Chlazení piva



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
               
host - 185.30 (?) 
28.3.2009 9:48

dobrý den, chtěl bych připojit moji zkušenost s chladičem. Koupil sem si 10l plastový kanystr, odřízl vršek. Dovnitř jsem smotal 5m Cu trubky, vnější průměr tuším 12mm, do jednoho konce trubky je přívod ze sudu, z druhého do výčepního kohoutu, který sem přidělal přímo na kanystr. Nakonec sem si z 3cm polystyrenu udělal krabici i s výkem, která těsně přiléhá na kanystr, a zajišťuje izolaci. Naprostou většinu zařízení jsem nakoupil v obchodě pivní maják, podle mě se vyplatí si koupit i spojky a hadice originální, je zo sice kapku dražší, ale drží to spolehlivě. Ještě k výčepnímu kohoutu, původně jsem měl v úmyslu dát na výčep vodovodní kohout, ale když jsem našel výčepní kohout za 600, i s kompenzátorem, rozhodl jsem se investovat a nelituji, přidá to jak na celkovým dojmu za chladiče, tak i kvalitě piva... polystyrenovou bednu sem nakonec omotal černo-modrou izolačkou a musím říct že to vypadá celkem dobře. Co se chlazení týče, pokud je čerstvá flaška, tak mužu točit piva celkem rychle za sebou, a půllitry se hezky orosí, takže naprostá spokojenost... zikkill@email.cz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                  
host - 67.250 (?), 31.3.2009 18:35

Já jsem koupil klasickou auto tašku na 12v a přetvářeč z 220 na 12 stejnosměrného. Do dané tašky jsem smotal hada z mědi na jedné straně dole je přívod a na noře z boku vývod na kohout.. Tyto tašky jsou odizolované takže krásně studené pivečko. Akorát pokud koupím nový sud tak čekám cca 5 min a do tašky naleji studenou vodu.to je celé kouzlo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 43.161 (?), 12.4.2009 14:04

Chtěl bych se zeptat, jestli lze použít auto-kompresor. Kompresory určené na pivo jsou pro mě drahé.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 89.115 (?), 5.5.2009 13:41

No Rozhodně bych nikomu takovéto praktiky nedoporučoval. Pochopitelně kompresory na pivo jsou drahé, jelikož nejde o pouhé stlačení vzduchu, ale hlavně o jeho kvalitní odkalení. Bez tohoto odkalení bude vzduch obsahovat vodu, oleje, a stopy kovových pilin. Váš minikompresůrek tedy raději ponechejte tam kde ho máte. Ani pumpička není dobré řešení, problém s olejem je tam celkem stejný, ale pokud máte rád chuťové stopy po vazelíně či oleji v jinak výborně vychlazeném kvalitním pivku... Pořiďte si tlakovou láhev osazenou prvním stupněm potápěčské automatiky. Takovou láhev pořídíte za 300kč + tlaková zkouška 200kč + plnění 50+ první stupeň a tlaková hadice s pivním šroubením 1200kč. Za 1550kč budete mít tlakovou láhev na 300ATM s tím vytočíte 2,5 sudu nebo třeba nafouknete raft.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6512) - 70.100 (?), 5.5.2009 13:43

Nevymýšlejte koniny a půjčte si v pivovaru chlazení.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 233.158 (?), 9.5.2009 1:43

Pokud máte na mysli malý kompresor na 12 voltů a točíte pi vo doma u grilování prasete tak je toto řešení použitelné.Vyzkoušeno : vytočené 2 sudy 50 l za cca 4hodiny, zdroj napájení : nabíječka 12v automatická.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 35.206 (?), 31.8.2009 15:50

Já jsem koupil klasickou auto tašku na 12v a přetvářeč z 220 na 12 stejnosměrného. Do dané tašky jsem smotal hada z mědi na jedné straně dole je přívod a na noře z boku vývod na kohout.. Tyto tašky jsou odizolované takže krásně studené pivečko. Akorát pokud koupím nový sud tak čekám cca 5 min a do tašky naleji studenou vodu.to je celé kouzlo.

Prave takove chlazeni si chci udelat. Tak by me zajimalo jak vlastne ta chladici taaska funguje. Mam na mysli jestli je v plasti nejaky had nebo neco jineho, kdyz budu delat dirry na privod abych neco neprerusil a neznicil

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 104.109 (?), 16.6.2009 23:04

Dobrý den. Clazení piva ve staré studni mi přijde jako dobrý nápad. Ohledně tlaku potřebujete na 8m 0,8barů navíc. Kompresor v pivním chlazení vypíná při cca 2,4barech. Správný tlak by se měl u nápoje o teplotě cca 7°C pohybovat okolo 0,78barů. Ve vašem případě tedy stačí nastavit na redukčním ventilu přibližně 2bary. Já osobně používám lahev ze starýho hasičáku na 6kg CO2 (tam kde to plněj vám za 400Kč včetně plnění hasičák rozeberou a uříznou trubku co jde až ke dnu aby jste bral plynou fázi CO2).  Můžete foukat i autopumpičkou, je to trochu dřiny navíc, ale zase po pořádný práci... Ohledně tý hadice kterou vytlačíte pivo, tak já bych určitě použil hadici k tomu určenou stojí cca 11Kč/m. Posílám odkaz na hadici: http://www.lindr.cz/prislusenstvi/spojovaci-material/hadice-a-pythony.htm

Dobrou chuť

Radek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 82.161 (?), 23.7.2009 19:11

Zdravím.

Já jsem to řešil tak, že jsem vykuchal starou chladničku co měla poškozený plast ve vnitřku a jinak chladila (byla tuším za tři stovky). Výparník (to je ta chladná věc ve vnitřku chladničky) jsem opatrně naohýbal do plastového sudu ve kterém byl po straně výparník a vedle již byl samotný sud. Prostor se zalije vodou a pustí se proud do kompresoru. Pozor mřížka, která je v zadní části chladničky a je za provozu teplá tzv. kondenzátor musí být za provozu mimo sud. Trubky se musejí ohýbat velmi zvolna neboť jejich prasknutí znamená únik chladícího media a následnou opravu chlaďařem. Konstrukci aby to bylo přenositelné si jistě každý zhotoví sám. Při zapojování by se měl vyskytovat elektrikář. No a potom již stačí nastavit termostat na tu správnou teplotu a vesele pít "náš chléb vezdejší". Vladimír Šmíd.   

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 248.15 (?), 25.8.2009 14:38

co tak do autoledničky za 150 kč vyvrtat nahoře 2 díry do jedné upevnit kulovy kohout připojit asi 10metrů hadice smotat hadici kolem sten vytáhnout 2 dirou apřipojit na narážeč, V mražáku zmrazit 4 petky vody, tu pak rozdrtit vysypat do ledničky zalít vodou a ledniku zaklopit víkem?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika