cyklus Sametky



host - 216.158 (?)
24.8.2016 21:58

Letos jsem taky stříkala K-othrinem. Myslím, že to hodně pomohlo. Vloni jsme měli štípanců tak 50(nepřeháním).Nedalo se vyjít na zahradu. Letos se pohybujem běžně bez repelentů a omezování, děti se válí v trávě. Já mám průběžně třeba 5 štípanců, děti do 10. Je možné, že jsou poštípaní odjinud, řekla bych že jsou tu všude v okolí. stříkala jsem při prvním objevení sametky, letos tedy první týden v srpnu.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
            
host - 209.204 (?), 4.9.2010 22:08

Před deseti lety jsme koupili RD se zahradou. Srpen a září bylo utrpením. Byli jsme se synem strašně pokousaní a vůbec jsem netušila od čeho. Byli jsme i na Alergologii, ale tam plácali naprostý nesmysly. Až jsem se jednou dívala na Receptář s Přemkem P. a zrovna na téma sametka travní, ihned mi docvaklo, co nás to koncem léta tak nesnesitelně žere na zahradě. Okamžitě jsem nakoupila přípravek proti sviluškám Omite, namíchala 2x během toho nejhoršího období silnější koncentraci a postříkala celou zahradu i stromy a tůje. Od té doby stříkám každý rok a svilušiky nás žerou méně a méně. 30 štípanců se scvrklo na 3 , jak umě tak u syna. Pevně doufám, že se jich zbavím nadobro a to jsem si před pár lety myslela, že tady snad ani nebudu moct bydlet, jak jsem z těch potvor byla zoufalá. Můj syn toho měl vždycky celé tělíčko hlavně třísla, podpaží, záda v oblasti lopatek a navíc hlavu, ale byly to šílený boule, byl na ně asi trochu alergický. No hrůza!!! Přeji Vám úspěšný boj se sametkami. Iveta

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 250.132 (?), 9.9.2010 20:00

Zda se, ze jsme neco na ty potvory sametky objevili. A pristim rokem se na to chystame!

Abychom se zbavili hryzancu larvicek, musime vyhubit stare sametky. Neni to ani rychle, ani uplne levne, ale melo by to jit:  Zakoupime seminka exotickeho stromu Nimbau (nevim zda tady, ale v Nemecku urcite)  a 10dkg. seminek se namoci v 5l vody- vystaci na 100m2 (presny navod dostanme jiste s nakupem) a postrikame dukladne celou zahradu. Pvni postrik provedeme v cervnu, pak opakujeme cele leto v 3-tydenich intervalech a dalsi rok to cele zopakujeme. Treti rok bychom si uz meli vychutnat zahradu bez stipancu.

Ja davam zatim na stipance lak na nehty - po par minutach to prestane svedit - larvicku zabije bud ten aceton, anebo se udusi a zalepi, tak nikam uz nepreleze! Druhy den lak sloupnu, vymacknu puchyrek, pokud se vytvori a zastriknu alkohol. desinekci.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Bláža - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (169) - 14.13 (?), 14.2.2013 16:13

a pomohlo to?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 91.181 (?), 9.5.2013 11:28

Letos budu aplikovat K-Othrine(viz odkaz). Sametka je příbuzná s klíštětem a tento přípravek je vhodný.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Bláža - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (169) - 247.1 (?), 9.3.2015 9:23

Hm, a pomohlo to?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 216.158 (?), 24.8.2016 21:58

Letos jsem taky stříkala K-othrinem. Myslím, že to hodně pomohlo. Vloni jsme měli štípanců tak 50(nepřeháním).Nedalo se vyjít na zahradu. Letos se pohybujem běžně bez repelentů a omezování, děti se válí v trávě. Já mám průběžně třeba 5 štípanců, děti do 10. Je možné, že jsou poštípaní odjinud, řekla bych že jsou tu všude v okolí. stříkala jsem při prvním objevení sametky, letos tedy první týden v srpnu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 99.57 (?), 4.9.2016 12:32

Zdravím, zajímalo by mě a nikde jsem nenašla... za jak dlouho po pobytu na zahradě se objeví štípance.

Mě opět tento rok na konci léta něco štípe, skoro každé ráno se probudím a mám někde alespon jeden štípanec.  Skoro vždy je to na místech kam se komár nedostane, v záhybech kůže, nebo po gumičkou oblečení.  Myslela jsem že to je blecha ze zahrady (žádnou jsem doma nikdy nenašla), koupila jsem biokill a vše vystříkala, vyprala, vysála a ráno zas štípanec.  Poštípaná jsem jen já, možná protože na zahradu chodím nejvíce a mě vůbec komáři a jiná havět celkově milují  laugh

Díky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika