Zazimování růží



host - 248.101 (?)
31.10.2015 17:43

Malá poznámka - z opadaného hrušňového listí se rez hrušňová nešíří, je v té době už dávno na jalovcích...           Lída

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                     
host - 96.253 (?), 30.10.2015 16:59

Mám tam textilii a kůrový mulč. Růže jsem zasypal substrátem a přikryl kůrou. Snad to pomůže. Mám opravdu velký záhonek a zápas s plevelem byl nekonečný.

Děkuji mnohokrát za odpověď. Je super, když člověku poradí někdo, kdo se vyzná. Celkem jsem se bál že mi růže kvůli pouhému přikrytí substrátem a kůrou přes zimu uhynou :).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 248.101 (?), 30.10.2015 13:09

Mulč.kůru bych k přihrnutí na zimu vůbec nepoužívala. Lepší je ten kompost (na keř tak cca kbelík) - uvolní se z něj přes zimu živiny, v době silnějších mrazů je dobré ještě přihodit chvojí. Mulč mezi růže (přes léto) by měl být specielní "na růže", jinak budete muset víc přihnojovat dusíkem. Plevel je nejlepší ručně vyplet, růže jsou na použití herbicidů dost citlivé a některé je vůbec nesnášejí, zajdou.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 147.46 (?), 3.11.2015 3:56

Kdo vám nakukal, nebo kde jste přišel na to, růže mají trny.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 248.136 (?), 3.11.2015 8:46

i vy slovíčkáři dbající na gramatickou správnost. Njn růže mají více ostnů než trnů, ale i u ostružin mluvíme často o beztrnosti místo o bezostnosti (Thornfree & Thornless). Proto většina čtenářů určitě pochopila, proč je nevhodné používat materiál, který je cotlivý na poškození zachytáváním za ostny.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 147.46 (?), 31.10.2015 6:37

Můžete se Stando, pochlubit velikostí svého rosaria a velkostí Betulového lesa, když „zasněžujete“ své rosarium Betulovým listím do výšky 15-20cm. To co píšete je zahradnická latina jako prase.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 248.106 (?), 31.10.2015 8:41

Mohu, ale nechce se mi...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 147.46 (?), 31.10.2015 9:27

Jsem přesvědčen o tom, že jste řádný „latiník“, nic víc, nic míň. Protože, kbyby jste to měl, tak sem fláknete obrázek. A víte, že se nechce jen lenochům, kteří si vymyslí cokoliv, aby nemuseli na nc šáhnout.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 248.106 (?), 31.10.2015 16:30

Nevím proč bych sem měl dávat fotky cirka 5 bříz vlastních a 8 bříz obecních a k tomu počítat sypný objem nastýlky pro cirka 35 odrůd růží v 2-3 exemlářích na růži (nepočítaje ty co tvoří živý plot, jsou soliterní nebo půdopokryvné,...).

Kdo nemá betulu pendulu, určitě si poradí jinak. Hrušňové listí není vhodné, kvůli šíření rzi, jabloňové kvůli strupovitosti, atd. Prostě popsal jsem, které mám z dostupných odzkoušené jako nejlepší. Na druhém místě je listí z lísek, takže pokud by mi někdo uklidil březové listí z obecního pozemku, použiji lískové.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 248.101 (?), 31.10.2015 17:43

Malá poznámka - z opadaného hrušňového listí se rez hrušňová nešíří, je v té době už dávno na jalovcích...           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 248.106 (?), 31.10.2015 22:46

To je divný, myslel jsem si jak pohotově přidáte informaci, že růže není jalovec (tedy zimní hostitel rzi).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika