Kdy plánujete letos stříhat víno?



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
               
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 200.122 (?) 
2.2.2014 17:10

Jakým způsobem oslabuje růst? Nikdy jsem si nevšiml, že by keře ostřihané později, jakkoli zaostávaly v růstu za těmi dříve ostřihanými. Opakuji, že mé keře ostřihané loni v prosinci slzely velmi intenzivně, včetně odkapávání z řezných ran na koncích tažňů. Ty řezné rány byly před zahájením vegetačních projevů zcela suché, přesto mezibuněčný tlak byl tak silný, že mízu skze tyto suché konce protlačil.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
               
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4484) - 38.136 (?), 2.2.2014 17:15

Mám vyzkoušeno, že když čípek za posledním očkem není více než dost dlouhý a hodně slzí, tak očko může uhynout. Jak jsou pletiva konce čípku prosáklá a nabobtnalá. Občas to střihnu jako jabloň, krátce, a to je u révy špatně. Řez jabloní mám holt víc v ruce.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Paľo. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1739) - 119.54 (?), 2.2.2014 22:03

Plakanie révy je zrejme spôsobené viacerými faktormi a každý máme svoje skúsenosti. Tie moje sú podobné p.Standovi. Do marca pohoda- suchý rez, koncom mesiaca horšie a v apríli už valí voda (miazga obsahuje asimiláty z listov). Doma mám spodnú vodu meter pod povrchom a vinič na rezu neslzí. Záleží aj na odrode- jej nástupu do rašenia. Rhea mi raší najneskôr, preto ani marcový rez neslzí. V januári 2014 som za účelom budúceho očkovania zrezal viac ako 60 kmeňov odrody MT o priemere do 40 mm. Ani jeden neplakal. Za posledným očkom pri jarnom rezu nechávam max 1cm dreva. Niekoľkocentimetrové kýpte by boli druhým na smiech. Nikto to nerobí a nebolo by to k ničomu- voda alias miazga aj tak vytečie a stečie po kôre smerom dole a takisto môže zaplaviť živé očko. Oveľa dôležitejší je uhol držania nožníc pri strihaní. Rez by mal byť nasmerovaný tak, aby miazga vytekala mimo očka, ktoré je pod ním.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4484) - 96.86 (?), 3.2.2014 9:10

Několikacentimetrové "kýpte" jsou u mně v pohodě. Sousedi tomu rozumí, jako koza petrželiwink.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Paľo. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1739) - 133.31 (?), 20.2.2014 20:56

Dnes bolo u nás nádherné slnečné bezveterné počasie- bol by hriech vysedávať celé poobedie pri klávesnici. Odskočil som do vinohradu a po niekoľkotýždňovej pauze pokračoval v strihaní viniča. Drevo je na reze nádherne zelené, príroda sa prebúdza. Cesnak vysadený koncom novembra popri viniči už má 2 zelené 4-5 cm dlhé lístky. Vinič však po odstrihnutí jednoročného aj viacročného dreva neplače. Myslím, že je najvyšší čas dokončiť rez, aj keď ťažká pôda vo vinohrade je blátivá. Zatrávnené medziradie mi v tomto roku veľmi prišlo vhod.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
deerslayer - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (489) - 84.120 (?), 20.2.2014 21:07

Ostrihaný v sobotu... všetky 4 korene. Mám záhradu v okrajovej oblasti, aj keď sa tie subtrópy posúvajú laugh. Marhule sa občas urodia, občas to pomrzne, broskyne obidve na počudovanie rodia.V takejto okrajovej oblasti ma skôr na marhuliach trápi glejotok, ktorý má fatálne následky... a asamozrejme šárka, ktorá ma núti zlikvidovať tento rok 3 veľké marhule... ale aby som sa vrátilk viniču, mám ho okolo altánku (tým bráni jeho riadnemu náteru, samozrejme), akási neznáma modrá odroda, ktorú dotiahla od kamošky moja mama, rodí spoľahlivo, chutí skvele... minulý rok som zasadil nové dva korene, takže vinič mi veľa práce nedá, aby som pravdu povedal, viac sa venujem mojim králikom...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.3 (?), 20.2.2014 21:08

já dnes pro zmenu rezal stare hrusne a řez révy nechám na následující týden, nicméně řezat mohu klidně i v žabkách, neboť takové sucho v únoru opravdu nepamatuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
vjk - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (539) - 18.74 (?), 24.2.2014 9:08

Souhlasím s Wimpim, mám rovněž empiricky ověřeno, že termín řezu nemá naprosto žádný vliv na mohutnost slzení révy.  VJK

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 166.254 (?), 24.2.2014 14:31

V tuto neděli 23.2. začala jako první slzet odrůda Venus, a to dost intenzivně, byly zřetelné stékající kapky.Je to neuvěřitelné... Je to asi o měsíc dříve než jiné roky.Vloni začala u nás-SV Morava,400m.n.m ,slzet jako první odrůda Polar, ta zatím spí.Révu jsem stihnul ostříhat už 15.2.,a asi začnu chystat hodně plachet na přikrytí svých 20 rostlin révy.To přímrazkové období, kdy mráz bude ohrožovat mladé zelené výhonky révy, bude letos asi rekordně dlouhé.Budou to hotové vojenské manévry, večer zakrýt, ráno odkrýt, ale co bych to pro své vínečko neudělal.:-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 171.192 (?), 26.2.2014 11:24

Jakými plachtami révu proti mrazíkům přikrýváte a do jak velkých mrazíků zakrytí funguje?Mám také v plánu předejít zmrznutí mladých výhonů netkanou textilií.Jinak už mám také ostříháno, vzhledem k mému množství jsem to stihnul za minulou sobotu.S vyzrálostí a kvalitou réví jsem velice spokojen, některé jsou silné jako palec.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika