Kde sehnat RODEX



Luc - (21) - 248.7 (?)
3.6.2009 0:25

Krtek se dá ze zahrady docela jednoduše vyhnat, a to elektronickým odpuzovačem. Prodávají ho v TV products či jak se to jmenuje, možná i jinde. Je to velice účinné zařízení. Taky jsme měli na zahrádce spoušť, i když nejsem příznivce golfových trávníků, to velké množství krtinců mi taky vadilo. Navíc tam byl i hryzec co mi žral cibulky květin. Ten odpuzovač je ale vyhnal ze zahrady a je pokoj. Pracuje to na tom principu, že vysílá do země nějaké vibrace, které jsou krtkovi a dalším hlodavcům nepříjemné a tak ho to vypudí. Je to solární zařízení, takže se jen píchne do země a není s tím žádná další práce. Žádné jedy na zahrádce, je to tedy i velmi ekologické a není to ani drahé (tuším 250-300 Kč).

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
         
host - 140.41 (?), 23.11.2008 13:36

Mám podobné dobré zkušenosti, zabírá to zejména po sklizni v listopadu, je to mrcha mazaná.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 3.106 (?), 23.4.2009 14:50

Hodně zde píšete o kočkách, jak je dobré je mít na zahradě. Snažila jsem se vyčíst, něco o kočičím trusu.Snad jsem to nepřehlédla.Kočičí trus je totiž dobré nasypat do děr krtkům.Smrad je silnejší než krtek a ten se přestěhuje k sousedům.Nejlepší je nasypat do jedné díry celou hromádku jedné stolice - tzv. nešetřit.

Myslela jsem si, že zde najdu 100% radu, jak na hryzce, ti mě trápí hodně. Snad ještě zkusím taky ten trus, ale nevím, moc tomu nevěřím.   Kamila

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
duran - (41) - 125.72 (?), 27.4.2009 13:35

nezkoušel někdo z vás pachový plašič.

Napadlo mě, že bych vzal čerpadlo a vyčerpal bych jím do děr pár kubíků z žumpy. Stromům to jenom pomůže a hryzcům se v tom hnusu asi nebude chtít žít. Otázka zní co bude cítit na povrchu (snad nic jinak budu muset asi odjet na dovolenou) 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 70.100 (?), 27.4.2009 13:56

Kdysi dávno jsem v nějakém časopise viděl nalít do děr vápenné mléko. Voda odteče a na stěnách zůstane slabá vrstvička hašeného vápna. Nekarbonizuje, zůstane určitý čas mazlavá, protože je vlhká. To údajně hryzcům vadí. Sand jim vápno žere tlapky. Nezkoušel jsem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 241.251 (?), 27.4.2009 13:57

To by smad mohlo pomoci, ale musíte dávat bacha na "zelený" - nevím zda by se v tomto případě jednalo o ekologické či neekologické odhánění krtků, hryzců...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
helena721 - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (78) - 255.95 (?), 27.4.2009 15:41

Délka disuze naznačuje, že zatím nikdo nic nevynalezl, byli tady před námi.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 162.162 (?), 27.4.2009 16:45

Mne sa osvecili sklenene prazdne flase pichnute do polovice do zeme hrdlom hore,  na 400m2 asi 4flase.

Okrem toho odkedy mame kocura sa krtko neobjavil. Predtym som denne zahrabavala 5-6 krtincov. Nedam na kocura dopustit .

Takze neviem, ci pomohli flase alebo kocur, mozno tato kombinacia.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 223.229 (?), 3.6.2009 13:33

ÁAAA to není to pravé ořechové - hryzec vesele likviduje zahradu i tam co mi chodí potvory kočky na záchod do záhonků

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 194.23 (?), 13.8.2009 15:45

Taky prosím o radu. Cca před čtrnácti dny se mi na zahradě vt rávníku objevili díry o průměru cca 3 cm z nichž do země vede chodbička o průměru cca 1 cm. Nevím co to je za mrchu, ale na cca 25 m2 už mám asi dvacet děr a každý den jich pár přibývá. Poraďte, prosím, co to může být, případně jak se toho zbavit.Děkuju.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Luc - (21) - 248.7 (?), 3.6.2009 0:25

Krtek se dá ze zahrady docela jednoduše vyhnat, a to elektronickým odpuzovačem. Prodávají ho v TV products či jak se to jmenuje, možná i jinde. Je to velice účinné zařízení. Taky jsme měli na zahrádce spoušť, i když nejsem příznivce golfových trávníků, to velké množství krtinců mi taky vadilo. Navíc tam byl i hryzec co mi žral cibulky květin. Ten odpuzovač je ale vyhnal ze zahrady a je pokoj. Pracuje to na tom principu, že vysílá do země nějaké vibrace, které jsou krtkovi a dalším hlodavcům nepříjemné a tak ho to vypudí. Je to solární zařízení, takže se jen píchne do země a není s tím žádná další práce. Žádné jedy na zahrádce, je to tedy i velmi ekologické a není to ani drahé (tuším 250-300 Kč).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika