Vinič - zatial nepuči



host - 124.211 (?)
4.5.2012 11:47

Mám podobný problém s Biankou, na jar som ju zrezával vo výške kolo 70 - 80 cm a nechával som vrchné 4 očká na založenie ťažňov a prípadne ako rezervu. Tiež mi raší len pár očiek, a väčšinou raši pri zemi. tak neviem kde sa stala chyba. Každopádne som rád, že po tejto zime vôbec raší a nezmrzla.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                     
Paľo. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1739) - 10.81 (?), 3.5.2012 23:05

To je paráda, Mirku! Vyzerá to, že Lora v naších podmienkach bude prosperovať. Že Vám neraší bulharská Velika, to by som chápal, ale prečo neide Vostorg? Skúste ešte počkať. Moja Rhea, ktorú stále vychvalujem, ma tiež nemilo prekvapila. Pravý kmeň, ktorý som vlani preočkoval Elegantom, Vostorgom a Osellou, je v pohode a všetko na ňom raší a je plné kvetov. Ľavý kmeň z toho istého koreňa, ktorý ťahám hore na pergolu, neraší. Keď narežem kôru, valí z rezu miazga. Tak tiež čakám, čo bude ďalej. Pravdepodobne to má na svedomie náš kocúr, ktorý si z kmeňov pred zimou urobil "pilník na nehty".laugh

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
peetoo - (49) - 41.142 (?), 3.5.2012 23:01

Dobry den pan Palo, dakujem Vam za odpoved. Chcem sa spytat, ci ste sa uz niekedy stretli s tym, ze sa odlupuje kora. Je to dosledok mrazu alebo je to fyziologicka porucha, pripadne prirodzena obnova. Mal by som este jednu otazku chcel som zalozit kmienik vo vyske 70-80 cm a letorast vypuci vo vyske 40 cm. V com moze byt problem, ked pri reze boli rezne rany zelene aj ostrihnute ocka boli zdrave, zelene. Stalo sa mi to uz viackrat. Vinic som strihal koncom februara pri plusovej teplote.



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Paľo. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1739) - 10.81 (?), 3.5.2012 23:49

Zdravím Vás, Peetoo! Kmienik na ľavej snímke vyzerá dosť preschnutý či premrznutý. Skúste opatrne šikmo zarezať nožíkom do kmeňa, či je pletivo živé a nie hnedé a suché. Stará kôra sa odlupuje fyziologicky. Ja jej na jar pomáham a kmienky očistím pred postrekom Sulkou. U mrtvého kmeňa sa kôra odlupuje vo väčšom rozsahu. Pokiaľ ide o druhú snímku, kľudne nechajte vyrašené očko rásť ako pokračovanie budúceho kmienka. Nad ním ešte nič neskracujte, ale využite ho ako oporu pre vyviazanie predlžujúceho letorastu. Suchý kýpeť môžete odstrihnúť až cez leto. To, že bol vinič pri reze koncom februára zelený, neznamenalo, že väčšina očiek bola namrznutá. Preto nevyrašili. Buďte rád, že vyrašilo aspoň jedno. Drevo pod ním je istotne zdravé. Nech sa Vám darí!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 124.211 (?), 4.5.2012 11:47

Mám podobný problém s Biankou, na jar som ju zrezával vo výške kolo 70 - 80 cm a nechával som vrchné 4 očká na založenie ťažňov a prípadne ako rezervu. Tiež mi raší len pár očiek, a väčšinou raši pri zemi. tak neviem kde sa stala chyba. Každopádne som rád, že po tejto zime vôbec raší a nezmrzla.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 102.199 (?), 4.5.2012 12:10

Mne bianka už druhý rok po sebe robí to isté. založené kmieniky, narezané tažne, žial pučí každé druhé vedl. očko, plus obrast kmienika

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Paľo. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1739) - 10.81 (?), 4.5.2012 13:25

Takto striedavo mi vlani na jar rašila na oblúkoch Nadežda AZOS- iba každé 2. až 3. očko. Tie, čo nevyrašili, ostali do konca sezóny suché. Pritom predminulá zima mala u nás iba krátkotrvajúci pokles teploty. Tento rok trvali februárové mrazy fest- deň za dňom a Nadežda má všetky očká vyrašené. Nemyslím si, že by niekoľkohodinový veľkonočný mrazík zničil u Vás väčšinu očiek, vinič nie je to isté ako marhuľa po odkvete, ale tam, kde bolo mínus 8, je to už na pováženie. V apríli mrazuodolnosť očiek rapídne klesá. Najmä ak sa počas rekordne teplého marca množstvo očiek začínalo prebúdzať.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 5.5.2012 13:31

Příklad - po zimě jsem střihal, vyvazoval a odebíral řízky na zakořenění. Jedna z odrůd na řízkování byla Velika, řízky zakořenily a já dnes na zahradě tuto rostlinu vyklučil protože byla totálně suchá, knínek doslova potrhaný. Ten mráz ji asi musel zakonzervovat když z řízků ještě vyrašila. Dnešním dnem s touto odrůdou končím, je to problémová odrůda která ani u mne na jihu Moravy nedokázala od roku 2009 pořádně narůst, natož vykvést a zaplodit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika