháte-li fén zapnutý i po dohoření, zase plyn z nor vyfoukáte. Zatím týden po aplikaci je vše OK, žádné nové díry jsem nenašel, uvidíme jak dlouho to vydrží.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 249.60 (?), 10.7.2009 9:35

Na hryzce, krtky a podobné škůdce je skvělý gel Liquid Univerzal nebo Liquid Speedy. Dá se koupit třeba v Globusu v oddělení zahrada. Dokáže od hryzců ochránit celé sady.

Je to potravinářský gel nachucený vonnou přísadou a s látkou, hubící humánně. Mimochodem, krtek není chráněn.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 167.6 (?), 10.7.2009 17:38

A povodně?Doufám, že se ty potvory utopily!!!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Zahradník - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (509) - 48.26 (?), 11.7.2009 17:12

Já se také pokusím přispět na toto téma.Před týdnem jsem jel ve vlaku s jedním starým pánem.Říkal mi, že hlodavce likvidovali tak, že do nory napustili vodu a ještě do mokré nory vložili dráty napojené na pojistky, prý to fungovalo výborně.Osobně jsem to ještě nezkoušel.Nevím, jestli by to neshazovalo pojistky.Láďa.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
PokornaI - (18) - 106.216 (?), 15.8.2009 21:53

Už jsem jednou na tohle téma psala, vyhazovala jsem peníze za všechno možné, něco pomohlo chvilku, něco vůbec ne, zahrada byla zamořena krtkama, teď po dvou letech nevím co krtek je, stačí sehnat šikovného deratizátora, který má tablety na tyhle potvory, nechala jsem čerstvé krtimce vzali násadu, do těch krtinců jsme udělali díru, hodily tabletu, zadupali krtinec, takhle jsme to udělali asi na deseti místech, nevím co je krtek ani sousedi, takhle jsem pomohla více lidem, těm dělali krtkové krtince i u základu baráku, teď už druhým rokem ani jeden krtek ani vyhazování peněz za něco co nefunguje, je to zatím moje zkušenost, která u všech lidí funguje na sto procent.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 33.252 (?), 20.8.2009 20:18

Na krtky, hraboše a hryzce jsem na netu vyčuchal a sám vyzkoušel spolehlivý fígl. Doporučuji vyzkoušet. Použijte starou zářivku, čím delší tím lepší, min 4O cm. Na jednom konci odstraňte kontakty s víkem tak aby byla dutá trubice a druhým koncem (uzavřených) ji zapíchněte do země. Funguje v okruhu 10 -15m v závislosti na velikosti zářivky a na půdě. Pokud máte malé děti doporučuji vyroit ohrádku např. ze dřeva. Funguje spolehlivě mám již druhým rokem a krtince jsou pryč. Ftip je v tom, že těm potvorám vadí pískavý zvuk při větru. DOPORUČUJI.

Ivo

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Chemický Alí - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1247) - 7.210 (?), 20.8.2009 22:53

vevím, ale vzhledem k tomu že zářivka je nebezpečný odpad, nepovažuji toto řešení za příliš šťastné. Pokud pomineme předpisy pro nakládání s nebezpečnými odpady, manipulovat se zářivkou, rozebírat jí ji a kontaminovat sebe a okolí jejím obsahem, tedy i rturtí a jejími sloučeninami, tak to bych snad (nemít jinou volbu) začal podstrjovat krtkům a hrabošům.

Vyrábět ze zářivky plašič na krtky, je eufemismem řečeno, nepříliš uvážlivé.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  16,  17,  18,  19,  20  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika