Chlazení piva



host - 31.3 (?)
19.4.2010 18:28

stačí sehnat starou varnici, koupit ze 20 metrů potravinářské hadičky a kohoutek, namrazit si den dopředu led, tak 5 pet lahví, hadičku smotat do varnice, zasipat rozdrcenym ledem a pak jenom pred to napojit becku s pivem a je to... na cepovani použijeme ten kohoutek ktery přišrubujeme k te varnici, chladi krasne aj 2 becky piva.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6   
         
host - 217.129 (?), 1.12.2009 22:17

najlepsie na diskusii na zahrada cz je fakt, ze su tu temy a riesenia ktore by ma v zivote ani len nenapadli.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 48.90 (?), 15.2.2010 13:15

to co popisujete s autochladničkou je na nic prakticky žádný výkon, postavil jsem už 4 zařízení než jsem vychytal pár much jako píše kolega o 2 reakce nahoře jsem měl taky a životnost výparníku je asi rok protože voza ho postupně rozžrala. osvědčil se mi agregát z mrazáku 60x60x60cm který jsem celý vkuchal a mrazící smyčku opatrně zmenšoval ohýbáním do co nejmenšího tvaru. podle velikosti jsem svařil nádobu z nerezu nebot mi z železy nechutně rezla a na ní jsem z venku uístil tuto chldící smyčku co nejtěsněj přidělal a zapěnila odovnitř vložil nerez spirálu pr 8mm a dlouhou 12 m stočenou na 18 cm. žádný trmostat není potřeba zapnu to večer a ráno je tam hrouda ledu která má dostatečnou rezervu proti roztátí a co se týče zamrzání vždy pořádně profukuju aby tam nezbyla ani trocha vody. a takto namražený výčep vytočil 3 velké sudy za večer a všichni si to pochvalovali.

honza1347

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 31.3 (?), 19.4.2010 18:28

stačí sehnat starou varnici, koupit ze 20 metrů potravinářské hadičky a kohoutek, namrazit si den dopředu led, tak 5 pet lahví, hadičku smotat do varnice, zasipat rozdrcenym ledem a pak jenom pred to napojit becku s pivem a je to... na cepovani použijeme ten kohoutek ktery přišrubujeme k te varnici, chladi krasne aj 2 becky piva.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 12.147 (?), 28.4.2010 7:56

Uplně nejjednodužší chlazení v případě že je k dispozici studna je následující. Koupit sud o den nebo dva dřív, spustit ho do studny a nechat zachladit. Zároveň si v mrazáku nechat v pytlíkách zmrznout vodu. Když je sud potřeba stačí vytáhnout ze studny, dát do kolce a obložit rozsekaným ledem. Takhle vydrží sud i v největším teple (pravidelně pořádáme akce v půlce srpna a vždy to funguje) celý den a když led doplníte, tak i přes noc do druhého dne. Je otázka, jestli tak dlouho vydrží pivo:) Pro opravdu kvalitní požitek z piva doporučuju tlakovat pumpičkou.

pivu zdar

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Beny2 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (759) - 233.207 (?), 12.6.2011 22:16
Spouštění čehokoliv do studny je naprostý nesmysl. Jsem už dva roky příznivcem pivního chlazení Lindr, a nemá to chybu. Prvotní investice je trochu dražší, ale brzy se to vrátí. Teď zkouším tlačení inertním plynem, neb mě zmáhá vypít sud za šest dní.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 50.166 (?), 12.4.2011 16:10

Naše zkušenost s výrobou pivního chlazení ze staré lednice Calex :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 159.116 (?), 16.4.2013 19:36

Studna na vychlazení sudu je dobrá věc, zvlášť když je vrtaná :-) Záleží, kolik do toho investovat – 10 tisíc se mi nezdá tak moc, pokud se to využije. Stačí hledat slevy, třeba sestavy Sinopu pro domácí párty na vychlazení 40 piv/hod.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 194.83 (?), 5.5.2013 13:27

Je to bez aktivního chlazení, takže něco podobného jako chladicí boxy za pár stovek. Jen to dřevo vypadá líp...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
<  6   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika